Кладилница (Генерална дискусија)

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Ваври се појави, навистина се појави.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Wawrinka-Johnson 1?

Би требало Вавринка да тепа ако е се во ред т. е да не го мачи уште повредата.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Добро сега Надал - Нишикори како меч ап го споредуваш со Тим - Зверев? Сериозно направи паралела меѓу ова?

Башка, кога најчесто играат вакви млади во успон како Зверев и Тим меѓу себе, не си се плашат меѓусебе еден од друг, напротив обратно. А друго е со Надал, 99% од играчите се задоволни ако сетот не го изгубат со компир а тек па ако стигнат до 3 или 4 гема по сет - ЛОТАРИЈА, само Тим ете успеа во 2 години 2 пати да го добие, т.е да го начека Надал кога не е 100% спремен а од друга страна тој да игра океј.
Ти нема врска муабетот, едно е Зверев да игра со Надал финале и да изгуби прв сет и нормално 0.0000% му се шансите да ја сврти, а друго е со Тим да игра и да го изгуби прв сет и покасно да тепа. Ете пак ќе ти речам ШЕСТ ПАТИ играле досега, и НИТУ ЕДНАШ некој не добил 2-0 ( или 3-0 на единствениот турнир).



На другарот ilz тука цела кајгана психолози му изиграваа кога плачеше како зијанел 7000 евра, па сега тој е тој што се курчи после фатен тип за кој некој му се спротиставил пред да започне мечот во стилот не го играј глуп тип е тоа. И што очекуваш на онаков пост да му се врати? Па има тема за поплаки затоа и соодветно ја линкував. А за муабетов погоре еве те слушам баш тебе, зборам пред меч.
Да, Нишикори го споредувам со Тием и Зверев. (не е ни сарказам реченицава, ако случајно така ја сфатиш, озбилен сум)

Али Андерсон и Тием ДЕВЕТ ПАТИ играле досега, и НИТУ ЕДНАШ Тием не го добил Андерсон....сва среќа не ти побарав мислење за мечот вчера :D

И зошто побогу го правиме муабетов кога нема ни да го играм уопште, типот ни најмалку не вреди за играње на таа квота :D

Што се однесува до мене може вечер 6-0;0-6;0-6 да завршат сеако не ми е гајле, нема да ги играм ваљда :D
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.017
Поени од реакции
2.050
Standard - Club Brugge 4+
IFK Mariehamn - Ilves 4+

Dvete pravat okolu 10 kvota.
Na Standard i Brugge redovno si pagaat golovi, ne deka i denes ke ima ama vredi da se izigra, koj saka moze i Single 2,30 e koeficient nekade.
Finskata ja igram posto domakinite se onaka otvorena ekipa sto ne e slucaj za toa prvenstvo, zatoa i koeficientot e nad 4.00 za 4+...
Jas ke gi izigram zaedno cisto da se prati nesto, na 20 do 30€ vlog.
Pa ako isprati nekoj so sreka :angel:
 
L

Löwe

Гостин
Да, Нишикори го споредувам со Тием и Зверев. (не е ни сарказам реченицава, ако случајно така ја сфатиш, озбилен сум)

Али Андерсон и Тием ДЕВЕТ ПАТИ играле досега, и НИТУ ЕДНАШ Тием не го добил Андерсон....сва среќа не ти побарав мислење за мечот вчера (1):D

И зошто побогу го правиме муабетов кога нема ни да го играм уопште, типот ни најмалку не вреди за играње на таа квота :D

Што се однесува до мене може вечер 6-0;0-6;0-6 да завршат сеако не ми е гајле, нема да ги играм ваљда (2):D
(1) А знаеш да разликуваш подлоги? Очигледно - НЕ. Нели гледаш дека прв меч им беше на земја? Сите претходни беа што на тврда што во сала.
(2) Епа тоа е од тебе, лупаш глупости на килограм за некој вака како Илз да те прочита и да се заебе на нешто безвредно со 0 коефициент а големи шанси за промашај. И после темава полна со коментари. Секој можен турнир тука ги предлагаш великаните на тенисот, Беноа Пер, Фабио Фоњнини, големиот земјаш Адриан Манарино, големиот земјаш број 2 Фелисано Лопез, преморениот Циципас кој играше 10ти меч во 11 дена и нормално 4 од 5 промашуваш.
Џабе следиш тенис, очигледно е не го разбираш.[DOUBLEPOST=1526214647][/DOUBLEPOST]
Wawrinka-Johnson 1?

Би требало Вавринка да тепа ако е се во ред т. е да не го мачи уште повредата.
Го следам Вавринка подолг период, свесно ги прескокна Монте Карло и Мадрид, бидејќи секако нема физикус за сите 3 или 4 да ги изигра.
Дека е здрав, здрав е, уште пред 2 месеци е почнат со тренинзи на земја. а повеќе од недела дена тренира на терените во Рим.
Џонсон е тенисер кој му одговарa и со кој има 6 од 6 добиени сетови. Генерално Џонсон е летва на земја, нека не ве лаже титулата од Хјустон, таму е све само услови од земја не. Рим е еден од поспорите земјени турнири, за разлика од Мадрид.
Реално со оглед на тоа дека доста долго тренира Стен и се спрема за Рим и Ролан Гарос, 1.90 на него вреди па макар и 0 6 0 6 да изгуби. Во реални околности се над 1.25 е премија.
Јас го пикирав уште во петокот кога го направија ждребот, здравје ако изгуби.
 
Последно уредено од модератор:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
(1) А знаеш да разликуваш подлоги? Очигледно - НЕ. Нели гледаш дека прв меч им беше на земја? Сите претходни беа што на тврда што во сала.
(2) Епа тоа е од тебе, лупаш глупости на килограм за некој вака како Илз да те прочита и да се заебе на нешто безвредно со 0 коефициент а големи шанси за промашај. И после темава полна со коментари. Секој можен турнир тука ги предлагаш великаните на тенисот, Беноа Пер, Фабио Фоњнини, големиот земјаш Адриан Манарино, големиот земјаш број 2 Фелисано Лопез, преморениот Циципас кој играше 10ти меч во 11 дена и нормално 4 од 5 промашуваш.
Џабе следиш тенис, очигледно е не го разбираш.
Profesore po kladenje i golem poznavatel na sportot, da razjasnime ti si za se vo pravo. Aj sea ne go stavaj vekje mojot kur vo tvojata usta.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
- ВЕФ Рига кошарка латвија, да тепаат со барем 15 разлика @1.60
- ПАО кошарката 168.5- @1.60
- Кливленд 200.5+ @1.60
- Финска хокејот 5+ @1.1.35

5.53 во моцарт.

Вчера слична комб фатив со русија и финска хокеите 5+, милано кошарка да тепа барем со 7 (тепа со 30+) и секако зицерот Ѓер 2-ка. ;)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ова што се деси на Стандард - Бриж е најголемата кражба у историјата на фудбалов..
Чиста рака чиста со дланка ја фати, оди на ВАР да гледа, самиве играчи на Бриж се помирија чим кажаа дека на ВАР ќе се гледа, се смееа меѓу себе. И гледа 3 минути и гол призна еј :pos: Мочање и врз вар и врз се.
Фала им, ГГ ја имав.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Кој би рекол сепак 2 сета имаше на Тием-Зверев :/ :/ :/ :/ Сега ВАР ќе пушти судијава, ќе види меѓусебен дуел и ќе му даде сет на Тием за да доиграат до крај, пошто како тоа лагано да изгуби со брејк уште у прв гејм и да не се врати психички до крај, ова финале е, баш 23 годишни играчи се познати по тоа психички да се креваат у финале.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Спартак Суботица-Раднички Ниш Х конечен 2.50
 
L

Löwe

Гостин
Кој би рекол сепак 2 сета имаше на Тием-Зверев :/ :/ :/ :/ Сега ВАР ќе пушти судијава, ќе види меѓусебен дуел и ќе му даде сет на Тием за да доиграат до крај, пошто како тоа лагано да изгуби со брејк уште у прв гејм и да не се врати психички до крај, ова финале е, баш 23 годишни играчи се познати по тоа психички да се креваат у финале.
Не те сметав за до толку дудук ама тука си да ме демантираш.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Al Horford 14.5+ 1.85
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Vo zivo Vardar-Pelister 71.5- 1.85
Ke odi tezok over ama nad 72 jok
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
@Stefan-kobe vredi da se proba Baldi utre dvojka ? ili nekoj hendikep da pokrie ?
Не знам, не знам како игра тој Балди, вака од искуство бар хендикеп треба да покрие со оглед на тоа дека во Рим урлаат по милијарда жабари на тоа трибините, фудбалска атмосфера има, а гледам веќе го пернал ГГЛ во квалификациите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom