UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
И јас го мислам истово за Буфон. Од благодарност уште го држат, а ако го исплукаш за слаба интервенција, има големи шанси да бидеш распнат од други Јувенташи.
Од благодарност можеш едино да го чуваш на клупа.

Не дека е он до толку лоша форма отиден, во поглед на годините е уште солиден, ама се почесто се дешава на клучни утакмици да биде слаб.

Џиџи моментално не е бог ни за Љорис, не па за Тер Штеген...
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Зачудени од Дембеле можат да бидат само луѓето што не пратат доволно ПЛ,години уназад.
Имав чуство дека нема да победат Јувентус,некако сите ептен го потценија Тотенхем и го потценуваат подолго време,а уопште не е за отфрлање,посебно па не за двомеч.Штета што немаат менталитет,голема штета.
Уопште не сум зачуден што ги напикаа во шише и ги надиграа Јувентус у гости.Имаа катастрофални 10 минути,каде беа казнети со 2 гола.Со право Орие е замена на Трипие,по 100ти пат го докажа ова Орие.Крајно глупав играч е африканецот.
Се е отворено во Лондон,мала предност имаат Тотенхем заради 2та гола во гости,но може да им дадат ладен туш на Вембли,зошто колку што се квалитетна екипа,толку се и глупа,пичкарска екипа со менталитет 0.Да немаа таков менталитет,веќе ќе имаа неколку трофеи во Англија.
Ваков гол не смееше да прими Буфон,иако е 150 години.Идиотско е кога голман ќе прими гол во свој агол,без разлика кое му е името и презимето.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Јуве е многу поискусен тим, имаат многу повеќе натпревари со ваков влог изиграно, барем оваа група на играчи. А тоа може многу да значи во моментите кога е најтесно. Тука е нивната предност.
Така да, двомечов е далеу од завршен, еден гол да дадат први таму и понатаму психологијата ќе си го направи своето.

И покрај тоа, ја се надевам на Тотенхем, сепак good coaching си е good coaching. :)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Mnogu smesno u pm, za vasite golmani e bog

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Брат не сме 2012та поќе со голмани ко Валдес и Пинто.. 2018та сме со најдобриот голман во светот моментално Тер Штеген.. Буфон од најдобри години не би бил бог за него а камоли ова умрена верзија ;)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.624
Поени од реакции
43.318
Јака утакмица :P Тотенхем ми стана омилен тим жими се, ги обожавам како екипа и се надевам ќе стигнат што е можно подалеку во ЛШ.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
Брат не сме 2012та поќе со голмани ко Валдес и Пинто.. 2018та сме со најдобриот голман во светот моментално Тер Штеген.. Буфон од најдобри години не би бил бог за него а камоли ова умрена верзија ;)
Brat izvini za of topik, ama ti si avtor na najglupavite postovi ovde na Kajgana.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.673
Поени од реакции
10.938
Најдобар како подобар од Де Геа?
Двајцата се најдобри голмани во моментов тоа е сигурно,е сега навистина тешко е да се каже кој е подобар,бидејќи двајцата бранат одлично,не знам колку си ги гледал Барса,ама Тер Штеген има фантастична сезона и не е некоја грешка доколку се каже дека е најдобар голман во моментов.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro
Член од
25 октомври 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.274
Добро брат твое мислење.Мое е дека ти си автор на најглупиот јусер нејм на Кајгана :toe:
Одма се повреди како некое педерче,убаво ти кажаа само туку замараш со тотално небитни постови на секој пет минути на темата,олабави малце.

Утакмицата бар за мене,беше одлична за гледање,фуриозен почеток на Јуве,па превземање на иницијативата од Тотенхем,искрено не ми беше јасно на тоа водство од 2-0 зошто Јуве застана,а не проба да ја заврши утакмицата.Дембеле и Ериксен играат во животна форма.Во реваншот очекувам пак тврда утакмица,али пиша некој погоре искуството од вакви утакмица е на страна на Јувентус и имаат многу повеќе за разлика од Тотенхем,и иако е 2-2 блага предност бар за мене има Јувентус.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Она шутракот од тренер треба да се избрка. Со Милан кога беше, уште полошо играа тие. Сега и со нашите исто. Нема менталитет, нема карактер, нема дисциплина, не знае катанаџо да игра....треба да лета од клубот. Само ни го упропастува. Неколку сезони во финале и ниеднаш да не освоиш....ц ц ц ц.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Она шутракот од тренер треба да се избрка. Со Милан кога беше, уште полошо играа тие. Сега и со нашите исто. Нема менталитет, нема карактер, нема дисциплина, не знае катанаџо да игра....треба да лета од клубот. Само ни го упропастува. Неколку сезони во финале и ниеднаш да не освоиш....ц ц ц ц.
Глупо е да плукаш по тренер кој двапати ве носи во финале,а тоа што не освојувате сигурно не е до него.
Според мене големи заслуги има Алегри што денес Јуве е ваква квалитетна екипа во Лш.Конте и остали еднаш не ве донесоа ни приближно овој кај што ве донесе.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
592
Поени од реакции
604
Брат не сме 2012та поќе со голмани ко Валдес и Пинто.. 2018та сме со најдобриот голман во светот моментално Тер Штеген.. Буфон од најдобри години не би бил бог за него а камоли ова умрена верзија ;)
:pos::pos::pos::pos::tapp::tapp: Незнам,некако мешани чувства!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom