Формула 1 - сезона 2018

Шампион за 2018 според вас е...

  • Sebastian Vettel

  • Lewis Hamilton

  • Valtteri Bottas

  • Fernando Alonso

  • Kimi Räikkönen

  • Nico Hulkenberg

  • Daniel Ricciardo

  • Pierre Gasly

  • Kevin Magnussen

  • Max Verstappen

  • Stoffel Vandoorne

  • Marcus Ericsson

  • Carlos Sainz

  • Esteban Ocon

  • Sergio Perez

  • Charles Leclerc

  • Romain Grosjean

  • Lance Stroll

  • Brendon Hartley

  • Sergey Sirotkin


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.808
Тото е една педерчина, единствен лик у ф1 моментално што фацата не можам да му ја сварам кога ќе го покажат на трка.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Тото наводно дал изјава вчера, дека неговата првична изјава "Раиконен намерно удри во Хамилтон" е глупава и се извинил.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Не знам зашто се плука по Ботас тоа што не се бранеше од Хамилтон заборавате дека Ф1 е тимски спорт, така да не гледам поента у тоа да не го пушти освен ако не се борат они двајца за титула.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Не знам зашто се плука по Ботас тоа што не се бранеше од Хамилтон заборавате дека Ф1 е тимски спорт, така да не гледам поента у тоа да не го пушти освен ако не се борат они двајца за титула.
Разликата е коа Ботас го пушта Хамилтон е тимски спорт, ама Раиконен ако го пушти Фетел тогаш Ferari cel zivot favoriziraat eden vozac oni go izmislija toa hhhh.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Разликата е коа Ботас го пушта Хамилтон е тимски спорт, ама Раиконен ако го пушти Фетел тогаш Ferari cel zivot favoriziraat eden vozac oni go izmislija toa hhhh.
Фан на Ферари сум, тоа што мнозинството на фан базата на Мерцедес се ментални не треба да не претвори и нас у истото, тури им пепел терај си, Ботас после потегот на Ветел ко да се демотивира човекот зашто животново му извади шампионски потег кој што никој не го очекуваше и сите го престигнаа после тој потег
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Бреј што плачење удри Хамилтон за тркава. Баш затоа колку и титули да освои никогаш нема да го ценам како прав шампион на овој спорт. Нека се научи да губи. Поготово во Ф1 не може секогаш се’ да биде како што нему му одговара.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Браво за Фетел. Шампионски потег и претекнување. Се надевам годинава на титула, освен ако не наместат пак нешто маФИА и цигото.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Интересно е што бившиот Ф1 шампион Жак Вилнев пак даде изјава во корист на Ферари. Интересно затоа што му беа најголеми ривали и поради судирот со Шумахер за малку ќе ја изгубеше титулата.

Вилнев ја критикуваше ФИА за казната на Раиконен. Според него 10 секунди е престрого. Да го удреше Ботас сигурно ќе беа само 5. Според Вилнев казната била 10 само пошто е Хамилтон и пошто е Силверстоун.
 
C

Castiel

Гостин
Изгледа па му се расипа болидот на Циганчето. Ако не успеат за q2 да го опраат ќе стартува 15ти. Карма.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Изгледа па му се расипа болидот на Циганчето. Ако не успеат за q2 да го опраат ќе стартува 15ти. Карма.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Сам си е крив, мислам го оштети со излезот од 1от свиок. Поприлично скокаше болидот.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Поинтересно ке биде да гледаме како ке се пробива нагоре
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ауу како извозија последниов круг ботас и фетел ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom