Софиja - импресии

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
И на граница можрш да купиш. Откако ќр ја поминеш Бг царина, застани со кола и позафи цариникот кај што седи има уште една барака кај што продаваат вињетки. А можеш и онлајн да купиш за да не се мачиш на bgtoll.bg
онлајн ако ка земеш треба да се испечати или?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Некој да не има инфо што од бугарски обид од певачици ќе има по плоштади во Софија за нова година или ако може да ме упати, каде можам тоа да го проверам?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Некој да не има инфо што од бугарски обид од певачици ќе има по плоштади во Софија за нова година или ако може да ме упати, каде можам тоа да го проверам?
Ја бев 2016/2017 и манифестацијата им се вика секоја година Сцена под звездите. Ова е за лани:

https://www.mediapool.bg/sofiya-posreshta-novata-2018-godina-sas-stsena-pod-zvezdite-news273661.html

Земете си пасош со вас, има мошне строга контрола околу плоштадот. Јас се враќав до апартманот да ги земам пасошите (бараа исклучиво пасоши за странци).

Ладно беше бааги и не беше ништо посебно, дури meh...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ја бев 2016/2017 и манифестацијата им се вика секоја година Сцена под звездите. Ова е за лани:

https://www.mediapool.bg/sofiya-posreshta-novata-2018-godina-sas-stsena-pod-zvezdite-news273661.html

Земете си пасош со вас, има мошне строга контрола околу плоштадот. Јас се враќав до апартманот да ги земам пасошите (бараа исклучиво пасоши за странци).
Фала.
Сеа, кога веќе пиша дека си бил, да прашам, како си помина? Верувам дека е камен ладно у Софија ама за забава на плоштад, вреди или да си одиме у дискотека?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Фала.
Сеа, кога веќе пиша дека си бил, да прашам, како си помина? Верувам дека е камен ладно у Софија ама за забава на плоштад, вреди или да си одиме у дискотека?
Го дополнив постот погоре сега. Според мене ако сте само еден пар - бааги скапо е за резервација и не пуштаат само да си платиш карта. Барем за тие подобрите диска што гледав...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Фала.
Сеа, кога веќе пиша дека си бил, да прашам, како си помина? Верувам дека е камен ладно у Софија ама за забава на плоштад, вреди или да си одиме у дискотека?
pred 2 god koa ne mi se trosese pari bas odlucivme za nova u sofija
polos izbor nikad
inace ocaj e na plostad plus ladno, idi si klub, ne e skapo voopsto, barem u sporedba
ako ste poveke lugje samo sise ke platite, a pomalku karta pri vlez, ke se dogovorite
isto hotelite se eftini iako praznici
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
pred 2 god koa ne mi se trosese pari bas odlucivme za nova u sofija
polos izbor nikad
inace ocaj e na plostad plus ladno, idi si klub, ne e skapo voopsto, barem u sporedba
ako ste poveke lugje samo sise ke platite, a pomalku karta pri vlez, ke se dogovorite
isto hotelite se eftini iako praznici
За клубовите не се слагам, барем тие добрите. Скапо е за двајца. Очи ми испаднаа гледајќи евенти на FB и пишување на Messenger пред да одам. Повише ги научив дискотеките тогаш него самите Софијанци :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
pred 2 god koa ne mi se trosese pari bas odlucivme za nova u sofija
polos izbor nikad
inace ocaj e na plostad plus ladno, idi si klub, ne e skapo voopsto, barem u sporedba
ako ste poveke lugje samo sise ke platite, a pomalku karta pri vlez, ke se dogovorite
isto hotelite se eftini iako praznici
Без 120 лева по човек нема влез у дискач.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Без 120 лева по човек нема влез у дискач.
Tолку беше и тогаш, може и нешто малку поевтино да беше. Знам со сигурност дека како што ми враќаа на Месенџер од клубовите, не беше под 100 евра за двајца (коњопој).
Па со толку пари 4 викенди изглегување у диско ќе споиш тука, поштено.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.054
Поени од реакции
12.936
Предлог места што може да се прошетаат во Софија? Бидејќи на први јануари знам ништо не работи од продавници, молови, па добро би се нашле некои сугестии да си организирам план на шетање дека само еден ден + една ноќ ќе сме таму
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
11
За винетките вече има нов ред. От средата на декември са електронни.
Повече информација и цени има тук

https://www.bgtoll.bg/
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
местото на тв кулата се вика копитото - 42.636928°, 23.243894°

фонтаните не ги знам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom