Најекономично греење и ладење

Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Тооооооооооооооооооп ако има субвенции за инвертери конечно!!!!!!!!!
ЈА читале темава, добиле инспирација и донеле одлука... за субвенционирање инвертери! ;) Паметна одлука, редно беше!
 
Последно уредено:
L

lleeoo

Гостин
Fala na odgovorot inaku ne sum vo moznost da go otvoram Vivax-ot bidejki mi e pod garancija pa nedajboze ako se sluci nekoj defekt ke nema da vazi garancijata inaku ova mi e 2-ra zima so vivax-ot i sum zadovolen za cena od 31.500den e odlicna klima.
Dali i kaj tebe na tvojata vivax koga ke postigne zadadena temperatura vnatresniot ventilator ne se gasi vrti poleka a perkata se zatvara 2/3 jas zemav pred nekoe vreme vivax aeri 18 gree super ama ova strasni me nervita
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
424
Па добро бе преку .!. ми се дојдени до кога само за Скопје ќе се фрлаат пари (скопје 2014, сувенции за велосипеди, печки на пелети...), што сме ние останативе граѓани од втор, трет ред или ние служиме само за да плаќаме даноци
Инаку поздрав за идејава ама барем да не не делат на град Скопје и останата раја срамота е!

коментаров е надвор од темата ама неможев да се воздржам и да не искоментирам.
Субвенции ќе доделува град Скопје не Влада на РМ.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Dali i kaj tebe na tvojata vivax koga ke postigne zadadena temperatura vnatresniot ventilator ne se gasi vrti poleka a perkata se zatvara 2/3 jas zemav pred nekoe vreme vivax aeri 18 gree super ama ova strasni me nervita
Mojava Vivax Aezi 18 btu koga ke postigne temperatura duva uste 30 sekundi i potoa vratata se kreva i ne duva prekinuva.[DOUBLEPOST=1513546914][/DOUBLEPOST]
Субвенции ќе доделува град Скопје не Влада на РМ.
Isto i za peckite na peleti subvenciite gi dava grad Skopje a ne Vlada na mk.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.238
Поени од реакции
11.037
[DOUBLEPOST=1513531004][/DOUBLEPOST]
Trebase i manipulacija da e pod navodnici. Znaci ce strazaris i ce me "fatis" kako prodavam necii uredi i so toa ce me razotkries.... Abe ova e da ne veruvas! Ti mu pruzas raka a toj e na strek i ce razotkriva. Sakav samo da gi zakopame sekirite, ne mora lula na mirot, ne pusam vece 10 godini, ama izgleda tvojata selira e seuste otkopana.
заборава кој манипулираше од сто профили и кој беше разоткриен па не му се пишуваше една недела хахаха
значи мисли му ја на нишан си ххха



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Mojava Vivax Aezi 18 btu koga ke postigne temperatura duva uste 30 sekundi i potoa vratata se kreva i ne duva prekinuva.[DOUBLEPOST=1513546914][/DOUBLEPOST]
Isto i za peckite na peleti subvenciite gi dava grad Skopje a ne Vlada na mk.
Се надевам ќе ги укинат тие за пелетите. И онака се бескорисни. Поготово ако може да се земе инвертер и како човек да се грее.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.085
Поени од реакции
1.191
Субвенции ќе доделува град Скопје не Влада на РМ.
Isto i za peckite na peleti subvenciite gi dava grad Skopje a ne Vlada na mk.
ај информирајте се малку како оди финасирањето на општините пред да коментирате, случајно да не ги имаше над 600М евра градот скопје за да го финансира проектот Скопје 2014
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
424
ај информирајте се малку како оди финасирањето на општините пред да коментирате, случајно да не ги имаше над 600М евра градот скопје за да го финансира проектот Скопје 2014
И тоа е проект на предходната влада на РМ 'Скопје 2014'.
Е сега може да се фатиш за градските автобуси (двокатните)што се финансирани од Буџет на РМ а се возат само во Скопје
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.085
Поени од реакции
1.191
@micho73 според уставот сите граѓани се еднакви пред законот и пред институциите, ако се доделуваат било какви субвенции и за било што треба да важат за сите а не само за некој,
друго граѓаните на Скопје случајно да не плаќаат повисока стапка на данок или во другите градови да не не е загадено случајно?
еднаш засекогаш мора да се научиме дека долговите сите заеднички еден ден ќе треба да ги вратиме а придобивките сите не ги користиме.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Се надевам ќе ги укинат тие за пелетите. И онака се бескорисни. Поготово ако може да се земе инвертер и како човек да се грее.
Kazaa deka subvenciite za peleti ke prodolzele vo 2018god
Naj bitno deka ke ima subvencii za klima uredi inverter !!!!![DOUBLEPOST=1513550236][/DOUBLEPOST]
ај информирајте се малку како оди финасирањето на општините пред да коментирате, случајно да не ги имаше над 600М евра градот скопје за да го финансира проектот Скопје 2014
Toj proekt e od vladata ne e od opstinite
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.085
Поени од реакции
1.191
Toj proekt e od vladata ne e od opstinite
дали знаеш дека и некој од најзатуцаното село во кое нема: вода, одвод, пат, амбуланта, аптека, продавница... дава дел од своите пари од плаќање на даноци (кои се исти како и за старите Скопјани) за финансирање на градот Скопје преку дотации на централната власт?
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Шокур ќе им е субвенција за инвертер во Галичник. Таму приоритетите на општината се други. Скопје се погуши од дрвава и приоритет се инвертери.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
527
Поени од реакции
677
заборава кој манипулираше од сто профили и кој беше разоткриен па не му се пишуваше една недела хахаха
значи мисли му ја на нишан си ххха



Sent from my iPhone using Tapatalk
Дали има забрана или го изеде срамот незнам ама знам дека не ја спомнува или фаворизира веќе омилената му марка а тоа е добро како за почеток.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom