Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Ако е среќен Ромелу, среќен сум и јас.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И пак Лукаку со говорите пред и по мечот и уште некои други поситни постапки :) сериозно не знам по кој основ (освен стажот) е Смолинг капитен.


 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Да не сфатите дека сакам да попувам, одамна имам пишано овде дека тимот треба да се гради околу Лукаку, не околу грозношишаниот.
Од почеток беше јасно дека е урамнотежен човек, кој го цени и туѓиот труд, не само својот(изглед:D).
Проблемот е што такви луѓе не се вклопуваат во трампкардашјанскиот тренд, кој е наметнат во јавниот свет.
Па така нит Мурџо ќе го стави капитен, нит маркетинг службата на МУ ќе го земе за еталон.
Кратко речено, во времето на чукнатите, за нормалните нема место, на чело на трпезата;).
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Алекс Сандро се има договорено со Јунајтед. Сега уште со Јувентус. Сакале 60м.
Пред малку излезе ова. Можно е играч (читај Дармијан) + парички
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Рашфорд ме изненади со пеналов, смирено, прецизно. Искрено мислев дека баш он ќе ја усере.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.567
Поени од реакции
62.572
Ја гледав ШвеЦка на доста натпревари, и одличен е сега за сега, ама мислам дека е и до начинот на кој се игра Шведска, а се доста повлечени. Кај нас доаѓа до "израз" кога мора високо да се браниме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не сум дома а и нема да бидам некој ден, пристап до ПЦ слабо, може да пастираш битното? :D
Фала што ми кажавте :icon_lol: Се надевам дека информацијава е точна и дека ќе пазариме лев бек. Прво лев бек + стопер па на крај Манџукиќ би бил бонус.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.725
Поени од реакции
2.098
Фала што ми кажавте :icon_lol: Се надевам дека информацијава е точна и дека ќе пазариме лев бек. Прво лев бек + стопер па на крај Манџукиќ би бил бонус.
Мислам дека Манџукиќ не е толку потребен како што е неопходно десно крило. Мојата варијанта би била лев бек +стопер+десно крило, а по тие позиции нека носат ако сакаат играчи од македонска лига.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Нека го земат Мбапе ако сакат нека го земат...
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Генијално. Велиш добар е овој Мбапе и кога би го побарал Манчестер веднаш би дошол?
Доволно си возрасен да знаеш дека секој газ има цена. Така и Мбапе.
Прашање е: спремни ли се МУ да ја платат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom