Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.371
Поени од реакции
85.285
Aбе треба да ни дадат да играме со 12 играчи оти уште ни должат од 2009.
Па затоа он си пишав состав со 12 играчи :D
Бакајоко се рачуна за минус играч така да тамам сме :D

Иначе да, мислам дека е време да имаме онака ептен апла судијска помош во некоја битна утакмица, не би имал против онака типична Барселоновска/Јунајтедовска (со Ферги) утакмица да имаме во двомечов...време е, секоја година очекувам да се случи нешто такво и мислам време е за нешто такво годинава :D[DOUBLEPOST=1519051790][/DOUBLEPOST]


Канте се спрема уште од поодамна за Барселона, ќе биде жесток дуелот со Бускец.:icon_lol:
Исто се спрема за утре и Суарез. Живи луѓе има да јаде.

Има сега младо данско месо на мени :zloo:

 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.982
Моментално Жиле е покорисен од Мората во скок игра и спуштање на топки. Повеќе сум он да почне напред место Мората со Вилиан и Хазард.
Педро и Мората да останат како џокери после 70 мин и да внесат свежина.
Средина обавезно со 2-ца, јас би играл на Канте и Фабрегас. Ма да и Дринквотер место Фабрегас не би било лошо, значително би добиле на дефанзива.
Бекови Мозес и Алонзо.
Одбратата ќе биде ептен загонетна, Аспи и Крисенсен се сигурни, ама лево моментално на никого не би му дал доверба. Рудигер беше страшно лош против Арсенал тотално се изгуби, се уште не е спремен за натпревари каде ќе има притисок, Кехил е преспор, Луиз e во катастрофална форма.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Моментално Жиле е покорисен од Мората во скок игра и спуштање на топки. Повеќе сум он да почне напред место Мората со Вилиан и Хазард.
Педро и Мората да останат како џокери после 70 мин и да внесат свежина.
Средина обавезно со 2-ца, јас би играл на Канте и Фабрегас. Ма да и Дринквотер место Фабрегас не би било лошо, значително би добиле на дефанзива.
Бекови Мозес и Алонзо.
Одбратата ќе биде ептен загонетна, Аспи и Крисенсен се сигурни, ама лево моментално на никого не би му дал доверба. Рудигер беше страшно лош против Арсенал тотално се изгуби, се уште не е спремен за натпревари каде ќе има притисок, Кехил е преспор, Луиз e во катастрофална форма.
Ако излезе на средина како што викаш, очекувам огромен пораз, и голем срам. Барса со четворица во средина игра, а кај нас Канте и Фабрегас да играат :popce:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.982
Ако излезе на средина како што викаш, очекувам огромен пораз, и голем срам. Барса со четворица во средина игра, а кај нас Канте и Фабрегас да играат :popce:
Нема врска тоа, Челзи знае да се брани доста дисциплинирано со 3-5-3 и притоа да има доста добра транзиција офанзивно преку таргет мен како Жеру кој ќе спушта за Хазард и Вилиан.
5 мина дефанзивно плус работник како Канте би требало да е доволно.
Знаеш и сам дека Конте е фан на тактика со 4 ворица во одбрана така да заборави на таа варијатна.
Онаа формација со 3 мидфилдери и 2 напред не доаѓа во никој случај како опција, очобол сме.
 
W

wicked_1

Гостин
Ако излезе на средина како што викаш, очекувам огромен пораз, и голем срам. Барса со четворица во средина игра, а кај нас Канте и Фабрегас да играат :popce:
Ама и со 3 се хаос, Фабрегас се гуши во таа формација.

Како и да ја вртиме остана проблематична средината на Челзи, не донесоа асален трет box2box средњак, и тоа ќе ги кошта.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Нема врска тоа, Челзи знае да се брани доста дисциплинирано со 3-5-3 и притоа да има доста добра транзиција офанзивно преку таргет мен како Жеру кој ќе спушта за Хазард и Вилиан.
5 мина дефанзивно плус работник како Канте би требало да е доволно.
Знаеш и сам дека Конте е фан на тактика со 4 ворица во одбрана така да заборави на таа варијатна.
Онаа формација со 3 мидфилдери и 2 напред не доаѓа во никој случај како опција, очобол сме.
Барса е ова. Искрено се надевам дека има Конте друга опција, ако направи така како што пишуваш ти, ќе видиш што ќе се случи. Треба да им се пружи отпор на средина, а не само да се браниш. Канте и Фабрегас против Бускетс, Иниеста, Паулињо и Ракитич на средина е самоубиство. Што ќе ти е Фабрегас во таква ситуација кога топка нема да чепне.
Не дека има многу опции, ама единствена прилика со двајца во средина гледам доколку играат Канте и Луиз. Се друго ќе биде ептен лошо.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Јас го сонував цел натпревар, па да ви кажам што ќе се случи, да не се нервирате вечер. Ептен цврст натпревар, ама Хазард ќе успее да даде гол за 1-0, само не знам кога точно. После во 86та свират пенал за Челзи ама Хазард некако успева да го утне цел гол, над гол шутна. И во 90та Барса дава за 1-1...
:icon_mrgr:
 
R

Redhead

Гостин
Јас го сонував цел натпревар, па да ви кажам што ќе се случи, да не се нервирате вечер. Ептен цврст натпревар, ама Хазард ќе успее да даде гол за 1-0, само не знам кога точно. После во 86та свират пенал за Челзи ама Хазард некако успева да го утне цел гол, над гол шутна. И во 90та Барса дава за 1-1...
:icon_mrgr:
Иди пиши ливче.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
726
Поени од реакции
523
Јак хајп имам за вечер. Ќе биде сигурно јако. Они не мразат од дно на душата, па и ние нив, така да, сигурен сум дека двомечов ќе биде огин.
Гледав хајлајтс од сите голови до сега помеѓу Челзи и Барса, па викам да ве прашам кој ви е најдобар гол до сега?
Најдобрите според мене се Роналдињо (против карваљо дропката), Дрогба (сличен како тој против Ливерпул), Лампард (лоб од мртов агол), Есиен (еврогол и до сега најдобар за мене), Иниеста (за 1-1) и Рамирез (лоб).
За најемоционален мене ми е тој на Торес. Мислам дека 200 емоции ми се сменија во тие 5/6 секунди. Од "оти бе торес, ќе ја промаши" до "како го издрибла и остана на нозе, пак ќе утне" до "јееееееееее жолто копиле ммицу ти јбем шпанска трапава".
Се надевам дека ќе има нови голови кои ќе ми ја сменат листата.
Поздрав плави, се гледаме вечер.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
За да не е цел стрес само вечер, да го распоредиме низ денот, почнувајќи со ова.
Pedro, who could line up in a front three with Hazard and Willian, says Barcelona and Messi are not invincible.

Ќе биде интересно ако стварно почне со Хазард како напаѓач :D
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Јас од оваа Барселона гледам само ризик од Меси и евентуално Суарез другиве играчи не ми излгедаат како некој надпросек според што ги гледав како играат
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Јас од оваа Барселона гледам само ризик од Меси и евентуално Суарез другиве играчи не ми излгедаат како некој надпросек според што ги гледав како играат
Сети се дека у средина ќе ни играат Фабрегас у никаква форма и Дринквотер и ќе видиш дека сме испод просек...
Вечер треба Канте да изигра ко змај и тимски добро да се бранат па со малку среќа да не се прими гол. Очекувам и поседот и шансите да бидат на нивна страна. На последниве две утакмици не примивме гол, али противник како ВБА и Хал створија шанси да ни дадат гол или два. Фабрегас многу ме плаши, криминален е у одбрана у последно време...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Еј Фабрегас не е играч за трчање он е плејмејкер и неможе да се уклопи у оваа тактика затоа што со да речеме 3-4-3 во среде ти играат 2ца од кој еден е деструктивец а другиот тие бокс ту бокс така да он не е ни тоа ни тоа
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.721
Поени од реакции
52.656
Затоа и пишав, средина од Канте и Фабрегас е самоубиство против Барса, исто како со играч помалце да се игра затоа што во таа средина Фабрегас нема топка да чепне, Барса 90% посед ќе има. Така може само против послаби тимови во лига и тоа на домашен терен кога знаеш дека ќе се затворат и ќе ти ја остават топката.
Канте, Фабрегас и Дринквотер се единствените достапни играчи за во средина, па затоа се надевам дека Конте го спрема Луиз за таму. Единствена шанса да извадиме добар резултат според мене е доколку игра он во средина, без разлика дали ќе игра 3-4-3 или 3-5-2. Луиз има карактер за вакви натпревари и знае како ептен јако да изигра кога е најпотребно.
Исто уште од сега планирајте си дека Кејхил најверојатно ќе игра. Очекувам Конте да му верува поради искуството.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Давид Луиз знае и гадно да искиксира и добие жути/црвени картони баш најмалце кога треба
 

Kajgana Shop

На врв Bottom