UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.659
Поени од реакции
30.417
Зидан никогаш нема да биде јак тренер...
...колку шо беше јак играч :coffee:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.172
Поени од реакции
18.191
Вечер Ливерпул Сити би требало да биди утакмичиште, за неутрални гледачи зборам кој сакаат да гледаат офанзивен фудбал без калкулации, се надевам и ќе навивам Ливерпул да победи и да остани отворен резултатот за реваншот па таму да гледаме уште еден спектакл.

Барса Рома исто сакам Рома да покажи заби како против Челзи и Атлетико шо покажа и да потврди дека не сеслучајно до тука стигнати. Барса покажа дека не е сјајна и ако е без пораз оваа сезона Челзи и Севиља им правеа шанси како од шала ама слабо реализираа. Рома ќе има свои прилики за гол вечерва е сега прашање е колку од тие прилики ќе ги претворат во гол и колку ќе бидат сконцентрирани назад. Шансите се минимални ама постојат, ако се разбрани Алисон ( еден од најдобрите голмани моментално) и ако Босанац ги намести нишаните тогаш ќе биди интересно. Ундер исто е играч кој треба да се запази вечерва ако игра оти прочитав негде дека има повреда. Така да forza Liverpool,forza Roma


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ундер нема да игра, а Раџа е исто неизвесен. Како и да е тежок натпревар за Рома. Мора да дадат сѐ од себе за некоја сензација. Барса од друга страна, оправдано огромен фаворит во дуелов.
FR
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.021
Po ova sto go zborite, znaci i Messi ne e dokazan kako igrac zatoa sto igral vo najdobriot klub so najdobra generacija igraci poslednive 10 godini taka? Treba da ide vo Everton sampdoria ili Leipzig pa posle da go vidime so igraciste e :) Ja se mozam da sfatam ama serenje na Zidane kako trener koj sto e vo igra za 3 liga sampioni po red ne mozam da razberam. Idete gledajte golf ziti se
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.244
Поени од реакции
11.504
Колку треба да си дно човек за да негираш дека голот на роналдо е вистинско ремек дело.
Меси кога дава обичен гол од слободен од 20 метри борија ми го правите со вонземјанци и ГОАТ.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.631
Поени од реакции
10.350
Па цела кариера пробва ножички секоја утакмица барем по еден катастрофален обид има па фала богу еднаш ќе му фати и просечен кајганџија кај 1000 чупиња да се пушти кај една ќе му фати

Ко ќе заклучиш голот не е ништо посебно со оглед на околностите (ебава барем по еден одличен центаршут по утакмица).. Ремек дело. Дебел кур
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Па цела кариера пробва ножички секоја утакмица барем по еден катастрофален обид има па фала богу еднаш ќе му фати и просечен кајганџија кај 1000 чупиња да се пушти кај една ќе му фати

Ко ќе заклучиш голот не е ништо посебно со оглед на околностите (ебава барем по еден одличен центаршут по утакмица).. Ремек дело. Дебел кур
Ти кај 1001 да пробаш џабе.
Толку си цреп.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
И ја сум за Барса, ама реални ли сте со муабетиве дека не бил ништо посебно голот?! Ножички ко ножички викаат.. Господе. Видете од која висина ја фати топката, со грбот е на ниво кај што е Де Шиљо со главата, ова може само Роналдо да го изведе, и никој друг.
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
183
Поени од реакции
146
Cristiano Ronaldo jumped to 2.3m (7 feet 7 inches) for his overhead kick goal vs Juventus.

Nista posebno... vec vidjeno xy puta... ili ne?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Во кафич гледав и реакцијата на сите што беа таму, без разлика дали ги интересираше фудбалот или не, и дали беа за Реал или Јуве, беше подобра од било која друга реакција што сум ја доживеал така гледајќи негде. Дури и мене како неутрален гледач ептен ме возбуди тој момент. Прејак гол :cuc:

Барселончињата нормално дека ќе серат идиотски, безвезе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.172
Поени од реакции
18.191
Како пресметавте колку метра се одразил Роналдо ? Од земја до врвот на копачката му се брои, не ми е верно некој 2.30 метра да се одрази не туку постирајте слики за забе, голот е јак, никој не негира ама дека бил еден од најдобрите на сите веемиња во ЛШ мало морген.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
За тебе можда е најдобар гол на сите времиња, ама реалноста е друга :D
За тебе ништо посебно не е голот, али реалноста е дека цел стадион го испоштува во 1/4 финале на Лига на Шампиони. Али претпоставувам ти си од тие Барса фанови што си ја сметаат Каталонија за втора татковина па не ме чуди ваквото водење инат од твоја страна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom