Black Mirror

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Морското прасе (E3) > Black Museum (E6) > Tinder симулации (E4) > Space fleet (E1) = Arkangel (E2) > Куче робот (E5)

Исто сум задоволен како и минатата сезона. Неверојатно страшни/поучни приказни.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Морското прасе (E3) > Black Museum (E6) > Tinder симулации (E4) > Space fleet (E1) = Arkangel (E2) > Куче робот (E5)

Исто сум задоволен како и минатата сезона. Неверојатно страшни/поучни приказни.
У да ви ебам хиените... :D
Сите одеднаш ? Брееј... :D

Ај да помине некоја недела-две да изгледаат поише луѓе новава сезона, па да отворам една интересна дебата поврзана со целиот концепт на Black Mirror . :)
Баш сакам да слушнам што би имале да кажете ...
И да, као човек што дозна дека постои серијава дури трета сезона, морам да кажам дека стварно е најunderrated и најНЕЕКСПОНИРАНА серија.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Отвори де сега, јасно ни е што ќе се дешава у четвртата...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
У да ви ебам хиените... :D
Сите одеднаш ? Брееј... :D

Ај да помине некоја недела-две да изгледаат поише луѓе новава сезона, па да отворам една интересна дебата поврзана со целиот концепт на Black Mirror . :)
Баш сакам да слушнам што би имале да кажете ...
И да, као човек што дозна дека постои серијава дури трета сезона, морам да кажам дека стварно е најunderrated и најНЕЕКСПОНИРАНА серија.
Брат мислам дека не е потценета ниту непромовирана доволно, буквално кај и да се свртиш ја има Блек Мирор, а најмногу на инстаграм сториња по ново. Или можеби е ствар на перцепција :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Брат мислам дека не е потценета ниту непромовирана доволно, буквално кај и да се свртиш ја има Блек Мирор, а најмногу на инстаграм сториња по ново. Или можеби е ствар на перцепција :D
Не ми беше тоа муабетот.
Сепак е ствар на вкус нели, субјективно е... ама за мене серијава ее на исто рамниште со BB по јакост, а еден панишер е боље промовиран и етаблиран моментално на нетфликс.
Не е серијава за секој, да се разбереме. Затоа и не е толку позната да речам.
Ова е мој дојам.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Dobar binge. :D

Isto ko lani, pola sezona dobra, pola losa. Ama sepak milo mi e sto postoi.

Mene mi bea vaka podredeni po jakost :D

1. Simulacijata za dating app (awwwwwwwwwwwwww <3)
2. Finaleto (odlicen narativ, poise vakvi da bea....)
3. Star Trek
4. Crnobelata
5. Plavusata ubiecot i praseto
6.
7.
8.
..
72.
..
..
200. Taa Jodie Foster sto ja rezirala
 
S

staycalm

Гостин
Среќна нова! Ја новава ја дочекав со последната епизода од Black Mirror :icon_lol:

Задоволен сум од сезонава, ама сепак некои епизоди така помалку ми се допаднаа..

Јас вака би ги подредил:
  1. Black Museum
  2. Hang the DJ (дејтинг апп)
  3. USS Callister (Стар Трек)
  4. Crocodile (плавушата убиец)
  5. Arkangel (со тоа таблетот хахах)
  6. Metalhead
Metalhead дејството ми беше досадно (на моменти) и крајот не ми беше јасен, шо беше муабетот?
Зашо имаше мечиња у кутијата? Апокалипса имало заради тие „кучињата“ и оваа пробува да украде мечиња за некое дете ради трауми, болест ова она или шо?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353

Не гледајте го видеово ако ја немате гледано последната епизода од 4та сезона. Play a record.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
6 > 4 = 3 > 1 > 5 > 2

Последнава е врв. Неам зборови... одамна немам гледано 60 минути со толкаво внимание и интерес. Не трепнав у тие 60 мин. Вожња.

Доста шарена и експериментална сезона. Повеќе акција, крв, насилство (у 4 епизоди имаше такви моменти, што е статистички највеќе досеа) и тоа се испостави супер . А не џоди фостер срање драма моменти, иако и таа не е до толку лоша епизода. Но споредена со другите беше флоп и да речам - "комерцијална" .[DOUBLEPOST=1514899281][/DOUBLEPOST]
Среќна нова! Ја новава ја дочекав со последната епизода од Black Mirror :icon_lol:

Задоволен сум од сезонава, ама сепак некои епизоди така помалку ми се допаднаа..

Јас вака би ги подредил:
  1. Black Museum
  2. Hang the DJ (дејтинг апп)
  3. USS Callister (Стар Трек)
  4. Crocodile (плавушата убиец)
  5. Arkangel (со тоа таблетот хахах)
  6. Metalhead
Metalhead дејството ми беше досадно (на моменти) и крајот не ми беше јасен, шо беше муабетот?
Зашо имаше мечиња у кутијата? Апокалипса имало заради тие „кучињата“ и оваа пробува да украде мечиња за некое дете ради трауми, болест ова она или шо?
Четвртата ја глеав онака прилично stoned. Беше тешка епизода, да, посебно ради тоа што беше црно бела.Епизодата ти дава простор и време да си ја толкуваш и да имагинираш околу мистериите кои се случуваат.Тоа беше и убавината на истата. Не толку адреналинско дејство, не толку WOW моменти, туку простор да размислуваш и да го довршуваш дејството.
Така, според мене (иако ова е една од оние stoned ideas) мислам дека тие кучиња се дигитална и усовршена верзија на овие вистинските живи кучиња кои ги имаме . На почетокот прототиповите првично биле прости играчки и миленичиња (и мислам дека ради тоа се прикажаа плишаните мечиња на крајот - да се даде асоцијација дека све почнало од стадиум на кучиња-играчки) а после тоа апгрејднати биле користени као футуристички миленичиња( првично не биле убијци) и воедно биле софистициран безбедносен систем (како што денес вистинските кучиња се "безбедносен систем" за домот и куќата) пошо нели имаат систем за детектирање,отпосле почнале да испуштаат чип-локатори као шрапнели (за да го убијат оној што влегол или евентуално да го детектираат ако се дрзне да бега) и директно да убиваат крадци и сл. Подоцна, се поусовршени и поусовршени, најнови модели излагаат а-у...и почнуваат да ги убиваат луѓето :)
Пошо ако ви текнува, имаше sleep mode кучето, кога оваа беше на дрвото. Што значи дека е проектирано да "спие", баш како живо суштество. Ете уште една корелација со вистинските кучиња.
Пак ќе речам, ова е една од моите луди stoned идеи. :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom