Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
знаеш како се третира напад со нож од планинар над македонец, насилство а ако умреш ќе се третира како убиство. Во собранието тој ден освен телохранителот со огнено оружје не видов никој да проба некого да убие освен нели ако столче или сталак се третира како обид за убиство од прв степен. Твојот проблем и проблемот ала курир.мк е да наметнеш теза за обид за убиство за да добие на тежина случајот. Ако веќе си решен некој да убиеш некого со умисла ќе го убиеш и нема никој да те запре и нема да ти треба ни столче ни сталак за тоа да го направиш.

".......да наметнеш теза за обид за убиство за да добие на тежина случајот..." - тука си се заебал. Има покренато обвинение и изречени се мерки за ваков случај. Видовме како помина Села. Не дека гајам некои посебни чувства за него. Што се однесува до спремноста и умислата, слободно може да се изјаснат децана на кои им го сместија ВМРОвцине пред суд. Оној искомплексираниот мочко се криеше зад нив да му ја завршат работата и сеа најверојатно они ќе лежат за него.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.676
Поени од реакции
82.514
Нив не ги спомнав...:) Зборувам за општествената, демократска и правна атмосвера во МК која е на најниско ниво од 1991. За економијата...прогресивен данок= "најголем успех" :kafence:
Епа на следечи избори ажурирајте ги списоците, СМС поруките и здравје Боже, повторно да бидеме лидери на Балканот во светот и пошироко. А не вака...
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
150
Поени од реакции
96
Тоа пред ДИК беше оправдано, сакаа да ги штелуваат резултатите, ама оваа не е.
Nisto ne e opravdano druze... od 2015 god. navamu site protesti, kontra protesti, i red drugi raboti se so edna cel, da se spasi dupeto na Grujo, a so nego i tie sto se upikani dlaboko vnatre vo nego.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.676
Поени од реакции
82.514
се убаво објасни ама, зошто се фиокира истрагата и процесуирањето за обидот на атентат врз Тодоров ?? не се работи само за починителот, тој го доби самоделскиот пиштол од двајца активисти на сдсм од Велес....
Сега гледаме дека активистите на СДСМ требало поише да делат вакви справи.[DOUBLEPOST=1511890509][/DOUBLEPOST]
ova ti e klasicno glumenje na ludilo od tvoja strana, a na krajot ispagas smesen
На крајот испаѓал смешен.
А на почетокот увек е мудар и паметен?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.651
Поени од реакции
21.042
ova ti e klasicno glumenje na ludilo od tvoja strana, a na krajot ispagas smesen
Za udiranjeto so stalaza ne se sudi, nego za klocanje na licnost po glava dur celiot ne bide oblean so krv i ne se gusi od sopstvenata krv, toa e klasicen obid za ubistvo, kako drugacie da go teretis toa ? Koj im e kriv na idiotite, i na toj sto na fejsbuk odma posle toa se pofali deka mu ja gazel glavata na Sela

Toa e edno, za ovoj so pistolov valjda ne si seriozen, ovlasten bese da go nosi pistolot vo sobranie, po dolznost, i imase pravo da go iskoristi, ama sreka profesionalec e i na krajot bez zrtvi pomina seto toa, a imase dobra osnova nekolku luge da upuca. Idi vlezi u amerika u kongres vaka ko hordava diva u sobranie, sve toa so metak u glava ke zavrsi.
За некого како Села никогаш нема да ми биде жал. Тебе ? Огнено оружје не носи лично обезбедување со собрание !!!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.118
Да бе, а Крсто Муковски зашто отвoрал врати...

Абе, што ти реков прошлиот месец дека ќе го јадат на робија кога ти ме убедуваше дека ќе се спаселе. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
ај не лажи и прочитај што ти одговорив ..
а тој што отварал врата и земал плата е друга работа , дискусијата е за вработена во Собрание ( не верувам дека неовластено влегла) и правела гримаси и мимики цело време, мора тоа да им сметало на пратениците повеќе од ќотекот ;)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.766
Поени од реакции
5.036
Епа на следечи избори ажурирајте ги списоците, СМС поруките и здравје Боже, повторно да бидеме лидери на Балканот во светот и пошироко. А не вака...
Следни избори СДСМ ќе ги спороведува...видовме какви беа локалните. Ако им е гајле за МК ќе дадат вонредни парламентарни ако не следни се за 2 години претседателски...а народот и економијата ќе трпи до 2021ва така планира Зајко. Али како што тргнало може да му се случи народ на Зајко па да бара азил кај Борисов :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Секој што влегол и еден чекор во Собранието треба да е обвинет за тероризам, мајка му ја барал внатре, протестирај си надвор ама тоа ти е глупи луѓе кои мислеа ќе добијат нешто.
Се надевам @WestBE го намачка газето со вазелин и се спреми за да го прими од Љутви.
Поздрав курво.
Собрание заземено..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ти типкај си изродите си го добиваат и тоа немиен


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.651
Поени од реакции
21.042
:vozbud:Шлаг на тортата:
Се шпекулира дека партиски куртон слушнал на плоштад двајца аргентинци кои зборат аргентински откако дечкото со 4000 евра карта беше да им каже колку најбољи место на свет е македонија. Само образован кадар може да работи во влада или у превод партиски куртон ко што си и ти ;) .
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.217
Поени од реакции
8.468
ај не лажи и прочитај што ти одговорив ..
а тој што отварал врата и земал плата е друга работа , дискусијата е за вработена во Собрание ( не верувам дека неовластено влегла) и правела гримаси и мимики цело време, мора тоа да им сметало на пратениците повеќе од ќотекот ;)
Е што излажав? Си ме убедувал дека чим Бучковски 'се спасил' и овие ќе куртулат. Еве ти денес, по еден месец откако сме збореле, го јадеа стапот. Седи си мирен кога не знаеш...:D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.118
Е што излажав? Си ме убедувал дека чим Бучковски 'се спасил' и овие ќе куртулат. Еве ти денес, по еден месец откако сме збореле, го јадеа стапот. Седи си мирен кога не знаеш...:D
пак излажа, немам таков коментар...си искомбинирал со коментар на друг усер, дека ниеден премиер на РМ не е затворен до сега...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Гледам вести на Телма, првпат слушам што бамбореле кретените, вриштење пиштење шо викаше нивното министерче, многу се засекираа сега за плачење на деца, за тортура и за малтретирање, кога се правеа фешти пред камери во нивните т.н „акции“ тоа беше легитимна борба против криминал. Мора тек ќе биде весело.

Мило ми е што на повикот за протест има премал број очајници, значи и повеќе од јасно е дека во партијата зборот на Груевски веќе не вреди ништо, таму конгрес што поскоро треба да се случи, посебно ако сега добијат пратеници и членови на ИК во притвор и осудени на казни затвор.

А Хорхе ако проба пак да направи некоја ексурзија како со помилувањата, лошо ќе помине по него, како се наострени овие, нема да ме чуди и он да изеде импичмент или уште пострашно кривична одговорност.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom