СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.107
Поени од реакции
20.945
Јајцата ни ги отекоа англичаните со тоа It's coming home....
Па пизда му материна, толку пропаганда немам видено во фудбалскиот свет. Ај нека си спакуваат куферите утре, па нека биде England is coming home.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ни случајно немојте да го прочитате текстот од песната, да видите дека е иронија.

Ако освои Англија по некоја случајност, форумов сам ќе се одинсталира од база :icon_lol: p. s. Франција не верувам да се лизне пак како на еуро
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Песната ја објавија за европското во 96-та, а после тоа ја користат исклучиво за мајтап пошо секоја втора година се резилат што на европско, што на светско.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Мене па врв ми е ова со its coming home, кој сеир им го тераат Ова ми е најбоље до сеа:
It’s the year 2022. England have just won their second World Cup in a row under Sir Gareth Southgate. Harry Kane has just scored his 100th World Cup goal. Three Lions has been number one in the charts for four years. Everyone is unemployed. Football is home

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Вечер Модриќ ќе им ја испее песната :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
It's coming home е симпатично, на мајтап го верглаат. Гледав доста ВВС за време на светсково, никој не го вели тоа во смисла дека се најдобри, воопшто нема ароганција. Свесни се сите дека им се отвори патот и дека имаат големи шанси за финале. Ако стигнат таму ќе бидат аутсајдери но во еден натпревар се е можно, секој би се надевал.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Prv chekor pushtash videovo:


Vtor chekor gasish pederskata muzika na toa video

Trer chekor, pushtash muzika kakva shto mu dolikuva na lavot
https://www.youtube.com/watch?v=gkwpXipZUoE

4ti chekor. GI pushtsh paralelno da idat, videoto so mandzo i muzikata paralelno znachi.

Uzhivash.[DOUBLEPOST=1531303866][/DOUBLEPOST]Anglija? ***** ke go ispushi vecer, eve ti garantiram.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Прво го тераа на заебанција, сега веќе излезе арогантното од нив, све да им ебам англосаксонско :D камо да испаднат, ама ми се чини дека ќе освојат ко за инает.
И тоа со победа против Франција, има да бидат неподносливи следните 50 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom