Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.461
Поени од реакции
9.388
Другари зошто не го сакате Wes Anderson?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.917
Другари зошто не го сакате Wes Anderson?
Кој рекол дека не го сакаме? :D
Budapest му е феноменален филм, Рашмор одличен, Мунрајс, Тененбаумс и Лисецот му се такоџе доста добри, Ботл Рокет солиден. Единствено Дарџилинг ми беше ептен досаден, а Стив Зису кретенски.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.828
Поени од реакции
33.739
12 years a slave во топ десет, оккк...
Ама добро не треба да се замерува, никогаш никој нема да се согласи со некоја топ 10 листа и да рече е тоа е тоа, секогаш има филм што според било кого не го заслужува местото. На пример на моја топ 10 листа голем дел би рекле дека е за никаде.
Ај тој. А Moonlight?[DOUBLEPOST=1510141358][/DOUBLEPOST]
Другари зошто не го сакате Wes Anderson?
Јас го сакам. Чуден е, ама ми се допаѓа естетиката во неговите филмови. Moonrise Kingdom ми е top fav.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.259
Поени од реакции
41.688
Spejsi go skinale od zavrsen film, All the money in the world na ridli skot, vishe i trejler ima za da sea se reshat celosno da go trgnat od filmot i da gi snimaat istite sceni so drug akter ...
Mozeme komotno da ja pogrebame filmskata kariera na Kevin Spesi, bese dobro dur traese, gg wp.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Spejsi go skinale od zavrsen film, All the money in the world na ridli skot, vishe i trejler ima za da sea se reshat celosno da go trgnat od filmot i da gi snimaat istite sceni so drug akter ...
Mozeme komotno da ja pogrebame filmskata kariera na Kevin Spesi, bese dobro dur traese, gg wp.
Ме зачуди овој потег особено што е во прашање Ридли Скот, да се посветеше на новиот Алиен колку што ќе се посвети сега да го трга Спејси од филмот и да става друг актер на 7 недели пред премиерата на филмот, па да го ебам...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.821
Поени од реакции
10.972
Глуп и неуметнички потег на Ридли Скот. Што е направено веќе нема потреба да се мења, ако се секира за гледаноста на филмот, пак мислам дека џабе паничи. Ако издавачката куќа реагирала, тоа е друго. Глупаво е секако.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.917
Прееска прочитав дека телохранителот на Мараја Кери се жали дека сексуално го вознемирувала. По некој настап, го замолила да и ги внесе куферите у соба и кога го сторил тоа оваа се соблекла у проѕирен фустан и типот гитла да го нема. :D

Уште урлам од веста. :D :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Dear џими, публиката не е спремна за дедалусовите фрчкоколумни за животот, концептуалниот арт, и техниките на демаркација.

Нити пешкири има доволно, нити топла вода.
Штета што немав време да одговорам додека дискусијата беше актуелна. Имав што да додадам на темата али сега некако ми помина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom