Помош, софтверски проблеми и совети

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Бев меѓу првите што ја добивме оваа функција на дискорд, и се ок беше. И ден денес си е све ок со дискорд кај мене. Едино што ме нервира е споро што се пали. Тоа треба да го решат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај намали со отворање теми, имаш општи теми за прашања и совети во IT делот, разбарај нареден пат.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Било кој wireless mouse што го користам на лаптопов на левиот клик ми мава дупли клик цело време, глувчињава ги имам пробано на друг ком/лаптоп и си работат одлично.Овој проблем не се јавува кога користам глувче со кабел.Дали некој знае што би можел да биде проблемов?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
ма quick format не ни брише ништо туку само нова табела запишува. се си стои, само усб се прикажува како празно.
и макс број на циклуси на запис и бришење е неколку десетици илјади, од еден формат нема да се потроши.
а он се уплашил прегревало усб-то кога долго време се користи. затоа целосен формат не бил добар, за неколку минути работа му прегорува усб-ата, божем само он има некогаш правено целосен формат на усб.
изгледа нема копирано големи фајлови на усб, чим при нормално користеле не му прегоруваат, само не-quick format му ги прегорува.
треба некој на microsoft да им каже да ја тргнат опцијата за не-quick format на усб-ата.

како и да е, се надевам дека DarkValley ќе си го реши проблемот со усбто.
Море дете. Кога веќе ме спомнуваш цитирај или тагни. Ко бабине на порта во маалски дрдорења.

Појма немаш зошто служи формат а трескаш глупости овде. Јок ти имаш копирано големи фајлови. Седи бе.
Дека полн формат е потполно непотребен на усб можеш секаде да прочиташ а и непотребно се “троши“. Зошто тогаш потреба, плус е ризик од прегревање. И не е така брзо како што велиш. Пробај 64 гига усб да форматираш колку време ти треба. Не би било лошо ти да им кажеш на мајкрософт да укинат квик формат, диск менаџмент, дискпарт.... што ќе им се. Мавни полн формат и уживај.... сте проблеми решени. И @Govinda советник да си го земеш.
Пробај усб кое било користено на Бум-Тв да го форматираш, што ќе добиеш.
Abe duduk! 3-400 den fuckin usb stick neam namera da go stedam dozivotno. Ti ako nemas popaetna rabota stedi go. Ako trae makar i godina dena neka izgore, sho go ebam. Ima da mu praam full formati kouku sakam.
300-400 денари велиш а? Порачај ми едно 1000 комада за таа цена 64 и 128 GB. Со задоволство сите ќе ги земам.
А ти говедо едно да се описмениш малку и да внимаваш на речник. Најдосаден си на цел форум.
 
Последно уредено:
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Море дете. Кога веќе ме спомнуваш цитирај или тагно. Ко бабине на порта во маалски дрдорења.

Појма немаш зошто служи формат а трескаш глупости овде. Јок ти имаш копирано големи фајлови. Седи бе.
Дека полн формат е потполно непотребен на усб можеш секаде да прочиташ а и непотребно се “троши“. Зошто тогаш потреба, плус е ризик од прегревање. И не е така брзо како што велиш. Пробај 64 гига усб да форматираш колку време ти треба. Не би било лошо ти да им кажеш на мајкрософт да укинат квик формат, диск менаџмент, дискпарт.... што ќе им се. Мавни полн формат и уживај.... сте проблеми решени. И @Govinda советник да си го земеш.
Пробај усб кое било користено на Бум-Тв да го форматираш, што ќе добиеш.


300-400 денари велиш а? Порачај ми едно 1000 комада за таа цена 64 и 128 GB. Со задоволство сите ќе ги земам.
А ти говедо едно да се описмениш малку и да внимаваш на речник. Најдосаден си на цел форум.
што се занесуваш ти бре? што почнуваш со навреди? што толку се мислиш дека си некој сезнајко?
да си ми тука до мене ќе видиш ти кој е дете и кој треска глупости
ти за расправии си дојден изгледа на форумов.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
што се занесуваш ти бре? што почнуваш со навреди? што толку се мислиш дека си некој сезнајко?
да си ми тука до мене ќе видиш ти кој е дете и кој треска глупости
ти за расправии си дојден изгледа на форумов.
Хехех, ме уплаши бре.... Тоа што си залужил и си добил, детиште.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
ти очигледно патиш од некакви комплекси штом на форум си бараш некаква афирмација.
Да патам од комплексот „не поднесувам глупи деца“.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
[QUOTE="Атеист, post: 8199972, member: 37380"@Govinda[/USER] советник да си го земеш.
Пробај усб кое било користено на Бум-Тв да го форматираш, што ќе добиеш.


300-400 денари велиш а? Порачај ми едно 1000 комада за таа цена 64 и 128 GB. Со задоволство сите ќе ги земам.
А ти говедо едно да се описмениш малку и да внимаваш на речник. Најдосаден си на цел форум.[/QUOTE]
E ne bidi bukvalist de! Te, USB od 32 GB e 700-800 den. I so ako pregore za edna godina? Golema rabote. Ke si kupam drugo. Ti ako puses cigarinja za edna nedela ke potroses touku pari, chekich eden :tapp:
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
Дали целосен формат брише и Windows и Local Disc D ?
Ја пред едно пола година го форматирав лаптопот пошо ми се багна нешо(Средив тоа уживајте)и кога имав да бирам каков формат сакав бирав обичен но имав и опција за целосен формат,но се консултирав со еден другар и ми кажа дека се бришел,дури и Windows - от.Дали е тоа точно објаснете ми.
И друго нешто што ме занима е каде одат избришете фајлови.Фала однапред.[DOUBLEPOST=1507675242][/DOUBLEPOST]
што се занесуваш ти бре? што почнуваш со навреди? што толку се мислиш дека си некој сезнајко?
да си ми тука до мене ќе видиш ти кој е дете и кој треска глупости
ти за расправии си дојден изгледа на форумов.
Се извинувам што навлегувам вака али што правите вие луѓе,само прегорувате Уесбиња XD,ја еден што го иам од 8 GB веке 4 години терам,иам и еден со 4GB од 2011 ми е,еднаш ми се изгуби па случајно го најдов еве го во 2017 пак стои у ред е. Еве двата колку пати биле Fast Форматирани,Пунени со вирус и пак работат.Знаете да чувате ствари или?
После глеам се жалите пари немате,е па купувајте Уесбиња од 3-4к и палете ги па да ве видам.
Има и луѓе едвај за тоа работат.Ценете го тоа што го имате бидејки еден ден може и без тоа да останете.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ja imam USB 2.0 od 8GB staro e 7-8 god , neznam kouku pati e formatirano i brz i celosen format, pa uste rabote.
Prema gore taj sho vikase dosega 260 pati trebase da izgore. Zavisi i do usb-to kako se pogode i do markata i do srekjata i do se...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
Инсталир Виндовс 7 ( имав ХР ), сега не можам да гледам МАКС ТВ. Се јавив во Телекабел абер немаат..
Дали треба некое подесување јас да направам на Виндовсот 7 ?? на иста мрежа на Виндовс 10 може да се гледа МАКС ТВ
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Autocad 2016
Serial number?
Го имаш free на официалната. Autodesk дава бесплатни лиценци за до 3 години за студенти. Едино при регистрација ќе си пишеш години ко да си студент ако не си и фурај си. Не е ниту демо ниту скратени опции целосни верзии можете за сите продукти од AUTODESK. Едино не смеете да продавате “официално“ преку нивниот cloud. побарајте autodesk education и ќе најдете сите верзии и продукти бесплатни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom