Хип хоп културата во Македонија

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
пред неколку месеци кажа албум , ама датум конкретен нема
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
пред неколку месеци кажа албум , ама датум конкретен нема
Имаше на Фејсбук слика изгледа од спот е. Во ГТЦ доле кај што цртале графити. Пред некој ден ја видов.
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
46
Поени од реакции
50
https://youtu.be/wH1W3pQHFFI
Збор два како стојат стварите!
И мислам дека имаме најзапоставена и еднолична рап сцена на Балкан и најголема вина според мене имаат артистите, бидејќи треба повеќе да се ангажираат што е одлично објаснето во видеото.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Слаткар не можеше уште подоле да отиде со новава песна.



Курва остануе курва засекогаш.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Кое бламирање од Слаткар, секој има слобода на говор и изразување, ама ова е е тешко ширење пропаганда. Никад не мислев дека ќе го кажам ова, ама боље Терористи, Мани нека се тресе гз во кафич, отколку ова перење на мозок. И извини молим те, тие што биле против, имале бугарски пасош, кое тешко срање човече. што се исподеси со човеков. Мислев дно е кога го гледав на 1 на 1 ко копито некое само тресеше глупости, жена му не знам како во земја не пропадна од него, ама со ова си се зацементира. Нека си продолжи да снима за бугарски продукции и нека си биде бугарски “рапер“ под рака со Гери Никол и Криско. Патем да не биде само нервирање цел пост, да се потсетам на нешто вредно од таа екипа, за жал ептен старо парче.

 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Другари шовие за слаткар зборите. Секогаш си кажувал дека работи за пари и ништо друго не го интересира. Беше со груевски, сега е со заев, паралелно е бизнис партнер со митко јанчев. Мене смешни ми се само тие што работат пр во влада и што лоцирале дека ако на слаткар му дадат пари ќе биде добра пропаганда за референдумот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Ja neam po-selski i po-glup diss slusnato na nasava scena, mozda da se dissat Lavovi Gruuup megju sebe pa da ispadne neso vaka glupo osmisleno.
Песната е ужасно лошичка.
Викам, боље би му било да напишел еден проза-текст и да го прочитал на ЈуТјуб, неголи преку ваква ужасна песна.
Не дека е ова најлошата македонска рап песна, али прилично е лошичка. Diss-от е причина сам за себе, во песнава. Не му треба таа.

А Слаткар, ако не знаевте дека му се битни парите, изгледа не сте го следеле у прошлост.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Песната е ужасно лошичка.
Викам, боље би му било да напишел еден проза-текст и да го прочитал на ЈуТјуб, неголи преку ваква ужасна песна.
Не дека е ова најлошата македонска рап песна, али прилично е лошичка. Diss-от е причина сам за себе, во песнава. Не му треба таа.

А Слаткар, ако не знаевте дека му се битни парите, изгледа не сте го следеле у прошлост.
Abe mene Marko ne mi e predmet na diskusija, toj uste od poodamna si se opredeli za toa kakva muzika ke prai, jbg, toa si e negov izbor ama da ostaneshe dosleden na popristojniot rap togas nesomneno ke bese eden od podobrite.

A za Bizzy neam so da kazam poekje, ocobol od tekst, jas ne znam od kade si zima ovoj tolku sila da se fura deka e kojznae kakov faktor u rapot, valjda radi Ago ali toa e toa.
Imase porano i diss za Dzaka i za Peshe, ne mozam sea da go najdam ali mislam deka beshe malce pookej togash.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Ти си wanna be me хахахахахаха. Не дека го поштувам марко или па ми се свиѓа неговата музика ама зш би сакал да биде биззи со 400 субс на јутуб :pos:
Слаткар имаше доста потенцијал ама си избра пат кај што кешот ќе му биде приоритет. Не знам зошто уопште би го дисал некој сега кога сам си има кажано дека го боли кур. Класичен клибејт потрага бо внимание е дисов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom