UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Значи само навивачите на европскиот владетел (било кој да е во моментов) смеат да коментираат за слаб перформанс на играчи? Ај во ред тогаш, ново правило од следна сезона, ќе видиме кој ќе освои сега ЛШ па здравје наредна сезона само тие ќе може да си коментираат, зошто нели, другиве што имаат ѓубре по екипи само ќе гледаат „од страна“.

И да, Суле да речеме хипотетички тапа беше тогаш, не знам како треба да му помогне тоа што Манчестер има поголемо ѓубре од него кај стоперите.
Муабетот м е баерн изгуби од ПСЖ со Анчелоти незнаеше веќе кај тера и одма почнавте ти и уште некои фанови на манчестер ги напраивте Хамес и Суле дно дна а притоа истите тие луѓе преувеличуваат играчи од свој тим. Нема потреба да се дефинираат играчи од 1,2 изиграни утакмици посебно играчи што играат во тактички лошо поставен тим. Еден ист играч може да изглеа многу лошо а и многу добро зависно од тактиката. Истото важи и за тимови еден пораз или победа и одма се е сменето ко да у ЛШ меѓу 7,8 тима независат моменти што може да сменат целосно тек и победник
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Муабетот м е баерн изгуби од ПСЖ со Анчелоти незнаеше веќе кај тера и одма почнавте ти и уште некои фанови на манчестер ги напраивте Хамес и Суле дно дна а притоа истите тие луѓе преувеличуваат играчи од свој тим. Нема потреба да се дефинираат играчи од 1,2 изиграни утакмици посебно играчи што играат во тактички лошо поставен тим. Еден ист играч може да изглеа многу лошо а и многу добро зависно од тактиката. Истото важи и за тимови еден пораз или победа и одма се е сменето ко да у ЛШ меѓу 7,8 тима независат моменти што може да сменат целосно тек и победник
Јас не верувам дека пишав нешто за таа утакмица зошто ја пратев Манчестер - ЦСКА, идеа во исто време, нешто си се збунил :)

Логично е до некаде да преувеличиш свој играч исто како што е логично да кажеш дека не го бива некој, дали си во право ќе оцениш по дискусијата што ќе следи. Но не ме заебавај со детскиов муабет од пред малку што го спомна а не си само ти, испаѓа ако не си фан на галактикос тим, немаш левериџ да коментираш. Ако игра Суле тапа и ти кажам дека е тапа, глупо е да ми вратиш за Смолинг и Линделоф кои и јас сум свесна дека се тапа. Проблем е ако ти влеземе во директна споредба и ти кажам дека се подобри, зошто јасно е дека не се, мада тоа е сосема ирелевантно тука.

За дека се менуваат мислења како што ќе дувне ветрот кај поголемиот дел од нас и за тоа се согласувам со тебе, за секоја екипа ама поготово па за ПСЖ. Не барај подалеку, види лани само како во рок од 3 недели Емери од тактички гениј стана Седлоски.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Сеа одлучи се - играчите се квалитетни или до Пеп е? И прекинете со тоа Пеп фактор, како сите други тренери на топ екипиве да се кур фактор.
Пеп ги прај играчите да изгледат појаки од то шо се
Унаи ги прај послаби

Сити во никој случај нема побалансирана екипа од ПСЖ на хартија.. Пеп импровизира со составот.. А Унаи на пример покрај одличната форма на ДиМариа неможи да го клај во тимот пошто го игра стриктно на иста позиција со Мбапе и покрај то шо е универзален играч.. То ти е класичен пример за 'textbook manager'.. Го лимитира потенцијалот на тимот со пичкарска тактика

Јасно?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.129
Поени од реакции
10.887
какви коментари се изначитав
ке играл сеа по нивите Нејмар, М’бапе го жалеле со кого играл, ке скапеле бла бла
на тие милиони ги заболе за ЛШ

најголем проблем на ПСЖ е што Кавани и Нејмар не се поднесуваат, Нејмар топка не му даде вчера или ја подаваше на деуг или солира
Мора да се напраи Нејмар прва ѕвезда ако сакаат резултати и нормално Кавани аут


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
какви коментари се изначитав
ке играл сеа по нивите Нејмар, М’бапе го жалеле со кого играл, ке скапеле бла бла
на тие милиони ги заболе за ЛШ

најголем проблем на ПСЖ е што Кавани и Нејмар не се поднесуваат, Нејмар топка не му даде вчера или ја подаваше на деуг или солира
Мора да се напраи Нејмар прва ѕвезда ако сакаат резултати и нормално Кавани аут


Sent from my iPhone using Tapatalk
Неимар уште 5 месеци е кај нив, ќе се попува па ќе им го дадат на Реал, не се секирај.
И ние џабе трошевме тастатури на стаорецот а он беше таксан на ПСЖ.
Така да калма со заклучоците ин-аут!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.129
Поени од реакции
10.887
Неимар уште 5 месеци е кај нив, ќе се попува па ќе им го дадат на Реал, не се секирај.
И ние џабе трошевме тастатури на стаорецот а он беше таксан на ПСЖ.
Така да калма со заклучоците ин-аут!
у пакет со Верати гаха


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
R

red.devil

Гостин
И Боатенг дојде од Сити за 12 милиони. Суле ти е перфектен 3 централен бек моментално таман замена за Хумелс и Боатенг
Реченицава кои флешбекови ми ги враќа.
- Имаше период кога Боатенг имаше пола сезона одиграно као што треба а на темава го напрајвте топ3 во светот а пази тогаш палеа и жареа стопери како Рамос, Годин, Киелини, Бонучи, Барзаљи, Хумелс итн.
- Потоа имаше период кога Хумелс бил спор, желка стопер на кои што Боатенг му ги чистел гомната за репрезентацијата се додека не му се задеси Меси и пропадна во дупка чоекот.
- Потоа почнаа шпекулации за Хумелс, и мислењата се сменија 360 степени. Леси се враќа кучи... бу ху муабети и одма стана еден од најдобрите стопери во светот.
- Сега го подувате со Сули Мунтари. Кој што е талент ама не е ништо повеќе од тоа па да влегувате во расправии демек бил квалитетен стопер и некој го омаловажувал. Немал никогаш до сега прилика да покажи квалитет. Затоа олабавете малце.

Сите сме иста сорта, субјективни и ослепени до безсвест кога станува збор за фудбалери на тимовите за кои што навиваме, со чест на исклучоци кои што може да се издвојат по два-тројца од секој фан клуб. Така да олабавете малце со генерализирање и пување на своето. Суле не е ништо повеќе од Ругани, Стоунс, Кимпембе, Кристенсен или Умтити кои што повеќето играат редовно во своите тимови. Ама да ги читаш фановите на секој од овие клубови, за нивното ќе кажат дека е преталентиран, иден Тери, Ширеа, Пујол и сл., а другите се преценети просеци. Едноставно нема спас од овој канцер на форумов.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Реченицава кои флешбекови ми ги враќа.
- Имаше период кога Боатенг имаше пола сезона одиграно као што треба а на темава го напрајвте топ3 во светот а пази тогаш палеа и жареа стопери како Рамос, Годин, Киелини, Бонучи, Барзаљи, Хумелс итн.
- Потоа имаше период кога Хумелс бил спор, желка стопер на кои што Боатенг му ги чистел гомната за репрезентацијата се додека не му се задеси Меси и пропадна во дупка чоекот.
- Потоа почнаа шпекулации за Хумелс, и мислењата се сменија 360 степени. Леси се враќа кучи... бу ху муабети и одма стана еден од најдобрите стопери во светот.
- Сега го подувате со Сули Мунтари. Кој што е талент ама не е ништо повеќе од тоа па да влегувате во расправии демек бил квалитетен стопер и некој го омаловажувал. Немал никогаш до сега прилика да покажи квалитет. Затоа олабавете малце.

Сите сме иста сорта, субјективни и ослепени до безсвест кога станува збор за фудбалери на тимовите за кои што навиваме, со чест на исклучоци кои што може да се издвојат по два-тројца од секој фан клуб. Така да олабавете малце со генерализирање и пување на своето. Суле не е ништо повеќе од Ругани, Стоунс, Кимпембе, Кристенсен или Умтити кои што повеќето играат редовно во своите тимови. Ама да ги читаш фановите на секој од овие клубови, за нивното ќе кажат дека е преталентиран, иден Тери, Ширеа, Пујол и сл., а другите се преценети просеци. Едноставно нема спас од овој канцер на форумов.
Само што ги опиша 90% од фановите на манчестер и епл на форумов, пази на боатенг му се десило меси ауу готово пропадна човекот како е можно боатенг да изгуби 1 на 1 дуел од најакиот играч у историјата на фудбалот, боатенг кој е светски шампион, газеше на светско и секоја година игра завршница ЛШ против играчи како меси,роналдо,гризман и компанија. Али да навивачи на јунајтед го споредуваат со крис смолинг кој подалеку од ЛЕ нема изиграно. Тоа е најтрагичното бе дечко што навивачите на епл мислат дека фудбалот почнува и завршува со епл ги воздигнуваат играчите што играат во епл да не навраќам споредби коа мата и казорла беа боље играчи од крос на форумов. Вие го праевте смолинг тука на рамниште на топ 5 централни бекови а дечкото уште неможе да стигне да игра против меси и роналдо.

Никој не го воздига суле и го прави незнам ти што само реков дека е перфектен за трет стопер у баерн млад перспективен кој може да се развие и таман да игра коа одмараат боатенг и хумелс. Али да една лоша утакмица вс мбапе,нејмар и кавани у лошо поставена игра па се исмејуваше како е играч на баерн лош трнсфер незнам што од навивачи на тим што фрлаат 30-40 мил за линделоф.
 
R

red.devil

Гостин
Само што ги опиша 90% од фановите на манчестер и епл на форумов, пази на боатенг му се десило меси ауу готово пропадна човекот како е можно боатенг да изгуби 1 на 1 дуел од најакиот играч у историјата на фудбалот, боатенг кој е светски шампион, газеше на светско и секоја година игра завршница ЛШ против играчи како меси,роналдо,гризман и компанија. Али да навивачи на јунајтед го споредуваат со крис смолинг кој подалеку од ЛЕ нема изиграно. Тоа е најтрагичното бе дечко што навивачите на епл мислат дека фудбалот почнува и завршува со епл ги воздигнуваат играчите што играат во епл да не навраќам споредби коа мата и казорла беа боље играчи од крос на форумов. Вие го праевте смолинг тука на рамниште на топ 5 централни бекови а дечкото уште неможе да стигне да игра против меси и роналдо.

Никој не го воздига суле и го прави незнам ти што само реков дека е перфектен за трет стопер у баерн млад перспективен кој може да се развие и таман да игра коа одмараат боатенг и хумелс. Али да една лоша утакмица вс мбапе,нејмар и кавани у лошо поставена игра па се исмејуваше како е играч на баерн лош трнсфер незнам што од навивачи на тим што фрлаат 30-40 мил за линделоф.
Опишав 95% фанови на форумов општо. Тоа што ти не знаеш да реплицираш на поинаков начин, твој проблем.
Не сум фан на Јунајтед, на Белгија сум. Пради тоа сум ред.девил.

Сеа ме интересира што реплика ќе смислиш за фановите на Белгија. :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Опишав 95% фанови на форумов општо. Тоа што ти не знаеш да реплицираш на поинаков начин, твој проблем.
Не сум фан на Јунајтед, на Белгија сум. Пради тоа сум ред.девил.

Сеа ме интересира што реплика ќе смислиш за фановите на Белгија. :icon_lol:
Не смеете да се исмевате за други селектори затоа што го имате Мартинез.[DOUBLEPOST=1518720521][/DOUBLEPOST]И Вилмотс ви беше селектор пред тоа, кај се става такво тенеќе за селектор, глас не треба да ви се чуе на форумов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom