UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Ракитич не го одмори ни една утакмица, Бускетс повреден, Иниеста мртов 35годишњак, Роберто цела сезона на бек сега десно крило? ПА ШТО КУР САКАШ БЕ?
На 2-0 Гомеш го става бе... јако ли ти го пуши бе све ти ебам у пичка.
На лето ремонт во средниот ред, Гомеш, Ракитич, Иниеста, Паулињо, све тоа да лета... Денис и Роберто у средина и некој да се донесе класа и плус десен бек... ..
:чда:

Кај е пријателот @Rigil сеа да го поздравам шо ми викаше дека не сум у право за средниот ред на Барса? :D

Еве, се покажа пак, Рома ве издоминира. Овој е најлошиот среден ред што Барса го имала задњиве 15 години. Иако искрено и ја не очекував од Рома толкава доминација, туку од некој од тимовите во полуфиналето, кое нема да го играте најмногу ради непостоењето на вашата средина, она што за Барса беше најдобра алка некад...

Месси ве носеше на грб ама еве сега и он не успеа, јебига, ви требаат класа играчи во средниот ред, а не онаму каде што се напунивте со нови играчи по крила и напред (мислам и на потенцијалното доаѓање на Гризман)...
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.578
Поени од реакции
7.707
:чда:

Кај е пријателот @Rigil сеа да го поздравам шо ми викаше дека не сум у право за средниот ред на Барса? :D
Па не можеш ништо да очекуваш со вака составен среден ред. Бускец, Ракитиќ и Иниеста, тоа е истиот од минатата година што немаше успех, утка на Валверде е што не стартува со Паулињо и Дембеле на крило каде што го става тотално во аут форма Роберто.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Па не можеш ништо да очекуваш со вака составен среден ред. Бускец, Ракитиќ и Иниеста, тоа е истиот од минатата година што немаше успех, утка на Валверде е што не стартува со Паулињо и Дембеле на крило каде што го става тотално во аут форма Роберто.
Па тоа де, факотот што Паулињо ви беше најдобар ирач во средниот ред (не го потценувам него сеа) говореше колку другите се за нигде.

Бускец мора да се рестартира, Ракитич е превара од играч што се пали само против Реал и максимумот му е да е role player во тој среден ред, а не носител, Иниеста е престар.

Мора да земете или некој докажан класа за 137 милиони или да се игра со Сери и такви слични таленти кои би се развиле во јаки, но тоа не би донело инстант успех.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.861
Поени од реакции
17.720
Гризман ќе оди во Барса за чекор напред да напрај, титули да освојувал така ми рекоа мене прееска . Кој црни чекор напред бе, три пати со ред во 1/8 1/4 финале испаѓате. Арно среќа шо Реал се глупираа на почеток на сезона и Атлетико имаше бан за трансфери, касно се разбудија и тие иначе ќе видевте и Ла Лига и се. И да Севиља ќе го освои купот, со оваа мизерна игра Барса во финале к.. шо ќе освои.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.578
Поени од реакции
7.707
Па тоа де, факотот што Паулињо ви беше најдобар ирач во средниот ред (не го потценувам него сеа) говореше колку другите се за нигде.

Бускец мора да се рестартира, Ракитич е превара од играч што се пали само против Реал и максимумот му е да е role player во тој среден ред, а не носител, Иниеста е престар.

Мора да земете или некој докажан класа за 137 милиони или да се игра со Сери и такви слични таленти кои би се развиле во јаки, но тоа не би донело инстант успех.
И кај нас има некои што го критикуваат Ракитиќ, но мислам дека има одлична сезона а посебно имаше одлични натпревари на позицијата на Бускец, поразновидна е играта со него со тие негови долги топки. Јас лично немам замерки за Ракитиќ.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Lugje ne zborete gluposti, ako mu bese cel da se brani nemase da izleze so gala 11ka. Od avion se gleda predaden natprevar, mn pari kje izgubat ako zemat LS, a I mn potrosija ovaa sezona... Od fb, da su suze biseri, au be

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Болдот е некој сарказам ?
Не сфаќам зошто се губат пари ако се освои ЛШ ?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
:чда:

Кај е пријателот @Rigil сеа да го поздравам шо ми викаше дека не сум у право за средниот ред на Барса? :D

Еве, се покажа пак, Рома ве издоминира. Овој е најлошиот среден ред што Барса го имала задњиве 15 години. Иако искрено и ја не очекував од Рома толкава доминација, туку од некој од тимовите во полуфиналето, кое нема да го играте најмногу ради непостоењето на вашата средина, она што за Барса беше најдобра алка некад...

Месси ве носеше на грб ама еве сега и он не успеа, јебига, ви требаат класа играчи во средниот ред, а не онаму каде што се напунивте со нови играчи по крила и напред (мислам и на потенцијалното доаѓање на Гризман)...
Слаб е средниот ред, со сигурност најслабиот бар у задни 12 сезони, ама не до толку да не можеш да пројдеш со 4-1 против било кој тим а камо ли против Рома.

Не сакам да им го омаловажувам успехот на Рома, секоја чест, машки изиграно со муда до колена, ама ова вечерва беше одличен показател што значи ветрушка од тренер. Ваљда после ова ќе исчезнат муабетиве дека Барса и Реал можеле и без тренери да освојуваат.
Не ми е јасно само како сме непоразени у Ла лига, тоа ми е голема енигма, а играта во многу наврати чкрипеше и таму.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Lugje ne zborete gluposti, ako mu bese cel da se brani nemase da izleze so gala 11ka. Od avion se gleda predaden natprevar, mn pari kje izgubat ako zemat LS, a I mn potrosija ovaa sezona... Od fb, da su suze biseri, au be

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Да не шмркал од новиот кристал мет од Грчец?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom