Кладилница (Генерална дискусија)

Ф

Флеш

Гостин
Стразбур-Лион ти е типично гомно на меч кој те ебе на ливче.Губат 1-0 Лион,па пресврт за водство 1-2,до крајна 90 минута да изгубат 3-2 . Да.Мочано 3-2.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
174
Поени од реакции
230
На bet365 има live-betting за Евровизија бре. Чакната работа. 1.72 е моментално за Израел.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Denes bev eden moment vo + 1300evra. Za na kraj od vecerta da mi se sluci katastrofa, no za uteha pak sum okolu 700evra kjar.

Smrdeni gomna se da im ebam... Poluvreme nad 74.5 ja cekav, 73 imase na minuta i 8 sekundi do kraj i ne stavija uste eden kos 5 napadi po red promasija. Za 1200 evra dobivka na 400 uplata.
Screenshot_20180513-004143.png
Gnidi skapani...
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Belgrano - Tempelrey 3+ 1,95 koef, moze i 1 i 3+ koeficient nekade 2.30 ako saka nekoj poveke rizik...

Gi pratev Argentincive do pred da pravam pauza, posledno kolo e ova mislam, taka da mi vredi koeficientot za 3+ posebno, za Single e okej :icon_lol:
Lagano 3 gola do 50ta minuta, dobro e sto ja izigrav 3+ samo :icon_mrgr:
 
L

Löwe

Гостин
Denes bev eden moment vo + 1300evra. Za na kraj od vecerta da mi se sluci katastrofa, no za uteha pak sum okolu 700evra kjar.

Smrdeni gomna se da im ebam... Poluvreme nad 74.5 ja cekav, 73 imase na minuta i 8 sekundi do kraj i ne stavija uste eden kos 5 napadi po red promasija. Za 1200 evra dobivka na 400 uplata.
Прегледај го приврзокот 190583
Gnidi skapani...
Маестрално инфо кое ни го промени животот на сите тука.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Постои во Спортлајф игра точен број на сетови?

Пошто мислам утре Тием и Зверев ќе одиграат точно 2, некако двајцата ми се такви играчи што ако го изгубат првиот ќе се изгубат компетно во вториот...
 
L

Löwe

Гостин
Постои во Спортлајф игра точен број на сетови?

Пошто мислам утре Тием и Зверев ќе одиграат точно 2, некако двајцата ми се такви играчи што ако го изгубат првиот ќе се изгубат компетно во вториот...
Погледни h2h уште еднаш. Инаку нема, има во моцарт.[DOUBLEPOST=1526173577][/DOUBLEPOST]
Forumdzijo, samo opusteno.
https://forum.kajgana.com/threads/Поплаки.41557/page-518
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Не мора да погледнам, прееска Тием кец го играв иако 0-9 имаше h2h :D

Иначе ова на слепо го зборам, ако е 1.9 негде квота вреди...ако е ...шо знам..1.6...не вреди секако

ха....еве сеа видов 1.55/1.6 била квотата за точно 2 сета...ништо, не вреди...
 
L

Löwe

Гостин
Не мора да погледнам, прееска Тием кец го играв иако 0-9 имаше h2h :D

Иначе ова на слепо го зборам, ако е 1.9 негде квота вреди...ако е ...шо знам..1.6...не вреди секако

ха....еве сеа видов 1.55/1.6 била квотата за точно 2 сета...ништо, не вреди...
Не за тоа кој колку води, туку од 5 пати што играле досеа, ниту еднаш некој не победил во straight sets.
А и да, крајно дебилно ти е тоа дека во финале некој начисто би се изгубил после изгубен прв сет. Впрочем, ако беше така Тием ќе беше во Рим отиден веќе на мечот со Борна. Или пак Зверев, колку пати се вратил од 1-0 и победил, а на меч на 5 добиено сета, сеуште е без пораз во 5ти сет.
Oчекувам после постов да биде обратно т.е да тепа некој 2 0, али сеедно глуп е изразот дека некој би се изгубил начисто после изгубен прв сет во финале на мастерс.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Не за тоа кој колку води, туку од 5 пати што играле досеа, ниту еднаш некој не победил во straight sets.
А и да, крајно дебилно ти е тоа дека во финале некој начисто би се изгубил после изгубен прв сет. Впрочем, ако беше така Тием ќе беше во Рим отиден веќе на мечот со Борна. Или пак Зверев, колку пати се вратил од 1-0 и победил, а на меч на 5 добиено сета, сеуште е без пораз во 5ти сет.
Oчекувам после постов да биде обратно т.е да тепа некој 2 0, али сеедно глуп е изразот дека некој би се изгубил начисто после изгубен прв сет во финале на мастерс.
Па и не е, потсети се на последниот мастерс како заврши финалето :D

Муабетот ми е Тием и Зверев се стандард тенисери. Како што ќе почнат така ќе изиграат до крај. Пример, ако во првиот сет Тием се мачи на свој сервис и тешко освојува поени тешко дека ќе си ја смени играта и во вториот. Истото и за Зверев важи.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Јас стварно не сфаќам која е поентата на лавов и останативе како него што не пишуваат никакви постови а се прават паметни на постовите од илз.Чекаат да го турни нешто и да се изедат гомна.
Барем пред утакмица пишете дали чини или не тоа што го игра па после хејтајте се.
 
L

Löwe

Гостин
Па и не е, потсети се на последниот мастерс како заврши финалето :D

Муабетот ми е Тием и Зверев се стандард тенисери. Како што ќе почнат така ќе изиграат до крај. Пример, ако во првиот сет Тием се мачи на свој сервис и тешко освојува поени тешко дека ќе си ја смени играта и во вториот. Истото и за Зверев важи.
Добро сега Надал - Нишикори како меч ап го споредуваш со Тим - Зверев? Сериозно направи паралела меѓу ова?

Башка, кога најчесто играат вакви млади во успон како Зверев и Тим меѓу себе, не си се плашат меѓусебе еден од друг, напротив обратно. А друго е со Надал, 99% од играчите се задоволни ако сетот не го изгубат со компир а тек па ако стигнат до 3 или 4 гема по сет - ЛОТАРИЈА, само Тим ете успеа во 2 години 2 пати да го добие, т.е да го начека Надал кога не е 100% спремен а од друга страна тој да игра океј.
Ти нема врска муабетот, едно е Зверев да игра со Надал финале и да изгуби прв сет и нормално 0.0000% му се шансите да ја сврти, а друго е со Тим да игра и да го изгуби прв сет и покасно да тепа. Ете пак ќе ти речам ШЕСТ ПАТИ играле досега, и НИТУ ЕДНАШ некој не добил 2-0 ( или 3-0 на единствениот турнир).


Јас стварно не сфаќам која е поентата на лавов и останативе како него што не пишуваат никакви постови а се прават паметни на постовите од илз.Чекаат да го турни нешто и да се изедат гомна.
Барем пред утакмица пишете дали чини или не тоа што го игра па после хејтајте се.
На другарот ilz тука цела кајгана психолози му изиграваа кога плачеше како зијанел 7000 евра, па сега тој е тој што се курчи после фатен тип за кој некој му се спротиставил пред да започне мечот во стилот не го играј глуп тип е тоа. И што очекуваш на онаков пост да му се врати? Па има тема за поплаки затоа и соодветно ја линкував. А за муабетов погоре еве те слушам баш тебе, зборам пред меч.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Nope, mnogu retko "zboris" pred mec. Najcesto posle zavrseni tekmi se pojavuvas, da objasnis kako trebalo da se odigra.
Psiholozi i soveti na mene ne mi se potrebni, od nikogo, a najmalku od nekoi izmisleni likovi kako tebe.
Za razlika od tebe, jas vo zivo sum istiot lik. A ti sigurno ne si vakov provokator vo zivo, vakov si samo pozadi tvojot kompjuter.
Eh lave, ti picka mala si vo zivo.
 
L

Löwe

Гостин
Nope, mnogu retko "zboris" pred mec. Najcesto posle zavrseni tekmi se pojavuvas, da objasnis kako trebalo da se odigra.
Psiholozi i soveti na mene ne mi se potrebni, od nikogo, a najmalku od nekoi izmisleni likovi kako tebe.
Za razlika od tebe, jas vo zivo sum istiot lik. A ti sigurno ne si vakov provokator vo zivo, vakov si samo pozadi tvojot kompjuter.
Eh lave, ti picka mala si vo zivo.
Не провоцирам ништо јас, ти си тој најпаметниот, ти си богот на кладењето. Лупаш 300 евра на тенисери кои не знаеш како изгледаат, и после плачеш ако те заебе, и ако некој ти рече не си требал да го играш или како ти се ставаат 300 евра на Х или У тенисерот, за тебе тоа е провокација, епа не е. И да, браво за тебе што ме познаваш каков сум во живо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom