UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Каков Бонучи бе, до Де Шиљо е... дур беше на терен 0-0 беше резултатот.... башка имаше убаа шанса да даде гол, и после исто убоо му асистираше на Дембеле... ама штета слабо го залепиле у Милано па пак се расклопи...

#гордоста_на_италија
#буфон_нема_примено_гол_од_меси
#лео_меси
#лео_бонучи


 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Види го Бенатија ко првпат да игра стопер, Барзаљи го чуваше бе.
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Каков Бонучи бе, до Де Шиљо е... дур беше на терен 0-0 беше резултатот.... башка имаше убаа шанса да даде гол, и после исто убоо му асистираше на Дембеле... ама штета слабо го залепиле у Милано па пак се расклопи...

#гордоста_на_италија
#буфон_нема_примено_гол_од_меси
#лео_меси
#лео_бонучи


Милан денес играше или утре ќе игра?

#wearesorich #meheheheheh
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.631
Поени од реакции
10.350
Ако има некој полош среден ред од топ 5 екипиве (Реал/Барса/Јуве/Баерн/ПСЖ) од Барса, тоа е Јуве. Овој Пјаниќ ми е чиста превара од играч, увек не постоел кога сум го гледал, освен слободните негови. Зборам за во ЛШ секако, не во Серија А, за таму е добар ваљда...
2009 постоеше ко ве нокаутра лион :kuracc:
 
M

MD_

Гостин
Za sekoj primen gol ova ke bide pricinata?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Да Бонучи ти е уствари Македонскиот БЦ

Ако прима голови Јувентус тоа е поради што го дадовте Бонучи, а ако прима голови Милан тоа е поради тоа што Бонучи е слаб :icon_lol:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
?

Ја гледаш утакмицава ? Пјаник едини играше нешто даглас коста и матуиди ептен грешни пасови додуше им е 4т натпревар заедно , бентакур се плаши да подаде се крие , Пјаник само можеше да задржи топка и да проигра напрет
На симулкаст ја гледав денес, не ми е само од денес гледиштето, туку од сите негови текми во ЛШ. А и денес кога да уклучеа Јуве батето се губеше. Овој Бентакур па да не го спомнуваме...

2009 постоеше ко ве нокаутра лион :kuracc:
Ќе му остане тоа хајлајт на кариера.
 
Ф

Флеш

Гостин
Циганиве им збрцаа 2 гола на Спортинг за кратко време ....Од 3-0 на 3-2 ....Малку фалеше нерешено уше ...:drk:

Овие од Тв Нова викаат Ристовски останал на клупа,ебате новинарите:LOL::LOL::LOL::LOL: А дебитираше при крај од мечот ...Изигра 5 минути ....
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Циганиве им збрцаа 2 гола на Спортинг за кратко време ....Од 3-0 на 3-2 ....Малку фалеше нерешено уше ...:drk:

Овие од Тв Нова викаат Ристовски останал на клупа,ебате новинарите:LOL::LOL::LOL::LOL: А дебитираше при крај од мечот ...Изигра 5 минути ....
Изигра 5 минути, баш у тие 5 минути примија два гола Спортинг. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom