Фан Клуб: Арсенал

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
До дресот е момци без нервоза :P
Еве ви сега скор со плавиот дрес :D W:1 D:1 L:7
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Арсенал и се е можно :popce:
И ја па будала, заборавив за кој тим навивам

Немаме напаѓачи за ЛЕ, не знам со посилните противници какви комбинации ќе правиме, ако Лаказет не се опорави и не ја поправи формата, ќе ни се најдеа во ситуацијата Волкот и особено Жиру, Велбек е веќе тотално пропаднат случај, лани пак имаше некоја надеж дека може да биде барем корисен utility играч, џокер од клупа, сега веќе ни за тим во премиер лигата не е, Чемпионшип е неговото ниво.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Најголем критичар сум му , ама Џака кога влезе ја среди средината. Ја смири.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Нишо не разбирате, им праиме финта на Сити да мислат дека сме мн слаби :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
А и формацијава и вака склопен составот жива катастрофа е. Во напад против факен Остерсунд сме опасни ко чечкалица. Среќа Колашинац има тенк во тоа ногата па се снајде во таква ситуација, Велбек да беше ќе се повредеше. На крај таму милион гола од контри можевме да дадеме, ние една контра не знаеме ко што треба да изиграме. Нека не се експериментира више вака :нинџ:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сега се осеќам исто како да играме ЛШ
Го памтите последниот дуел во ЛШ со Милан, за малце ќе направевме епско враќање да не му текнеше на РВП да промаши 100% шанса
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
И двете екипи во најкатастрофална форма, претчувство имам дека ќе се натпреваруваат кој ќе прими повеќе голови
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ние ќе примиме секако, ама се сомневам дека ќе дадеме многу оти немаме никаков напад, прашање е дали Лаказет ќе биде спремен, со оној инвалидот во напад ништо не правиме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Ние ќе примиме секако, ама се сомневам дека ќе дадеме многу оти немаме никаков напад, прашање е дали Лаказет ќе биде спремен, со оној инвалидот во напад ништо не правиме.
aubamejang nema pravo za nastap ?
Vo LS igrase so dortmund, ne i vo LE, mislam deka e registriran. Ili povreda nekoja e vo prasanje ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
da, ne smeel, smee da se prijavuvaat igraci od le vo cl i obratno ama ne smee u situacija ako edniot tim igral prvo cl, pa posle le, a sea borusija se tamu, ova ne sum go znael a i retko se pogodilo vaka.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Се успав ништо не изгледав, не знаев дека е во раниот термин утакмицата.
Гледам рутински сме ја завршиле работата, реваншот би требало да е формалност
Со нашиве никад, нерви искинав вчера, се надевам си ја преспал и оваа :)

Чемберс нек си ебе матер каде сака уште сега, не на крај на сезона. Фино човече, ама појма нема дечкото реално.

Ни Милан не се нешто посебно, иако се стаблизираа малку со Гатузо, јас сепак мислам дека сме благи фаворити. На 8ми март е првата рунда, играме во гости, Лаказет најверојатно нема да игра, а со Велбек тешко нас во напад.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Нема врска кај играл Дортмунд до декември, нема право на настап бидејќи Дортмунд сега игра Лига Европа и е потенцијален можен противник на Арсенал.
П.С. Милан точно е да се киксери и против Беневенто таму клубови што не постојат ремизираат, ама за вакви натпревари мислам ќе се многу многу тежок противник. Плус италијани секогаш биле незгодни. Ако Лаказет не се врати од повреда, и играме со Велбек, Џака, Ивоби, Елнени, тешко па ич дека ќе сме фаворити. За одбраната не зборам, таму со кој и да играме очобол сме посекако. :coffee:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако играме со прва постава треба лесно да ги поминеме Милан.
Милан се катастрофални, со било која постава и да играат. Само што осеќам дека ние ќе играме со младинци, зошто Венгер нејќел да биде ко Мурињо и нејќел да се пласира во ЛШ преку ЛЕ туку преку ПЛ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom