Најекономично греење и ладење

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Јас мислам дека.е срамота цената од 28карти за вивакс аери со еднореден изменувач и капилара.
Vivax aeri e so ednoreden izmenuvac no e kvalitetno napraven odnos cena vs kvalitet i poplaki za toj model nema naprotiv aeri serijata na vivax e edna od najdobrite modeli na vivax.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Profesionalen servis od gree za zal nema servisot im se sostoi od:ne ti cini kukata ne ti cini termometarot ne ja upravuvas ko so treba ja opteretuvas se se so izgovori taka da gree nema profesionalen servis za zal.
Za zal izgleda samo GREE ima seriozen servis. Vidivme mnogu reakcii od nivna strana posle nekoi ''poplaki''. Bravo za niv.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.404
Поени од реакции
5.311
Едно прашање. Последниве два дена климава нон стоп на секој 15-20мин ми издишува.. Она "Кшшшш" прави и почесто ги затвара перките во хоризонтала како да ја постигнала температурата ама на апликацијата на мобилен не ми дава дека ја има постигнато. Пример 26'C и имам зададено. Ми дава 22'C дека е на клима термостат.

Што е тоа така што прави кшшшшшшшш и дали е нормално. Знам така ми правеше пред месец дена ко беше студено и ќе правеше дефрост ама сега не е студено надвор и не дава на дисплеј DF како што даваше ко ќе правеше дефрост

?!?!?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
@Jedah Vivax AERI ?
Ajde Klime pomagaj :P
Му ШШШШШШдиши експанзиониот.....КАПИЛАРАТА де :D

Да 12CH35AERI. Абе сега што е тука е и да земев Gree од 35.000ден. колку ќе ми заштедеше во однос на Vivax-ов 200-300ден. месечно.... Не е до толку ваљда различен режимот на работа.
Еве топли. Ко ќе издува и почне ладнио ваздух само што ќе ги крене перките нагоре одма се осеќа како наново почиња да дува повторно топло и после 20 секунди пак паѓаат надоле и идемо вруќооо :)
Јебига сега тоа е. Панелка земав една па со Господ напред.. Денојве ќе инсталирам на телефон тоа апликацијата што иде со WiFi стикот.. Демек има на неа кажува потрошња и се тоа.
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Vrti sega klime po knigite, ama izgleda ne bil na toj cas.
Ajde strucnjacive za VIVAX neka pomagat.[DOUBLEPOST=1515260305][/DOUBLEPOST]tzaltko moze da pomogne kako strucno lice, Forall....ajde kazete nesto[DOUBLEPOST=1515260411][/DOUBLEPOST]Greska, Forall e od marketing, ne e on za strucni soveti.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Ako tebe ne ti treba, neznaci deka drug nema potreba. Bidi malce realen.
На кој му треба клима за -30? Кога Мк била -30?
Биди малце реален дека продавате клими кои не се за Мак услови, наместо да му понудите бест бај клима. Али профит е таргет и тука нема муабет.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
На кој му треба клима за -30? Кога Мк била -30?
Биди малце реален дека продавате клими кои не се за Мак услови, наместо да му понудите бест бај клима. Али профит е таргет и тука нема муабет.
Lani imase temperaturi pod -20C , ili si zaboravil. Ocigledno lugeto barat i takvi klimi.
Dosta so kumbinja veke.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.724
Поени од реакции
4.066
A tebe ke te vratat nazad, da pocnes od pocetok....izgleda ne si naucil nisto do sega. Kaj tebe ima mnogu rabota.
Ke pocnes od fenovi pa poleka da stignes do klimi.....poznavam takvi mnogu, ama ke urgiram za tebe.
Nemas nikakvo pravo nitu kvalifikacii da me ocenuvas. Zatoa zastani tuka ne prodolzuvaj ponatamu, bidi si TRGOVEC koj saka da prodade na eden cuden nasilnicki I aroganten nacin dosega nezabelezan vo praksa.
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Nemas nikakvo pravo nitu kvalifikacii da me ocenuvas. Zatoa zastani tuka ne prodolzuvaj ponatamu, bidi si TRGOVEC koj saka da prodade na eden cuden nasilnicki I aroganten nacin dosega nezabelezan go praksa.
Ke te ocenuvam, isto kako sto i ti ocenuvas i lajknuvas.
Odgovori mu na covekov sto ima problem so VIVAX , neli si strucno lice, ili si samo da places za GREE.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Amber od Cooper and Hunter
https://m.technoprestige.com.ua/cooperhunter-ch-s12ftxam2s-sc/

Amber во издание на Ambista.
https://varmepumpshopen.se/produkt/ambista-electric-alpha/

Sent from my iPhone using Tapatalk
Prvata e AMBER na GREE, vtorata e VIVAX ne e GREE.[DOUBLEPOST=1515261225][/DOUBLEPOST]
Не се праи глуп. За еден ден да дадеш 250 евра плус треба да си неписмен.
Nemoj da si nervozen, poleka smireno, deneska e praznik. Ne e kulturno da kazuvas na nekoj deka e ''glup''.
 
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
Prvata e AMBER na GREE, vtorata e VIVAX ne e GREE.[DOUBLEPOST=1515261225][/DOUBLEPOST]
Nemoj da si nervozen, poleka smireno, deneska e praznik. Ne e kulturno da kazuvas na nekoj deka e ''glup''.
https://klimi.mk/product.php?id=231

Мислиш оваа.
Да личи ептен.
И двете се исти. Многу комбинации и ребрендирања има.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Кога споредуваме и рамниме клими според цена да го споредиме и ова
(Фала богу братска Блгарија открива многу тајни на манипулантиве од Шушиба.)

Соголени две клими, лево e Економик Кариерата од "само" 34.000 на капиларка и едноредов изменувач, десно помалката...Мирајка-13јска од 39.990 :)
Обаче Едноредов топлообменик при двете момички.......левата обикновена и на капиларка покрај едноредовиот, десната и помалката, олеснета за 6,5кг :)



И коментарот испод сликиве.....смукалката на Бирократот кај Шушумигите додава KWти:)
Birokracija.jpg
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom