Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Џабе цела дебата на почетокот кој е појак од Мората и Лукаку, и двајцата камења.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
И која е оваа средина објасни ми? Како оваа средина ќе креира против Сити, Челзи, Ливерпул? Кој е тој Далот? Кој е тој Баји? Шо? Кој кур е Лукаку па да вреди 100м? Свесни сте колку ви се паднати критериумите откако отиде САФ? Лукаку не е за шампионска екипа, едноставно дечкото го нема тој квалитет. Добар играч е, голем работник, све тоа стои ама квалитетот како што кажав не му е за да игра во врвен тим.

Никад овој тим не би се борел за титула покрај вакви Ливерпул и Сити.
Мислиш дека било кој централен одбрнабен играч на Сити е подобар од Баји? Стоунс на пример? :) Лукаку е топ центарфор, но моментално не е во форма.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.565
Поени од реакции
43.093
У реду е бе луѓе и ТАА е 19 години и Енди Робертсон дојде од трета лига, и Фернандињо беше обичен копач едно време. Ама има луѓе кои ги направиле ѕверови. И Челзи немаше перфектен тим пред 2 сезони, ама леко леко си лапнаа титула. Оти имаа тренер што знаеше што бара од играчите и знаеше кои играчи му требаат. :)

Лукаку цела кариера паѓа во форма во Ноември и Декември. Не му е прв пат. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.453
Поени од реакции
109.395
Лукаку е топ центарфоре, но моментално не е во форма.
Затоа сте 7ми на табела. :) Не сакам да ме сфатиш погрешно, не те провоцирам ама многу ви се паднати критериумите откако отиде САФ, што до негде е и нормално ама не до овој степен. Нистелрој, Ван Перси, Руни, Роналдо, ова се само четворица од поновава историја што први ми паѓаат на памет што играа во Јунајтед и беа гол машини. Епа спореди го Лукаку со нив и добиј го одговорот дали Манчестер би се борел за титула со него како главен напаѓач.

Јунајтед го одраа со трансферите последните неколку години, начекаа тим кој што има доста позиции за крпење и удрија по џебот, што е нормално нели. Е сега ради ова јас велам дека нема само кривица со Мурињо, него и во управата, оти не менаџирале добро со средствата со кои располагаат. Погба, Лукаку, Линделоф, па и Марсијал беше многу платен, ниту еден ги нема оправдано парите за кои е купен. Да беше Фергусон тренер пола од играчите што дојдоа во последните 4-5 години немаше ни да бидат на листата на можни трансфери а не пак играчи на Јунајтед.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.565
Поени од реакции
43.093
Затоа сте 7ми на табела. :) Не сакам да ме сфатиш погрешно, не те провоцирам ама многу ви се паднати критериумите откако отиде САФ, што до негде е и нормално ама не до овој степен. Нистелрој, Ван Перси, Руни, Роналдо, ова се само четворица од поновава историја што први ми паѓаат на памет што играа во Јунајтед и беа гол машини. Епа спореди го Лукаку со нив и добиј го одговорот дали Манчестер би се борел за титула со него како главен напаѓач.

Јунајтед го одраа со трансферите последните неколку години, начекаа тим кој што има доста позиции за крпење и удрија по џебот, што е нормално нели. Е сега ради ова јас велам дека нема само кривица со Мурињо, него и во управата, оти не менаџирале добро со средствата со кои располагаат. Погба, Лукаку, Линделоф, па и Марсијал беше многу платен, ниту еден ги нема оправдано парите за кои е купен. Да беше Фергусон тренер пола од играчите што дојдоа во последните 4-5 години немаше ни да бидат на листата на можни трансфери а не пак играчи на Јунајтед.
Наброј ми 3 играчи од ПЛ кои се на ниво на 4ката што си ја спомнал погоре.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Затоа сте 7ми на табела. :) Не сакам да ме сфатиш погрешно, не те провоцирам ама многу ви се паднати критериумите откако отиде САФ, што до негде е и нормално ама не до овој степен. Нистелрој, Ван Перси, Руни, Роналдо, ова се само четворица од поновава историја што први ми паѓаат на памет што играа во Јунајтед и беа гол машини. Епа спореди го Лукаку со нив и добиј го одговорот дали Манчестер би се борел за титула со него како главен напаѓач.

Јунајтед го одраа со трансферите последните неколку години, начекаа тим кој што има доста позиции за крпење и удрија по џебот, што е нормално нели. Е сега ради ова јас велам дека нема само кривица со Мурињо, него и во управата, оти не менаџирале добро со средствата со кои располагаат. Погба, Лукаку, Линделоф, па и Марсијал беше многу платен, ниту еден ги нема оправдано парите за кои е купен. Да беше Фергусон тренер пола од играчите што дојдоа во последните 4-5 години немаше ни да бидат на листата на можни трансфери а не пак играчи на Јунајтед.
Не куца магарето во Манчестер од Лукаку. Кога Манчестер би имал течна игра, кога би имал посед и офанзива, Лукаку би ги дал предвидените голови. Скапо ефтино, тоа во модерниот фудбал се потполно релативни категории. Ако играчот го одработи она за кое е донесен, тогаш не е скап, колку и да е платен. Ван Дајк не е скап, иако беше 75 милиони ако добро се сеќавам. Алисон исто не е скап, ако се сетиме колку Кариус ги кошташе Ливерпул.

Погба во однос на она што го дава е прескап, Линделоф е промашување на деценијата, Лукаку одигра многу добри натпревари, така да не е скап.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.453
Поени од реакции
109.395
Не куца магарето во Манчестер од Лукаку. Кога Манчестер би имал течна игра, кога би имал посед и офанзива, Лукаку би ги дал предвидените голови. Скапо ефтино, тоа во модерниот фудбал се потполно релативни категории. Ако играчот го одработи она за кое е донесен, тогаш не е скап, колку и да е платен. Ван Дајк не е скап, иако беше 75 милиони ако добро се сеќавам. Алисон исто не е скап, ако се сетиме колку Кариус ги кошташе Ливерпул.

Погба во однос на она што го дава е прескап, Линделоф е промашување на деценијата, Лукаку одигра многу добри натпревари, така да не е скап.
А што очекуваш од една 9ка која вреди 100м евра? Ете 100м вреди Роналдо, види што прави и што има направено до сега во кариерата а што прави Лукаку. Како тоа не е скап во однос на она што го прави? Што не знае топка да прими? Што не може празен гол да погоди? Тоа ли е оправдување на парите?[DOUBLEPOST=1545049324][/DOUBLEPOST]
3 има уствари, сум го заборавил Кејн. (заедно со Хазард и Агуеро)

Салах уште не е во ова друштво, иако е на добар пат.
И? Што сакаш да кажеш? Јас сакав да кажам дека Јунајтед даде 100м за 9ка а тој е светлосни години од нивото на играчите што ги набројав.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Превара е Лукаку, исто како и поголемиот број од играчите на Јунајтед. Купувани се по мерка на Мурџото, односно физички робусни, гломазни играчи кои имаат нула техника и осет за игра, го немаат фудбалското во нив. Тие што се потполна спротивност како на пример Санчез и Мата не ги игра. Овие би биле носители кај тренер како Пеп на пример.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.565
Поени од реакции
43.093
А што очекуваш од една 9ка која вреди 100м евра? Ете 100м вреди Роналдо, види што прави и што има направено до сега во кариерата а што прави Лукаку. Како тоа не е скап во однос на она што го прави? Што не знае топка да прими? Што не може празен гол да погоди? Тоа ли е оправдување на парите?[DOUBLEPOST=1545049324][/DOUBLEPOST]
И? Што сакаш да кажеш? Јас сакав да кажам дека Јунајтед даде 100м за 9ка а тој е светлосни години од нивото на играчите што ги набројав.
Дека немаа таква опција. Левандовски евентуално, ама оди убеди го. :)

Лукаку е играч кој може да заврши работа. Промашување/погодување е ствар на самодоверба на шпицот и тука треба да му помогне тимот, а не да биде сам оставен со 4-5 противнички играчи и да ја губи секоја ебана топка, па уште толку да тоне. Соиграчите треба да му ги знаат предностите и слабостите и околу тоа да ја градат играта. И Ван Нистелрој не беше кој знае колку добар со топка. Самиот Фергусон има пишано во автобиографијата дека Руд не беше world class football player, ама беше world сlass goalscorer. Кога веќе земаш таков играч треба да играш офанзивен фудбал, бековите треба крила да ти се, а не крилата бекови. Што очекуваше вчера Мурињо да направи со играч од 100 кила сам против цела одбрана на Ливерпул не ми е јасно. Поарно Марсијал да стартуваше и бар да имаа шанса за контри, ама јебига. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.335
Поени од реакции
40.143
Не знам што зборите за Лукаку кој е докажан играч, сеа што не е во форма и тренер му е Мурџо тоа е др работа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.453
Поени од реакции
109.395
Самиот Фергусон има пишано во автобиографијата дека Руд не беше world class football player, ама беше world сlass goalscorer.
Уф тука ја убоде мојата поента. Лукаку не е ниту едното ниту другото а е платен скоро 100м. :) Да е некое трансферче небитно од типот на Далот ајде ќе се проголта некако ама вака нема никакво оправдување. Јунајтед утна со него и тоа е тоа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.565
Поени од реакции
43.093
Уф тука ја убоде мојата поента. Лукаку не е ниту едното ниту другото а е платен скоро 100м. :) Да е некое трансферче небитно од типот на Далот ајде ќе се проголта некако ама вака нема никакво оправдување. Јунајтед утна со него и тоа е тоа.
Не знам, искрено неможам да дадам објективно мислење за неговиот трансфер сеа за сеа. Сакам да го видам и во поофанзивен пристап и верам дека може многу повеќе од ова што го прикажа до сега. Дали сметам дека Јунајтед имаше подобра опција лани? -Тешко. Дали би го сменил за Кејн? -Секако.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom