Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Иначе Жиру наш на 2 натпревари за Челси има 1 гол и 3 асистенции. Одлично му оди отварањето простор за други играчи да дадат гол, супер игра со феноменален осет, драго ми е што бар ќе може да го пружува најдоброто од себе во тим кој повеќе му лежи од Арсенал. Криво ми е уште за него, ама да се надеваме дека Обамејанг ќе е профи трансфер исто како што Санчез беше, па и Озил (во поголем дел од времето гледано)
:bravobe:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Иначе Жиру наш на 2 натпревари за Челси има 1 гол и 3 асистенции. Одлично му оди отварањето простор за други играчи да дадат гол, супер игра со феноменален осет, драго ми е што бар ќе може да го пружува најдоброто од себе во тим кој повеќе му лежи од Арсенал. Криво ми е уште за него, ама да се надеваме дека Обамејанг ќе е профи трансфер исто како што Санчез беше, па и Озил (во поголем дел од времето гледано)
:bravobe:
Де бе па ти, се понашаш ко брат да ти е...
Игра добро за ривал, не ми е мило...

П.С. ги глеав асистенциите од вчера... пасови до Вилијан надвор од 16 и после Вилијан си завршува работа како што треба, така да колку е тоа асистенција не знам...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Покрај Жиру што игра добро, Кокелан и Габриел дрмаат во Валенсија.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Де бе па ти, се понашаш ко брат да ти е...
Игра добро за ривал, не ми е мило...

П.С. ги глеав асистенциите од вчера... пасови до Вилијан надвор од 16 и после Вилијан си завршува работа како што треба, така да колку е тоа асистенција не знам...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ај размисли малку, ако Жиру не игра добро во Челси има веројатност да го изгуби местото во првиот тим на Франција и најверојатно и последната шанса да заигра таму прва постава. Зошто да му посакуваш лошо на играч што направил многу за клубот и бил секогаш тука да помогне и даде се од себе. Ај ако не секој што ќе го напушти Арсенал да му посакуваме да е дрво и да му пропадне кариерата во моментот штом го напушта Арсенал. Мислам океј за некој што сакале сами да го напуштат Арсенал и да му свртат грб за пари/трофеи би те сфатил, ако и јас би се сложил донекаде, нека им посакуваме да се дупки во новите клубови, ама Жиру беше колатерална жртва. Јас не би сакал да игра лошо, па макар и да асистира и дава голови за противнички клуб, јбт тоа е ризикот што нашата управа го прифатила. Кога му посакуваме се најдобро кога заминува од клубот, ваљда не се подразбира со тоа да не даде нитуеден гол, да му пропадне кариерата, да се утепа од седење на клупа. Или онака се кажува, колку да помине редот

П.С. Голот му беше баш негова завршница, супер финиш. Асистенциите беа само допир со топката, но добра работа врши што привлекува играчи, навреме се ослободува од топката со дупли пас или некое проигрување, и наоѓа играч кој е во отворена шанса за гол. Тоа се квалитетите на Жика
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ај размисли малку, ако Жиру не игра добро во Челси има веројатност да го изгуби местото во првиот тим на Франција и најверојатно и последната шанса да заигра таму прва постава.
Бојане засрами се, гаду еден безобѕирен. :place:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Бојане засрами се, гаду еден безобѕирен. :place:
Се срамам, еве моите не можам у очи да ги видам... :(
Ништо, идам у манастир еден месец да се избавам од гревот на кој ме натера нечистивиот !

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
The new deal is the second largest of ANY EPL team EVER and is worth £40m a year, only Utd at £47m per year is larger. We’ve also negotiated that we can add different sponsors to the shirt sleeves which could increase revenue by a further £10m per year, although we aren’t allowed any other sponsors on our training kits. This is one of the biggest sponsorship deals in football history & the biggest Arsenal have ever signed. Looks like Fahmy & Sanllehí are earning their money already.
Бтв адидас и арсенал :love:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Повеќе еуфорија има кога играме пријателска во Шангај, отколку на неколку часа пред дуел во Лига Европа :icon_lol:
Очекувам строго младинци денес и тоа секој на природна позиција. Од искусни само Оспина нека е и Велбекчо еве (y)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Шо еуфорија сакаш, возвратен дуел со Остерсунд, веќе сме во наредна фаза. Кога ќе дојдат јаките утакмици во ЛЕ, тогаш ќе биде еуфорија, јас лично баш тие ги чекам, утакмиците во лигата не ми се веќе интересни оти речиси се е готово. Но дуели со екипи како Дортмунд, Лион, Атлетико, Марсеј, Милан, тоа ќе бидат прави утакмици, барем нема да губиме 10-2 како во ЛШ (се надевам o_O )
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Нема потреба од Белерин во оваа утакмица.А изгледа играњето на Вилшер укажува дека доколку е спремен Ремзи,тој ќе го стартува финалето.
Мислам дека време е баш денес да стартува Мавропанос,а него ни на клупа го нема.Исто и Нелсон на место на Ивоби за мене.
Како и да е,очекувам една петарда,1-1 и 3 +. :misticen:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
И после зошто немало еуфорија...
Губиме 2-0 на домашен терен од тим што фудбал глеа само на фифа...
И сеа баш ме занима кое играчиште од клупа ќе влезе и ќе ја смени состојбата ?
Нкеита ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom