Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Остај зајко, осуден тежок криминалец и мафијашка партија ја спаси Македонија од криминал и тероризам...а да донесе и демократија и слобода а и живот кај и да е и ЕУ ќе дојде во Северо Западна Бивша Бугарска Нова Социјалистичка Струмичка Република Чушкедонија ☺
Заев е логична последица на Грујо. Заев не е тука да ја спаси Македонија, Грујо требаше да биде тој во 2006та. Но, сите знаеме како неуспешно заврши таа приказна. На народ кој никогаш немал пристоен живот и комоција со предвидлива иднина, ич не му значи ни име ни држава. И не не викај дека мене не ми значи пошто глеам вие другите кур скршивте нешто да напраите.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Mislam deka Zaev ke gi odebi..i ke so tera po svoe(ima pogolem brat koj go štiti)....
Во име на некаква добра волја или за подобра атмофера и олабавување ситуација, би ти рекол дека може треба да седнат и да се сослушаат. Ама кога ќе ми текне со какво арогантно педериште си има работа Заев, јас да сум на негово место со јаже во рака би отишол на средбата и би му го поклонил симболично, а може и на фикусот едно...
И ја читам ќерка му на чавката, како се жали за третманот на нејзиниот криминален татко....а девојчено на Кежаровски кога тие воловите не и дадоа да се поздрави со татко и што „открил“ идентитет на веќе познати сведоци и истиот скапа у затвор за глупости?
Не смее со овие гомнари никаква милост да се покаже.
Суд и Хуарез-фазон - бесење по бандери за памет.
 
А

Атлантист

Гостин
Заев и Груевски вечерва се сретнаа кај Иванов

Доцна вечерва се одржа средба помеѓу претседателот Иванов, премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Средбата беше во кабинетот на претседателот и се одржаla по барање на претседателот, информираа 24Вести.

Се разговарало за актуелните случувања, а според информациите, целта на средбата била да се поттикне помирување и нормализирање на политичките процеси.
Ајде може и ќе се смират, па да си продолжат на раат да си крадат и да распродаваат, а не вака под стрес да живеат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.560
Поени од реакции
23.104
Заев е логична последица на Грујо. Заев не е тука да ја спаси Македонија, Грујо требаше да биде тој во 2006та. Но, сите знаеме како неуспешно заврши таа приказна. На народ кој никогаш немал пристоен живот и комоција со предвидлива иднина, ич не му значи ни име ни држава. И не не викај дека мене не ми значи пошто глеам вие другите кур скршивте нешто да напраите.

toa e toj kurtonski mentalitet... 10 godini cekal grujo da mu ja sredel drzavata za on da zarabotel ama grujo go zaebal pa sega nisto ne mu e bitno zasto ako se smeni imeto itn med i mleko ke tecelo za nego. lol covece ne te biva pomiri se so toa, nema vrska zajo ili grujo tebe ne te biva a i takvite sto razmisluvaat ko tebe
 
S

silmarillion

Гостин
toa e toj kurtonski mentalitet... 10 godini cekal grujo da mu ja sredel drzavata za on da zarabotel ama grujo go zaebal pa sega nisto ne mu e bitno zasto ako se smeni imeto itn med i mleko ke tecelo za nego. lol covece ne te biva pomiri se so toa, nema vrska zajo ili grujo tebe ne te biva a i takvite sto razmisluvaat ko tebe
Многу си глуп пеер, ама онака апла. Имам пишано и претходно зашто навијам да се смени името, ама одлика на глуп човек е да не чита а уште помалце да памти. Теле едно ако чекав ја на мајка Маќедонија ороспија која ја јава кој стигне да ми даде живот отидов у пм, не уствари ќе отидев у Австралија ко тебе да ја искористам таа шанса once in a lifetime да рибам клозети у Рокдале (по битолски) (ебаве шупаците ви ја дадоа таа населба најблиску до аеродромот за да не ве гледаат низ центар). Мене колку ме бива е второстепено у муабетов, ти како патриот фејлна а нормално ќе фејлнеш кога од клозет немаш мрднато подалеку и од интернет патриотизам поише не си покажал :))) Мене ме боли цеф, ти ја изгуби државата твоја библиска :)

П.С.
Уште им ќутите ко пичиња на Грците у пабови? : ))
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
За некого како Села никогаш нема да ми биде жал. Тебе ? Огнено оружје не носи лично обезбедување со собрание !!!
Policaec e covekot ima pravo da nosi oruzje kaj saka[DOUBLEPOST=1511943605][/DOUBLEPOST]
во право си може требаше да им залепат за геноцид и напад со оружје за масовно уништување за да добие тежина делото.
NE e bitno za sto te obvinuvaat bitno e dali mozat da go dokazat deloto
 
B

Bafra

Гостин
toa e toj kurtonski mentalitet... 10 godini cekal grujo da mu ja sredel drzavata za on da zarabotel ama grujo go zaebal pa sega nisto ne mu e bitno zasto ako se smeni imeto itn med i mleko ke tecelo za nego. lol covece ne te biva pomiri se so toa, nema vrska zajo ili grujo tebe ne te biva a i takvite sto razmisluvaat ko tebe
А тебе толку многу ти е до името, што кај и да одиш сигурно им викаш Кано фром Маседониа. Или кога си со убавиците (со патлаци) во Тајланд што ги посетуваш сигурно викаш Македонија Македонија нешто во стилот на дуууле савич.

Како само поврза име на држава со капацитет на соговорник :aplauz:
Сигурно и жена ти се додека ти вика дека само тебе те сака и за тебе најдобро мисли би ја оставил да се ебава со кој сака и да ти ги троши парите.
Битно најголем ти е во маало :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Павле на 24.11.2017 изјавува дека мора да има меѓународна истрага за Монструм бидејќи постапката е завршена во македонското судство и нема што повеќе да се направи.
Врховен суд на Р.М. на 25.11.2017 ја укинува пресудата.
http://fokus.mk/roditeli-na-momchinata-ubieni-kaj-smilkovsko-ezero-izrevoltirani-od-odlukata-na-vrhoven-sud/
Ге ни јал но.
пишав, да повторам.
Весела математика
37( патриоти)= 6(монструми) + 31(дивљи)
мора да се ослободи место во затвор за патриотите
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Гледам вчера пак ВМРОвците биле на браникот на државата. Што направија секој втор ден се справуваат со мрачните сили и предавниците во нашите редови, пак посебно на вакви студови, браво секоја чест, патриотишта.

Иначе кога сме веќе кај оваа скокотлива тема. Во ова време правите патриоти, домољуби и борци за татковината се тие што 100% ја поддржуваат работата на институциите на нашата Република Македонија, кои од петни жили се борат за зачувување на достоинството на таква темелна институција, како што е Парламентот.
Вистинските патриоти се тие што ќе се заложат за да се откријат позадината и нарачателите на Диво Насеље, каде што 8 припадници на нашата полиција загинаа, вистинските патриоти се тие што ќе го подржат откривањето на секој потенцијален криминал од снимените разговори, како од тие за ДПМНЕ, така и од тие за Вицето.

Така што патриоти, ако сакате да ве запамти историјата на оваа библиска земја како нејзини спасители, доколку поседувате докази за било каков криминал на шаката горенабројани луѓе, кои од нашиот буџет, кој е полнет од нашите џебови проневериле неброени пари т.е. го поткопуваат интергритетот на институција како што е Парламентот, трк во ЈО дури не се застарени делата.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Оставете тоа, да не има нов министер за здравство? Активни мерки нешто против загадување пар непар или друго?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
И ја читам ќерка му на чавката, како се жали за третманот на нејзиниот криминален татко....а девојчено на Кежаровски кога тие воловите не и дадоа да се поздрави со татко и што „открил“ идентитет на веќе познати сведоци и истиот скапа у затвор за глупости?
Не смее со овие гомнари никаква милост да се покаже.
Суд и Хуарез-фазон - бесење по бандери за памет.
Кежаровски е жртва на лажните сведоци кој ОЈО и МВР ги користат да ја покријат нивната неспособност. Во случајот на Кежаровски истрагата ја водеше и посра ОЈО на СДСМ, 25,12,2005, а и во континуитет тие луđе беа во ОЈО уште долго време..
Сега со новиот закон БЕТЕР се прави, само на СЈО му се дава право потполно самостално, без контрола од било кој друг да фабрикува лажни ( заштитени) сведоци, нешто невидено во европски рамки.
Уште колку Кежаровци ќе има ????
 
Последно уредено:

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Meѓу приведените и правнукот на Методија Андонов – Ченто





Меѓу приведените за настаните од Собранието на 27 април, приведен е и правнукот на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто.

Јане Ченто, инаку претседател на македонското патриотско здружение “Пере Тошев” бил приведен вчера утрото, а информацијата ја потврдија и од здружението на нивната Фејсбук фан страна.

Засега не е познато со каква судбина ќе се соочи пред Кривичниот суд во Скопје.

http://markukule.mk/meѓу-приведените-и-правнукот-на-Методиј/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom