Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Неколку дена акумулаторот е празен не пали колата. Го наполнив и денеска ја палам, пали oд прва и се пушта задниот брисач сам ( а од ракетката е исклучен ) . Отварам гепек се гаси брисачот сам. Затварам гепек пак се пушта сам брисачот. Некој слично искуство да не имал?
А што кола имаш Фиат или Опел??
Инаку смени нов акумулатор и рестартирај компјутерот и декодирај радиото и ќе биде по старо,а ако пак проблем на автоелектричар


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
se raboti za opel corsa c koga vrtam na levo ponekogas slusam cuden zvuk neznam ni kako da go opisam sto moze da bide odprilika , i toa samo koga vrtam na levo.
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
se raboti za opel corsa c koga vrtam na levo ponekogas slusam cuden zvuk neznam ni kako da go opisam sto moze da bide odprilika , i toa samo koga vrtam na levo.
Ако е звук како нешто да пука и при мали брзини тогаш ѕирни доле кај педалите има карданче што го спојува воланот со летвата. Мене ми правеше така сменив една половина од карданчето, го напунив со маст и потоа си тераше без проблем
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
Ако е звук како нешто да пука и при мали брзини тогаш ѕирни доле кај педалите има карданче што го спојува воланот со летвата. Мене ми правеше така сменив една половина од карданчето, го напунив со маст и потоа си тераше без проблем
Ne ne zvukot ide od nadvor i samo koga vrtam na levo toest koga se vrtat gumite i ako prozorecot ne e otvoren ne se slusa i nw sekogas go ima zvukot.
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Ne ne zvukot ide od nadvor i samo koga vrtam na levo toest koga se vrtat gumite i ako prozorecot ne e otvoren ne se slusa i nw sekogas go ima zvukot.
Сигурно се лагерот/лагерите на левото или десното тркало. Само кога вртиш се слуша, а ако не ги промениш навреме ќе се слуша и во возење.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
најдобро место за ставање клима фолии по скопјево?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911

За што е?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прочитај за што е ?
http://24auto.mk/vesti/svet/shto-ako-vi-svetne-sijalichka-na-instrument-tablata/
Греачот уште е активирано односно уште грее ,а треба после палење да се исклучи значи осигурувачот или греачот е расипан или при крај

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Прочитај за што е ?
http://24auto.mk/vesti/svet/shto-ako-vi-svetne-sijalichka-na-instrument-tablata/
Греачот уште е активирано односно уште грее ,а треба после палење да се исклучи значи осигурувачот или греачот е расипан или при крај

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Mene na seat kordoba mi se zapali i pri proverka na kompjuter ispadna deka imam problem so elektrichna instalacija na shtopovite.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
Kolko ke me kosta promena na sofersajbna za opel corsa c mi pukna od kamen najverojatno i sega ima mala napuknatina?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom