НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ја би го стаил у топ 3 со Ембид и Гобер, ако не го рачунаме Дејвис како центар.
И јас исто, но зборот ми беше и на секоја објективна листа Јокара е топ5 во моментов, all star материјал.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Jokic e premnogu pasiven za da bidi prva opcija vo napad na sampionska ekipa taka da ili murray ke treba da stani toj igrac ili nagetsi ne stigat poke od 2ra runda
Sepak daleku od to deka ne gi zasluzuva parite momentalno samo embiid i davis se pojjaki centri
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Се виде вчера на терен кој е кој нигде го немаше Јокич, ја не го ругам како играч он да игра добра кошарка на таа позиција да можеби е во топ 3 или топ 5 центри во моментов во НБА, ама немој да ме јебеш бреее значи не е алл стар играч не е суперстар не е прв човек во екипа кај што ќе решава утакмица кога е нај потребно, 140 милиони зима и Брон кој што е прв играч all star/superstar а ако ги споредуваме Брон и Јокич да зеам да се упукам у нога со сачмарица. Против New Oreleans Јокич бегаше од топка коа се решаваше утакмицата и со здрав разум би му дале вие 140м плата за 4 години да ви биде прв играч во екипа кој што игра топло ладно и да ви води тим ... Јас лично не и тоа ми беше целиот муабет :D

Може мисли дека Мозгов и Тристан Томпсон заслужуваа(т) толкави договори хахаха
хаххах добар си ме насмеа :pos: :kuracc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Ембид моментално е без конкуренција. Лигава мислам дека одамна нема видено центар како него, па може слободно да кажам од Шек навака со тоа што Ембид има и шут за разлика од Шек кој беше стрикно снагатор. Овој има футворк каков што немаат пола бекови во лигата, исто и шутот, а чим си над 210 висок, со овие карактеристики што ги набројав едноставно невозможно е да не си бар 20/10 играч.

Во право е Прокрастинаторот, Јокиќ е препаметен играч и све тоа стои, ама не е за прва виолина на тимот. Еве замислете хипотетичка ситуација Јокиќ лидер против Леброн или Дурант во плеј оф, смешки баш, има за доручек да биде изеден. Али со оглед на тоа какви кретени имаат максимални договори и земаат огромни пари ова за Јокиќ не е воопшто ни чудно ни случајно, него апсолутно заслужено.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Глеам хајлајтси од Дјук-Кентаки вчера..Ваква доминација во колеџ кошарка неам видено


Ова ти е на НБА 2К ко ќе наредиш сите слајдој на 99

За овај сите освен Вориорси треба да танкат :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
За овој треба да танкаат сите



Се вика Бол, се презива Бол :icon_lol:
Има 222 цм и е идниот доминантер центар у НБА
И најверојатно он ќе биде прв пик на драфтот, пошто најверојатно прв ќе бира Кливленд :pos:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
За овој треба да танкаат сите



Се вика Бол, се презива Бол :icon_lol:
Има 222 цм и е идниот доминантер центар у НБА
И најверојатно он ќе биде прв пик на драфтот, пошто најверојатно прв ќе бира Кливленд :pos:
Син на Мануте Бол, кој со 231 цм е највисокиот играч во историјата на НБА.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441




На почеток на сезона го прашаа дали работел на шутот и одговори нешто во стил дека тоа не е неговото главно оружје, гледал во други работи да се подобри. :facepalm:
In meentime.. Does whatever a spida can
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Глеам хајлајтси од Дјук-Кентаки вчера..Ваква доминација во колеџ кошарка неам видено


Ова ти е на НБА 2К ко ќе наредиш сите слајдој на 99

За овај сите освен Вориорси треба да танкат :icon_lol:
Oвoј aкo не симне 15-20 килa,немa дa гo издржaт кoленaтa мнoгу гoдини вo НБА.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom