Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

Член од
8 март 2012
Мислења
343
Поени од реакции
448
Дали имате проблем со кабловската, на секоја програма закочува сликата на момент.. така е на сите програми..
Кај мене пак на дигиталната сите канали се помешаа сами одсебе
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Почитувани корисници,

Ве известуваме дека во дигиталната платформа е воведен нов програмски пакет Балкан плус. Програмскиот пакет ги вклучува каналите: Atlas TV, Nova TV, RTL, RTL 2, RTL Kockica, RTL Living, RTRS, CMC, Elta 1 HD, Elta 2, Jugoton TV, OTV Muzika, OTV Valentino и TV1.
Пакетот Балкан плус може да го следите промотивно и бесплатно во месец септември, од месец октомври истиот ќе биде достапен со месечна доплата од 99 денари и за следење на каналите ќе биде потребно да поседувате Smart картичка. Оваа картичка можете да ја земете на реверс во било кој наш наплатен центар.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Колку ми е мило што одамна се ослободив од мангупите Киш и Роби. Пo 330 ден. плаќам iptv за 1000-че а они за 15-че 100 ден. + . Браво за храброста, но така треба за овој улав народ. Само зголемување на цените а никаква услуга нит квалитет!!! Убушавање до крај
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Колку ми е мило што одамна се ослободив од мангупите Киш и Роби. Пo 330 ден. плаќам iptv за 1000-че а они за 15-че 100 ден. + . Браво за храброста, но така треба за овој улав народ. Само зголемување на цените а никаква услуга нит квалитет!!! Убушавање до крај
Каде бе бате IPTV за 1000д ? Јас што знам луѓе околу 3 па до 5 илјади бараат....
 
Член од
8 март 2012
Мислења
343
Поени од реакции
448
Каде бе бате IPTV за 1000д ? Јас што знам луѓе околу 3 па до 5 илјади бараат....
Не е убаво напишано вика по 330 ден за 1000 че, изгледа мисли за 1000 канали и му иди годишно како што велиш околу 4000 ден
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Каде да најдам тема за дискусии која Кабелска/сателитска е најдобра? Поточно дали поубаво е да се приклучам на кабелска или сателитска? И кои фирми за сателитска се кај нас
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Каде да најдам тема за дискусии која Кабелска/сателитска е најдобра? Поточно дали поубаво е да се приклучам на кабелска или сателитска? И кои фирми за сателитска се кај нас
Единствен легален оператор за сателитска во Македонија е Тотал ТВ. Можеш да си купиш и опрема, рисивер и претплата за CS па да гледаш повеќе канали. Квалитетот ако ме прашуваш мене е на страната на сателитската телевизија.
 
Член од
27 март 2012
Мислења
24
Поени од реакции
10
На сајтот на телекабел има вест дека е пуштена 1ТВ ,но ја нема во листата на фрекфенции. Дали е пуштена дигитално и на која фрекфенција е во Скопје?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom