Паралија или Олимпик бич?

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Vo Paralija se odi ili so mali deca ili ako e nekoj šoping manijak...
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
Дечки уплатив за Јули за Паралија се ок но како да се снајдам за превоз да не знае некој некоја агенција што има превоз од Ск
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дечки уплатив за Јули за Паралија се ок но како да се снајдам за превоз да не знае некој некоја агенција што има превоз од Ск
Имаш милион групи на фејсбук.
Имаш за туристички агенции, На одмор во Грција група, во било која да прашаш ќе ти одговорат. Лично јас не знам која агенција би вршела само превоз до местото. Освен некој приватно што си вози до таму.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Дечки уплатив за Јули за Паралија се ок но како да се снајдам за превоз да не знае некој некоја агенција што има превоз од Ск
Сите агенции кои имат закупи возат таму, Атлантис, Јк Травел итн итн.. ;)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584
Имаш милион групи на фејсбук.
Имаш за туристички агенции, На одмор во Грција група, во било која да прашаш ќе ти одговорат. Лично јас не знам која агенција би вршела само превоз до местото. Освен некој приватно што си вози до таму.[/QUOTE
имаше и агенции што нудат и само превоз... Мене друго не ми е јасно, зошто не се воспостави железничко поврзување, не само Олимпискиот дел туку и за Волос, Евиа, Атина ??
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
имаше и агенции што нудат и само превоз... Мене друго не ми е јасно, зошто не се воспостави железничко поврзување, не само Олимпискиот дел туку и за Волос, Евиа, Атина ??
јас во сите можни агенции прашав сите ми рекоа дека превоз има само за туе што имаат и орестиј преку нив
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
имаше и агенции што нудат и само превоз... Мене друго не ми е јасно, зошто не се воспостави железничко поврзување, не само Олимпискиот дел туку и за Волос, Евиа, Атина ??
Колку пари за патарини треба за до Евиа?
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Дали има некој информации колку се патарините до Паралиа и како е ситуација со вода, плажа, цени, гужва?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Дали има некој информации колку се патарините до Паралиа и како е ситуација со вода, плажа, цени, гужва?
На првата пред тунелите околу 2,5 евра, таа после клучката на втопатот према Атина уште околу2...вкупно 5...можеби сега 6 во правец
Срби колку сакаш, гужви....но гирото е најевтино тука во цела Грција
песокот е многу ситен и ти влегува во секоја пора....а водата се мати од самиот песок

Цените исто се најевтини во цела Грција..на почеток и при крајот на сезоната се наоѓа(ше) и за 20-25
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
На првата пред тунелите околу 2,5 евра, таа после клучката на втопатот према Атина уште околу2...вкупно 5...можеби сега 6 во правец
Срби колку сакаш, гужви....но гирото е најевтино тука во цела Грција
песокот е многу ситен и ти влегува во секоја пора....а водата се мати од самиот песок

Цените исто се најевтини во цела Грција..на почеток и при крајот на сезоната се наоѓа(ше) и за 20-25
Јас не сум бил неколку години затоа прашувам. Фала ти
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Јас не сум бил неколку години затоа прашувам. Фала ти
Има доста македонци кои наместо по автопат одат према Воден, па надолу све до плажите има магистрала. И пократок е патот, и заштедуваш на патарина. Познаници го фалеа патот...но лично сум одел до Воден, надолу не
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Се извинувам.....јас пишував за потегот ореку Меџитлија....од таму јас одам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom