Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
6 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
6
Интернетпрограмирање - Лошковска д-р Сузана
Интерактивниапликации - Лошковска д-р Сузана
Алгоритмии податочни структури - Котеска д-р Бојана
Мислења?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Ми кажаа дека Бојана по алгоритми била прилично строга со оценување. Да ја менувам совреме или ?
Како што знам, алгоритми ги имаш или сите поени или немаш ич. Нема што да мењаш исто ти е сегде ако е така, а професорот Анастас рече дека ќе биде така. А, и погоре ми кажаа дека Бојана е најдобра за вежби.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Интернетпрограмирање - Лошковска д-р Сузана
Интерактивниапликации - Лошковска д-р Сузана
Алгоритмии податочни структури - Котеска д-р Бојана
Мислења?
Со Господ напред :popce:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Како што знам, алгоритми ги имаш или сите поени или немаш ич. Нема што да мењаш исто ти е сегде ако е така, а професорот Анастас рече дека ќе биде така. А, и погоре ми кажаа дека Бојана е најдобра за вежби.
Така ти кажале дека Бојана е најдобра, бидејќи другите две лани беа Илинка и Христина, јаката конкуренција за најдобра да биде. Сега гледам и Александар е асистент, оди кај него. Предметот е таков што и да одиш и да не одиш тешко дека нешто ќе ти се најде при полагање на испитите, треба дома обемно да решаваш испитни.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Мирчев е многу одговорен професор и секогаш достапен на консултации. Проблем е што знаењето што го поседува потешко го пренесува на студентите и посетеноста на предавањата е ниска. Мој совет е да не го менуваш. Ако сакаш полесно да го разбереш материјалот, слушај кај Соња.
Од друга страна, при ниска посетеност, слободно може да си прашаш што не ти е јасно. Кај Соња рачунај дека 30 минути пред предавањето треба да си фатиш ред.
Мишев(Мрежи) добро предава?Инаку ми рекоа дека Гушев и Спасов се океј во поглед за оценување ради е-тест, ама дали океј предаваат.Соња годинава е на Англиската паралелка колку што знам така да отпаѓа од комбинација.

Исто ме интересира за АПС кој е океј за вежби и предавања чисто да идам нив, доделена ми е Христина(се знае колку е кадарна), намера да ја мењам немам зошто оценувањето е сегде исто.Владимир Трајковиќ ок е?
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Мишев(Мрежи) добро предава?Инаку ми рекоа дека Гушев и Спасов се океј во поглед за оценување ради е-тест, ама дали океј предаваат.Соња годинава е на Англиската паралелка колку што знам така да отпаѓа од комбинација.

Исто ме интересира за АПС кој е океј за вежби и предавања чисто да идам нив, доделена ми е Христина(се знае колку е кадарна), намера да ја мењам немам зошто оценувањето е сегде исто.Владимир Трајковиќ ок е?
Не ми предавал Мишев по мрежи, ама според друг предмет е океј. Не идеален, ама знае да пренесе разбирливо. Е-тест не ти препорачувам иако е полесно. Вреди предметот да го научиш како што треба, интересен е. Од е-тест ама баш ништо нема да научиш и следниот месец се ќе ти биде заборавено.
За АПС не знам што да ти одговорам, не сум слушал ни кај двајцата. Само знам дека и двајцата се фини луѓе :D
 
Член од
10 јуни 2017
Мислења
15
Поени од реакции
0
Здраво дечки, сакам да прашам која е разликата во предавањата и вежбите за Бази кај Триводалиев и Велинов и дали би имала проблем при полагање ако предметот го слушам кај Кире а полагам кај Велинов.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Мислење за Коста Митрески?
На повеќето предмети што ги предава пушта списоци за присуство за бонус поени, на кои можеш да потпишеш уште 5 души без проблем, не прегледува особено ако сте повеќе луѓе. Е сега, одењето на часови кај него е чисто мачење и губење време. Прво збори претивко и ако седиш од трета клупа наназад треба да си експерт во читање на усни за да сфатиш што предава, друго се чита од слајдови и никаква поента нема одењето на предавања.
Мислење за Ласко калкулус и Дејан структурно?
За Ласко не знам, не сум слушал калкулус. Ама Дејан структурно е просечен професор, мој совет е да одиш кај Ана ако држи или најдобро Маџаров, сите други се океј, ама седењето на часови знае да биде многу досадно, и поконструктивно е ако посетиш некој од другиве двајца. Побрзо минува времето и подинамичен е начинот на предавање, Ана константно прашува ученици, дури и ако не дигаш рака, те тера да се вклучиш во дискусија и објаснува на најпрост начин, Маџаров решава примери пред тебе и особено ако имаш некоја појма што станува збор и учиш редовно, ти е чист погодок.

П.С. Ваљда мислиш на Дејан Ѓорѓевиќ, ако мислеше на Дејан Спасов, кажувај кога имаш предавање, тоа мора да се посети
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
10
Поени од реакции
4
Здраво колеги

Дали може некој да ми ги прати материјалите по напредно програмирање?
 
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Здраво дечки, сакам да прашам која е разликата во предавањата и вежбите за Бази кај Триводалиев и Велинов и дали би имала проблем при полагање ако предметот го слушам кај Кире а полагам кај Велинов.
Кај Кире, Слободан и Георгина се полага на хартија, кај Велинов различно се полага, на компјутер е кај него и кај Вангел исто.
 
Член од
14 јануари 2016
Мислења
52
Поени од реакции
17
На повеќето предмети што ги предава пушта списоци за присуство за бонус поени, на кои можеш да потпишеш уште 5 души без проблем, не прегледува особено ако сте повеќе луѓе. Е сега, одењето на часови кај него е чисто мачење и губење време. Прво збори претивко и ако седиш од трета клупа наназад треба да си експерт во читање на усни за да сфатиш што предава, друго се чита од слајдови и никаква поента нема одењето на предавања
А во однос на оценување? Прашувам за Вовед во КН (ВВИ по старо).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom