FA & Capital One Cup

Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.465
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Ова е озбилно мислење? :icon_mrgr:
Може ќе имаше некаква тежина доколку не успееа да освојат ЛШ понатаму, ама вака тоа е скоро заборавено. Јас повеќе мислам на голот на Гарсија, на полуфиналето со Барса. Не гледам како може Јунајтед да ми е крив за тоа што Тери се лизнал при изведување пенал :D

Хејтот спрема Јунајтед кај сите нас (не само за Челзи, туку и другиве) е дојден примарно поради фан базата, нема до толку удел што и да се случувало на терен. Кај другите може да е и успехот, ама кај нас потешко. Јас од кога следам фудбал, се имам радувано на повеќе трофеи од било кој друг клуб во Англија :toe:
@ElNinho

Овај и каралонцкат ги заебал. :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ако може мала помош, ми недостига некоја екипа во првите четири, ама никако не ми текнува која.

tabela.jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
сеа излезе купов битен дека е хахаха


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.657
хахахахах

абе фа купот ти е најстаро фудбалско натпреварување, се натпреваруваат екипи од 10ти ранг за да го освојат, само на Кајгана е небитен куп

и да.. утре другиден кога ќе се мерат Јунајтед против Ливерпул кој е потрофеен клуб, можеби ќе се најди некој што ќе си го мери со пласмани во Лига на Шампиони
 
E

Epsilon

Гостин
mnogu e ne fer vakvi raboti, posebno ko ce ne mozis da ignoriras moderatori kade sto sirat kancerogeni postovi :(
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Ако може мала помош, ми недостига некоја екипа во првите четири, ама никако не ми текнува која.

Прегледај го приврзокот 190970
Koja greotalica si ti. Ne sum videl podgreota post u zadnjve mesec dena na kajgana od ovoj.

Ama ako peer, uzhivaj... Greotalicite gi zhalat, ne si ti nishto kriv. Da ti go bapne Dzaferi Talat.

Puknal kondomot i si izlegol, jebi ga peer, toa e, morash da zhiveesh nekako.

0 tituli.

UCL - Knocked out by Sevilla
⚽

LEAGUE CUP - Knocked out by Bristol City
⚽

Premier League - Finished 19 points behind the champions
⚽

Fa Cup - beat by Chelsea
⚽

£181 Million spent on transfers throughout the 2017/18 Season





Uzhivaj vo nok daunot gnidule.


Eve ti edna pesnichka, poque si retard na primer?

Koj e kriv za toa sho si retard na primer? UNICEF? UEFA? NATO?
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Честитки за освојување на ФА купот, челзиевци!

И двата тима - слаби.
Го искористивте тоа што го имавте, а ние како и многупати годинава, не знаевме да погодиме оквир на гол, а не пак нешто повеќе.

Better luck next time...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom