Романтика и романтични гестови

Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Ич не сум романтична душа. Порано бев, по малце. Сега дури ми паѓа криво што понекогаш некоја од другарките раскажува некоја романтична случка, таму некои свеќи, ружи, вина, бла-бла, и сите ја слушаат со воодушевување, јас само ќе се скинам од смеење и они ќе ме погледнат ко да сум лепрозна :pos: :kesa: Во принцип не правам романтични работи, а кога ќе ми направат нешто романтично, тоа може да ме развесели ама никогаш не ме фасцинирало. Многу повеќе ме имресионира некој оригинален, искрен гест, отколку излитени, клиширани работи што се вртат по сите филмови. Ноу хард филингс ту ол роматик соулс, плиз! :smir:
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Па не сум некоја романтична душа,ама би сакала некогаш партнерот да ме изненади со некој романтичен гест,нешто ситно ама слатко..
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Само кога навистина сакам некоја личност...правам се.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
не сум романтичен ама кога сакаш некого мораш .. или лажеш очи :pipi:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Дали сте по романтиката (и ако сте,споделете некое искуство кое ве оставило без здив од ваша страна или од партнерот) или пак за вас тоа се само лигави работи:)!?
Романтиката искрено не ми е баш јака страна иако верувам дека е добредојдена во врската.
Убаво е да знаеш дека некој мисли на тебе и се грижи, ти спрема романтични вечери, ти праќа нежни смс пораки ... ама ... не е тоа за мене.
:hihih:
 
D

Delux

Гостин
Под романтика отсекогаш сум подразбирала околниот амбиент...Добро поставена вечера, украсени свеќи, добар и луксузен хотел:)
Oна симнување на sвезди од небото и сл.пропратни глупости многу ме засмејуваат:)
Кога некој те води во луксузен хотел,добро сервирана вечера,миризливи свеќи...шо мислиш не е тоа симнување на ѕвезди?!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Аууууу јас сум голем романтичар. Ама се до сеа шо сум направил било исклучиво зашто многу ја сакам личноста на која и биле наменети тие работи. А да симињам ѕвезди..... има и поевтини методи.:helou:
 
D

Delux

Гостин
Романтика...
Убавиот кажан збор во право време,скромниот поклон за роденден,скапото палто подарено кога најламку се очекува,добро смислена СМС пратена во 5-саат наутро,добар секс во чиста посела,бакнеж во чело пред твоето друштво...ете тоа е романтика!!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Паѓам на романтики и тоа какоооооо!
Инаку во глобала, се обидувам да сум, колку ми оди не треба јас сама да си кажам.
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Ептен сум романтичен, но на почеток од врска, не секогаш го искажувам тоа, од страв дека можеби личноста веќе тоа го доживеала, за да не испаднам еден од многуте. Инаку, знам да изненадам. Откако ќе се запознаеме подобро - е тогаш романтичноста во мене доаѓа до израз. Секој пат на некој си посебен начин, не знам.
 
L

LittLE_SugAr

Гостин
Многу сакам романтика, но во вистинска смисла на зборот.
И да, романтична сум:smir:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Романтични души или...

Второто.
Вага сум, емотивен сум, избувлив сум, страсен љубавник, пријатељ и брат сум.
Но, романтичар?
Не.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ха,знам некогаш да бидам романтична ама ретко.За мене е романтично додека седам на компјутер и чекам љубовта моја да ми се јави од Америка,он влегува во мојата соба и ме гушка и бакнува.Е тоа е романтика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom