Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Јохан таман излезе од затвор сега пак ќе оди. Ама добро барем нема со вратата да се малтретира, Крсто е тука.
Јохан и Љубе беа кретени. Излежаа толку години по затвори и пак решија да се бават со ризична политика. Абе седи си мирен таму, живеј си го животот

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
@Toma за ова ти зборам.
мислам дека нешто на кејот се градеше, зошто би биле скелите ??;
не сум бил поодамна, ама кога бев чопор кучиња лаеја по колите и камионите што одеа по кејот ...
 
S

silmarillion

Гостин
Тоа што такви како тебе се без памет. Ќе не донесе фактот што и покрај толку факти шупливи глави нема да можат да сконтаат ништо.
Абе саи баба остај ме мене нека ме трпат по дома тие што мора да ме гледаат. Ако немаш одговор на тоа шо те прашав, пошто мене и ме интересира, кажи така.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.230
Поени од реакции
16.766
Јохан и Љубе беа кретени. Излежаа толку години по затвори и пак решија да се бават со ризична политика. Абе седи си мирен таму, живеј си го животот

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Прашањето е кој е поглуп т.е. најглуп во државава. Дали Јохан или пак Бетмен, мене тоа ми е дилемата.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
http://fokus.mk/dats-si-teche-vo-foajeto-i-na-stsenata-se-molime-dozhdot-da-prestane/



Само за потсетување - објектот чини официјално 40 000 000 евра (или со зборови 40 милиони евра).

За сеќавање од режимот на фамилијата нема ни еден објект да остане, пошо сите сами ќе се срушат, од дожд, ветер...
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
Што е битно народот за кого мисли да гласа?
Од друга страна Зајко има мамето да ни го расплаче а нема ни до следни избори да стигнеме.
Избори ќе има 2019, многу е веројатно и парламентарни во пакет, освен ако Зајко види дека му паѓа рејтинкот,
законот за јазици можат да го бутнат на уставен ако сакаат
се уште има време да се поправат работите

@Toma за ова ти зборам.
Јас кажав ако не го градат требаше до сега да го тргнат железото, па и да планираат како да го срушат, како што можев да видам има доста арматура внатре, ќе има неколку тони старо железо:P
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Toma е секогаш информиран за се и сешто, од прва рака дечко му му дава информации додека се плескаат. Дури и за коритото на Вардар има информации, и колку вода имало. :pos:
Каков човек еј, неверојатно нешто.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Избори ќе има 2019, многу е веројатно и парламентарни во пакет, освен ако Зајко види дека му паѓа рејтинкот,
законот за јазици можат да го бутнат на уставен ако сакаат
се уште има време да се поправат работите
Каков рејтинг!?
Нели гледаш дека со примена на сила се владее?
 
S

silmarillion

Гостин
http://fokus.mk/dats-si-teche-vo-foajeto-i-na-stsenata-se-molime-dozhdot-da-prestane/



Само за потсетување - објектот чини официјално 40 000 000 евра (или со зборови 40 милиони евра).

За сеќавање од режимот на фамилијата нема ни еден објект да остане, пошо сите сами ќе се срушат, од дожд, ветер...
Каква прекрасна слика. Република Македонија ин а натшел.
 
T

Terroir

Гостин
http://fokus.mk/dats-si-teche-vo-foajeto-i-na-stsenata-se-molime-dozhdot-da-prestane/



Само за потсетување - објектот чини официјално 40 000 000 евра (или со зборови 40 милиони евра).

За сеќавање од режимот на фамилијата нема ни еден објект да остане, пошо сите сами ќе се срушат, од дожд, ветер...
Е така е кога се лапаат ненормални провизии, кој знае колку е реалната цена на објектот и какви фуш материјали се имаат ставано

Тие што таму ставале потписи за техничка исправност треба да одговараат пред суд
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Абе саи баба остај ме мене нека ме трпат по дома тие што мора да ме гледаат. Ако немаш одговор на тоа шо те прашав, пошто мене и ме интересира, кажи така.
Со секое појавување на форумов мора и цела Македонија да трпи. Еве ти една слика, а ти пробај гледај у нејзе како мандала па кажи по некој ден што си разбрал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom