Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Како фан на Надал..не, не вредеше. Тием имаше повеќе винери и дупло помалку неизнудени грешки.
И праиме муабет за Тием а не за некој тенисер од рангот на Квери или шо ти знам...

Дупе беше Надал у прв сет.

Нејсе, ја очекував Тием да биде изгубен денеска, али ете после 2 тапа партии денеска изигра топ.

Ако дадат добри квоти утре на утакмициве ќе се игра нешто (можда и +/- нешто ќе се комбинира) во спротива доста му е на турниров за коцкање.

И илз друже да му еам матер намали малку со коцкање, бољи кокаин да купеше со париве, кога не иде некад стварно не иде па и 1.05 квота да уплатиш (веруј му на Стефан за ова :D ) така да, земи паузирај 10 дена...или барем не уплаќај ептен пари и играј колку за забава..


Не верувам да го преценат Тием за утре али ако дадат некој си 3.5 хендикеп и те како вреди на Андерсон, мислам ќе земе еден сет Андерсон дури утре.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Не е да ти јадам гомна пошо и јас му се мислев, ама не ми изгледаше на најок според играта и решив да не го ставам. Конечно една добра одлука да направам, а ќе се излетав за малце. Многу беше лош денес, очај...
Сабајле кога седевме ти реков 2 ,не ,му треба за прво место,брани бодови дрн дрн..
Не дека би уплатил на Тим ама ете,и Надал не е робот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ја и мемет само со магииве. Тибам кај почнав т12пп да бркам системи ахахаха.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Dota 2 GECS Thiland
Утре од 6 сабајле
Team Secret -1.5 Keen Gaming. 1.75
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Juventude-Paysandu 1 1.83

Гостите без најдобриот стрелец и неколку изостанци. Би требало да тепат домашните.

Коефициентот има вредност. И го молам Илз да непроба да уплати оти ќе паднам уште сега.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
174
Поени од реакции
230
Juventude-Paysandu 1 1.83

Гостите без најдобриот стрелец и неколку изостанци. Би требало да тепат домашните.

Коефициентот има вредност. И го молам Илз да непроба да уплати оти ќе паднам уште сега.
Тој на неговите си паѓа. Гледај да не ја изигра x2 за инает, оти така со Ставро еднаш се законтраа па ја изигра обратно и бамп добитен беше. :D[DOUBLEPOST=1526073528][/DOUBLEPOST]Btw, некни си се изнасмејв ко ненормален. Некој пиша Бугарија и Грција а не кажа шо спорт. Пола саат барав на rezultati за шо спорт се работи. Барам барам.. Одбојка, Хокеј, Бадмингтон, Е-спортови, Футсал, Хокеј на трева.. :eek: То Евровизија да ти било. :pos:
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Juventude-Paysandu 1 1.83

Гостите без најдобриот стрелец и неколку изостанци. Би требало да тепат домашните.

Коефициентот има вредност. И го молам Илз да непроба да уплати оти ќе паднам уште сега.
Neznam kaj se kladis, kaj mene e 2koef za 1. Jas ja igrav 0-2gola.[DOUBLEPOST=1526076630][/DOUBLEPOST]- bet365 2koef
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
upload_2018-5-12_2-11-38.png

Трите најголеми фаворити се меѓу овие позиции. Искрено, не сфаќам зошто е олку голем коефициент, не гледам како некој освен Израел, Ирска и Кипар би имал и минимална шанса за победа. Стави стан, земи дневна соба+трпезарија :icon_lol:.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Што е финтата со песнава на Израел ? Зошто е толкав фаворит?
Песнава е за никаде,кокошки како да слушам.
Нема ни ритам ни влегува во уво ни ништо.
Од Кипар пичето на спотот пееше јако,ама во живо е катастрофа споредено со спотов.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Што е финтата со песнава на Израел ? Зошто е толкав фаворит?
Песнава е за никаде,кокошки како да слушам.
Нема ни ритам ни влегува во уво ни ништо.
Од Кипар пичето на спотот пееше јако,ама во живо е катастрофа споредено со спотов.
Израел - феминистки
Ирска - педери
Кипар - напалени

Отприлика тие се фан базите на песниве, можда interchangeable се до некој степен првите две :D. Најполаритетни се и затоа високо котираат :D. Чудна ми е годинава Евровизијава, нема ниту некој исфорсиран фаворит, ниту пак некое потенцијално изненадување од сенка. Нешто слично ко 2011 кога победи Азербејџан со ултра досадна песна. Израел ми е најслаб фаворит од трите, мислам дека борбата ќе е меѓу Ирска и Кипар (ваљда ќе ставам на Кипар :icon_lol:).
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Za denes labavo
Milan 4+ 1.90
PSG 4+ 1.70
Dortmund 4+ 1.60
Bayern 4+ 1.60
Real 4+ 1.60
Na 20evra.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Не верувам да го преценат Тием за утре али ако дадат некој си 3.5 хендикеп и те како вреди на Андерсон, мислам ќе земе еден сет Андерсон дури утре
Vidi mu h2h na Thiem :pos::pos:[DOUBLEPOST=1526115075][/DOUBLEPOST]
Сабајле кога седевме ти реков 2 ,не ,му треба за прво место,брани бодови дрн дрн..
Не дека би уплатил на Тим ама ете,и Надал не е робот.
Namesti bro ;) sea ke osvoi Rim i ke ima isto bodovi ko lani plus odmoren ke e za RG hh
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Vidi mu h2h na Thiem :pos::pos:[DOUBLEPOST=1526115075][/DOUBLEPOST]
Namesti bro ;) sea ke osvoi Rim i ke ima isto bodovi ko lani plus odmoren ke e za RG hh
Му видов :D
И пак го играв 1 денеска што го ебам :D
Прв пат на земја играат.

Иначе за денеска има нешто што вреди да се проба:

Одбојка 1/2 финале ЛШ
Перуџа-Зенит 1 со 10.5 хедникеп

Зенит годинава не се баш на ниво а Перуџа богами се во топ форма. Освоија Италијанска лига и притоа покажаа дека се сериозна екипа што верувам ќе успее да земе сет на екипа ко Зенит.
Па дури и да не земат сет, сакам да верувам дека би можеле 3 израмнети сета да играат.

Од 18 саат се игра мечот.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Му видов :D
И пак го играв 1 денеска што го ебам :D
Прв пат на земја играат.

Иначе за денеска има нешто што вреди да се проба:

Одбојка 1/2 финале ЛШ
Перуџа-Зенит 1 со 10.5 хедникеп

Зенит годинава не се баш на ниво а Перуџа богами се во топ форма. Освоија Италијанска лига и притоа покажаа дека се сериозна екипа што верувам ќе успее да земе сет на екипа ко Зенит.
Па дури и да не земат сет, сакам да верувам дека би можеле 3 израмнети сета да играат.

Од 18 саат се игра мечот.
Не заборавај дека фајнал форот се игра на домашен терен на Зенит. :)
Перуџа во цел плејоф на Италијанска лига (10ина утакмици), ниедна победа во гости немаа. Цел плејоф го добија ради предност на домашен терен. Огромна улога игра публика во одбојкава.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Не заборавај дека фајнал форот се игра на домашен терен на Зенит. :)
Перуџа во цел плејоф на Италијанска лига (10ина утакмици), ниедна победа во гости немаа. Цел плејоф го добија ради предност на домашен терен. Огромна улога игра публика во одбојкава.
хаха, да бе, сеа ми кажуваш :D Пола сааат откако го направив постов сфатив дека ова се игра на терен на Зенит :D

Нејсе, бидна што бидна, ќе се надевам на тоа дека ќе се држат добро.

Знам дека сите домашни ги земаа, али ипак против Лубе играа (што еве прееска очекувано си влегоа во финале) и особено во решавачкиот дуел ме изненадија со 3-0 победата, плус земаа лесно сетови на терен на Лубе така да..што знам, се надевам барем ќе има добар дуел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom