Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јануари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ljubav je cudna pjesma, svakog je zna pjevati a jel nitko ja nemoze zaboraviti. :smir:
 
R

reactive89

Гостин
Претерав знам... не барам да ми простиш, зашто не заслужувам... но го направив тоа од загриженост...

Само се надевам ќе се навратиме како што си беше нормално...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Најдраг....
Величествено е кога се судираат егоа со јачина на... не знам... Супер нова експлозија... И ништо не се случува,а љубовта трепери во воздухот, како свеќичка пред да ја дувнеш...Така кревко, така незаштитено, но знаеме. Си знаеме. Но кој прв да почне? Гордост и суета, какви глупави појави...
А, да...
Ти, будало, ме смееш. Многу. И прекрасен си.
Ах, далеку далеку...Како на небо.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
I was made to love you
I was made to find you
I was made just for you
Made to adore you
I was made to love
And be loved by you

Love ya, miss ya, kiss ya :back:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
2 дена се неаме видено... :nesum: Едвај чекам утре вечер да те видам, да те изгњавам, да те изнагушкам, да те изнабацуам, да наплатиме за овие 2 дена.. Едвај!!! Те сакам мило, секој момент се повеќе :back:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Нема секунда а да не мислам на тебе. Овие девет месеци се буквално магични за мене..од самиот почеток па се до сега се чувствувам како во некоја бајка, некако маѓепсана од тебе:pipi:
Секој поглед, секој допир, секој бакнеш, секоја прегратка не прави уште поблиски, прави се повеќе да те засакам. Сега сфаќам што мислеле со тоа `љубовта не знае за граници`..едноставно, нема што не би направила за тебе:wub:

честито 9 месеци сонценце, сигурна сум дека ќе дочекаме уште многу.
те сакам:back:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Ти реков дека немат да пишам во темава зш ако почнам да пишам ќе се заборам и не ќе имат место на кајганава за толкав пост, остај то дур го пишам ќе дојт лето и ќе те видам така да џабе сеа шо да се жалам дек ми фалиш и слично ама морав бар да напишам дека ТЕ САКАМ, меченце мое најубо. :love2:
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Ми недостасуваш страшно сонце мое:place:одвај чекам среда да дојде:back::back:
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Не кажувај либе добра нооооќ,не оди дома рано тииииииии.. :nesum: :back:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Ми фалиш бе пааа... па знаеш ли од кога се немаме видено, знаеш ли? Две недели разделениии и осаменииии, зар некој може да те замениииии...:back:

...ама и ме нервираш по малце. т.с.:wub:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.617
Поени од реакции
33.994
I just like to caaaaaaall you my bitch.

Ej, фала на прекрасниот ден слеш вечер. Жалам за околностите. :)
Te сакам. Јави се да ме разбудиш сабајле.
Ако спијам ке те сонувам за возврат. Веројатно 2-3 саати ке имам можност, ама ке преминам на главното во сонот.
Без предигра вечерва. Kiddin. Те мислам.

<3
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
сакам да кажам дека те сакам, и ако одлучиш повторно да бидеме заедно моите раце ќе бидат раширени за тебе.. :back::smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Бидејќи гледам дека пак почнаа да се забушава на темава, повторно мало потсетување. Обидете се на темава да бидете покреативни и пишувајте повеќе од една реченица. :smir:

ВАЖНО!

Од денес,темава поинаку ќе функционира.

- Прво сите постови кои содржат само смајлиња се и ќе бидат бришени.
- Второ приметив и доста оф - топици и сеири.Секое мислење кое ќе искажува љубов спрема саат,телефон и слично ќе биде бришено.Не мора да пишувате колку да напишете нешто.
- Трето,би ве замолила да бидете малце покреативни и постовите да не содржат само два збора. Сепак овој подфорум не е играчница и не треба да служи само за билдање постови.Исто така има членови кои имаат доста мислења на темава,но 95 посто од тие мислења се со содржината : Те сакам и ми фалиш.Не мора секој ден да пишувате те сакам.Барем потрудете се да бидете различни и креативни,а не постојано во секој пост постојано да се повторувате.


Благодарам на внимание.:pipi:

П.С. Не реплицирајте на постов.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom