Непопуларни филмски мислења

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.168
Кара Делевињ е најисфорсираното суштество во Холивуд. Ај остај што се појавува во глупи филмови, туку и глумата и е на ниво на прваче на прва школска приредба.

Башка незнам зошто сите паѓаат на нејзиниот изглед, ништо посебно... во земјава ќе најдеш 10 пати поубави девојчиња.

Дно дна.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Мементо ми беше преинтересен филм. Ај што е феноменално направен, можеби најдобар филм на сите времиња за идеа, туку и преинтересен ми беше. Во еден здив го изгледав, со отворена уста бев. Како на некој им е досаден стварно не сфаќам.

Schindler's List ми беше тотално досаден и никаква емоција не пробуди во мене. Јбг тоа е. Carlito's Way сто пати повеќе ме погодил на емоција. Сега ќе рече некој што е со будалава, ама тоа е.

Apocalypse Now не знам како има 8.5 рејтинг, досаден е филмот, многу втф сцени. Има интересни сцени што вкупна должина им е 10 минути во 2ипол саати филм.

Биг Лебовски е срање, предосаден филм и мое тотално разочарување. После 2 години единствено што памтам од филмот е некој глупи топки како играат брадестине, и кога ќе се сетам на тоа ми иде да си пукам во череп.

Bronx Tale и Carlito's Way ми се подобри крајм филмови од Гутфелас и Гатфадр, бар поинтересни :noze:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Кара Делевињ е најисфорсираното суштество во Холивуд. Ај остај што се појавува во глупи филмови, туку и глумата и е на ниво на прваче на прва школска приредба.

Башка незнам зошто сите паѓаат на нејзиниот изглед, ништо посебно... во земјава ќе најдеш 10 пати поубави девојчиња.

Дно дна.
Иако Кара ми е the bestest, повели.
cara.png
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Том Круз е еден од најпотценетите актери во Холивуд,хејтот кон него е предизвикан поради саентологијата и таквите ствари.

Волкот од Вол Стрит е најпростачкиот филм што некогаш сум го гледал.Изгледа како да е режиран од Дан Близериан,а не Скорсезе.Филм без тронка уметност и само средношколци можат да се палат на ваков филм.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Ми се допаѓа Роберт Патинсон ко целина. Мислам дека е одличен актер. Има нов филм што излегува месецов, едвај го чекам по торенти.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ok, ok, sam ke izbrisam account.
Но не поради тоа што сметаш дека е оверрејтед туку поради фактот што серијава ја поврзуваш со Холивуд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom