Dreamboy / Dreamgirl

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Epaaa
Kako prvo bi trebalo da znae da se odnesuva. Toa mi e prvo i najvazno. Potoa da bide duhovit,druzeljubiv,zborliv, da me pocituva mene i moite bliski, da ima razbiranje za mene i moite interesi, da ne bide "zanesotina"...
Fizickata ubavina mi e relativna rabota. :toe:
A koga stanuva zbor za nadvoresen izgled definitivno odbiram kombinacija od Chad Michael Murray i Manolo Cardona.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Хммм.... Ај да размислам....
Физички опис: Висок околу 185 см. со добро телце, не многу пуничок, не ептен слаб..Со добар стомак:). Долга косичка смеѓа, светло кафени очи, некој шознам среден тен би рекла :). Не премногу блед, не премногу темен. Некој светла нијанса на бронзен тен..

*Додека го пишував ова, слика ми дојде на Травис Фумел (ако го погодив името), иначе тоа е тој типот што се наоѓа на аватарот на Tonchie :).

Психички: Пред се искрен. Искрен кон мене искрен кон другите. Да знае што сака, и да има цврста замисла за животот пред себе. Да нема предрасуди... Интелегентен, со одредена доза на романтика :). Кога би бирал меѓу другарите и мене, секогаш да сум јас на прво место. Да ми биде цврста подршка во се што ќе одлучам. Да ме сака и цени онаква каква што сум. Да не се обидува да ме измени, туку да ме прифати онаква каква што сум...

Брееејјј кадее отидоовввв :):). A иначе го опишував човекот кој би ми бил идеалниот маж :)(за мажење)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Партнер/ка од соништата

Епа вака, гледајќи еден филм вчера ме инспирира да ја отворам оваа тема. Го заборавив насловот...nevermind.

Значи темата е:
Што се треба да има според вас идеалниот/идеалната партнер/ка?

Според мене:

Да биде 180+, црна коса, полни усни, зелени очи, заби-бисерчиња, добар задник:nesvest:.
Да пие пиво, да не пуши, да гледа фудбал, да спортува, да се храни здраво...

Да биде искрена, забавна, да знае да ме насмее, да биде авантурист, екцентрична, да не трачари со другарките по 5 саати, да не биде користољубива, да не биде љубоморна, да биде харизматична, да не се грижи дали е дебела или слаба, да чисти, да готиви, да не досадува дека сака да има деца, да не изиграва спонзоруша, да биде добра во кревет, да не слуша турбофолк, да не гледа шпански серии, да можиме да се разбираме во муабетот а не секој втор збор за шминки и облека да и биде т.е. да има мозок... и не би било лошо татко и да е милионер :)

searching.... subject not found.

Ајде да видам и ваше мислење.

Едит:
Ако по некоја случајност постои ваква девојка мсн .....да си кажам јас за секој случај:pos::pos::pos:






ако постои слична тема ќе ги замолам надлежните да ја префрлат.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Јове а што не си дадеш оглас во весник?:baeh:

Иначе мојата идеална партнерка би била нешто слична ко твојата само што мојава би била поубава:)
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Искрено не барам многу, не барам некои пропорции којзнае какви моја е постоечка али неможам да ја имам:uvo: црна коса, ПЛАВИ ОЧИ, уста ненормално слатка,тело неопишливо,нозе многу добри многу многу али незнам се ми е како погодено незаменлива е за мене али ај.......
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.474
Поени од реакции
47.440
Како на Јове_бт само плава и да пуши цигари и да гледа шпански серииsd
Исто така би го замоли Јове_Бт да го смени потписот зошто кога и да го видам се смеам како ментален а на ова топло време тоа допринесува потењеsd
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
и психички и физички и духовно... баш ваква... ако знае некој каде да ја најдам нека ми јави :)
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Дали точно таа е што ви треба или тоа ви е мислење наметнато од општите размислувања и мас-медиуми?

Мене не ми треба ништо којзнае што, убаво задниче, слатка лика интересна на муабет и доста ми е.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Па сеа Јове да ти кажам право лепотата минлина работа.. така да тоа е на последно место кај мене барем.... иначе да можеме да си напраиме муабет.. да може да ме расположи баш тогаш кога тоа ми треба... а сеа за изглед па не барам мн црна/плава со зелени/плави очи.... телце добро устицка убава... ај доста е :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Излегоа премногу строги критериуми...но сепак не дека јас имам некои високи критериуми, него тоа е според мене идеалната девојка. Сеа дали има таква или не, незнам. Сепак скоро 7 милијарди се направивме, па можеби постои една таму некаде...енд ај вил финд х`р.:):wub:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас ја најдов совршената партнерка, и е реална личност (не е како Анџелина Џоли, или Џенифер Анистон), ама од безбедносни причини (сеирење и сл.), слика нема да постирам. :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Јас ја најдов совршената партнерка, и е реална личност (не е како Анџелина Џоли, или Џенифер Анистон), ама од безбедносни причини (сеирење и сл.), слика нема да постирам. :)
Ајде фантомчо не биди пе... ајде ветуваме дека нема да те реметиме(yeah sure)

Него мене ми беше мислата ако можи да се смени насловот на темата, сепак не сме ние од Енглеска:)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Според мене:

Да биде 180+, црна коса, полни усни, зелени очи, заби-бисерчиња, добар задник:nesvest:.
Да пие пиво, да не пуши, да гледа фудбал, да спортува, да се храни здраво...

Да биде искрена, забавна, да знае да ме насмее, да биде авантурист, екцентрична, да не трачари со другарките по 5 саати, да не биде користољубива, да не биде љубоморна, да биде харизматична, да не се грижи дали е дебела или слаба, да чисти, да готиви, да не досадува дека сака да има деца, да не изиграва спонзоруша, да биде добра во кревет, да не слуша турбофолк, да не гледа шпански серии, да можиме да се разбираме во муабетот а не секој втор збор за шминки и облека да и биде т.е. да има мозок... и не би било лошо татко и да е милионер :)

searching.... subject not found.

Ајде да видам и ваше мислење.

Едит:
Ако по некоја случајност постои ваква девојка мсн .....да си кажам јас за секој случај:pos::pos::pos:
Полеееека бе Битолчанец :pos: Што критериуми ќе беа ова, ја не знам. :icon_lol:

Прво, 180+ девојки македонки јас во животов познавам се` на се` три до пет. :icon_lol:
А шансите една од тие 3-5 да пие пиво, да гледа фудбал, да спортува, да се храни здраво (?!), да чисти, да готви, да има татко милионер, и уште да биде добра во кревет, и тоа се во исто време, се без претерување... 1:1.000.000.000.000 :nesvest:

И да не трачари со другарките по 5 саати?! Ти сакаш жена или маж? :pos:

Не, шала на страна, високи критериуми што се реално тешки за исполнување не се на арно. :) Не за друго, ако цело време очекуваш некоја совршена и ако ја одбиваш само зошто не исполнува еден од 261523168723 критериуми... :pos: Ќе останеш со прстот во уста. :)

Јас мислам дека веќе имам постирано на темава... Мојот идеален партнер нема фиксни и конкретни особини и посебни критериуми што треба да ги исполнува... Кога ќе го сретнам, ќе ви постирам слика. :pos:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Nikogas nemam razmisluvano na ova tema ali ne bi sakala da e mnogu ubav, ubavinata e vazna no ne presudna, ne mi e bitna mnogu, visok da barem malku poveke od mene, da mi e zabaven da me nasmee zasto toa mi e mnogu bitno, iskren ne mnogu cuvstvitelen, ambiciozen da znae sto saka, ubavi race za da me gusne, i srce koe ke me saka samo mene:helou:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Полеееека бе Битолчанец :pos: Што критериуми ќе беа ова, ја не знам. :icon_lol:

Прво, 180+ девојки македонки јас во животов познавам се` на се` три до пет. :icon_lol:
А шансите една од тие 3-5 да пие пиво, да гледа фудбал, да спортува, да се храни здраво (?!), да чисти, да готви, да има татко милионер, и уште да биде добра во кревет, и тоа се во исто време, се без претерување... 1:1.000.000.000.000 :nesvest:

И да не трачари со другарките по 5 саати?! Ти сакаш жена или маж? :pos:




Не, шала на страна, високи критериуми што се реално тешки за исполнување не се на арно. :) Не за друго, ако цело време очекуваш некоја совршена и ако ја одбиваш само зошто не исполнува еден од 261523168723 критериуми... :pos: Ќе останеш со прстот во уста. :)

Јас мислам дека веќе имам постирано на темава... Мојот идеален партнер нема фиксни и конкретни особини и посебни критериуми што треба да ги исполнува... Кога ќе го сретнам, ќе ви постирам слика. :pos:
Just as i expected from you.:pos:


За да нема забуни јас постирав после...ова јас не го барам во секоја девојка. Ова според мене е идеалната жена во очите на 90% од машката популација...мање више(вака се пиши?:pos:) плавуша, црнокоса итн.


А и да е 1. 50(ако доаѓа во комплет со скала), и да е плавуша и да е опседната со сапуници и турбофолк, пак би можело да се заљубам и во неа. Значи не ми се толку строги критериумите...Капиши?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom