Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.326
Jas ic ne go mrozam, hipsterski mi e, ko da znae sto bi upalilo i go forsira toa do nemajkade.
Plasticno mi e, eftino.

Samo ja go hejtav mislam, posle premierata na Grand Budapest Hotelot.
Јас сум заљубена во симетријата. Од мала сакам се да е симетрично и складно подредено, дури мислам и дека средно и факс запишав архитектура и дизајн поради таа љубов. Знам многу често и несвесно да си ги редам работите да ми бидат симетрични, од тањирите на маса до слики на ѕид... И затоа многу ги обожавам Кјубрик и Андерсон, па и Арџенто, ептен осет имаат за симетрија. Хотелот за мене е рај за очи и душа. И Одисејата исто.
И да ми кажувате некои такви филмови ќе ве благословувам... :P
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Момци као ви праеше кејф All Eyez On Me ?
Ја го изгледав денес глумата на актерот на Тупак ме бендиса, али поише очекував некако од филмов..
 
S

silmarillion

Гостин
Оде и LCK. Не ми е јасно, ги терал пет жени да го гледаат како си го мава. Како тоа ги терал?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Овие сироти морале да седат и да го гледаат... Абе све тоа срање, Холивуд е едно енормно срање.[DOUBLEPOST=1510331920][/DOUBLEPOST]Ама сироти и беспомошни биле жениве у Холивуд бре бре
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Човекот културно си прашувал, не знам што е проблемот. :cautious:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.567
Овие сироти морале да седат и да го гледаат... Абе све тоа срање, Холивуд е едно енормно срање.[DOUBLEPOST=1510331920][/DOUBLEPOST]Ама сироти и беспомошни биле жениве у Холивуд бре бре
Па тоа го зборам цело време. Пред некој ден напишав и фб статус: ми е страв да погледнам жена во филм, да не ми излезе од екран и да почне да ми се дере: ме силувашеееее! Претеруваат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А да почнат да ги вадат со име и презиме и тие дрољи што имаат легнато за улога? И без да знам кои како, одма ми текнува на најмалце 5 сумњиви.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
мешате баби и жаби...факт е дека има и мажи и жени што спиеле со продуценти, директори итн. за улоги, ама друго е своеволно да спиеш и да се курваш за профит и унапредувања во филскава индутрија, друго е некој некој да те уценува, силува, да се изживува или како идиотов Луи Ц.К, фетиш му било да мастурбира пред жени, па ајде пред колешките од индустријата!

и сето ова ништо нема да смени, неколку души ќе го искркаат за сите пари, како Спејси, и ќе си продолжат со ист ритам..
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.567
мешате баби и жаби...факт е дека има и мажи и жени што спиеле со продуценти, директори итн. за улоги, ама друго е своеволно да спиеш и да се курваш за профит и унапредувања во филскава индутрија, друго е некој некој да те уценува, силува, да се изживува или како идиотов Луи Ц.К, фетиш му било да мастурбира пред жени, па ајде пред колешките од индустријата!

и сето ова ништо нема да смени, неколку души ќе го искркаат за сите пари, како Спејси, и ќе си продолжат со ист ритам..
А зошто, видиш, на никој(а) не му/и сметало тогаш кога бил(а) на дното?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Интересно филмче "mother!", дефинитивно мислам дека важи тоа што го викаа сите или ќе ти се допадне или ќе го хејташ.

За некоја недела ќе излезе и на торент изгледа....сега за сега остануваме со ова:

upload_2017-11-11_5-34-23.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom