Настанокот на човекот

Како мислите дека настанал човекот?

  • Господ го создал(Адам иЕва)

    Гласови: 29 31,2%
  • од еволуцијата на Мајмуните(Човеколики мајмун)

    Гласови: 64 68,8%

  • Вкупно гласачи
    93

Zassin

Star Platinum
Член од
30 август 2017
Мислења
45
Поени од реакции
23
Не дека не постојат археолошки пронајдоци од џинови, ама не верувам да се уништени. Исто како што не верувам дека ова е валиден извор на веста, со оглед на тоа што само они го тврдат ова а го нема нигде на друго место истото да биде покриено или некои податоци да се споделени со што ќе се легитимизира веста, а сега ги нема.
Tie "dzinovi" ti se primati, potocno "Giganthropithecus Blakki" koi imale porast od 3 metri, za koi lugje smetaat deka se I inspiracija za Bigfoot.[DOUBLEPOST=1504369792][/DOUBLEPOST]
Имаме доста теории
1.Господ
2.Еволуција на видовите
3.Пагански богови
4.Вонземски експерименти или нивни клонови сме.
ИТН.
Прво треба да се дознае од каде потекнува свеста и што ја причинува да постои. Па после ќе се дознае подетално.
Јас мислам дека се работи за вонземски експеримент. Можеби некоја напредна раса не создала како клонови од нив или ако таа раса била раскарана меѓу себе не создале нас како послушни битија покорни кон нив за да им помогнеме вонивните војни. Па дел од нас служеле на една страна дел на друга страна. Па со оглед луѓето да им угодат на "боговите" почнале да војуваат меѓу себе.
Mislis na celata Anunnaki teorija, deka nivnata atmosfera na planetata Nibiru(t.e 10 planeta vi nasiot solaren sistem) se ostetila, pa za da ja popravat im bilo potrebno zlato, pa edinstveno planeta najblisku do niv so dovolno, pa during I poveke zlato, bila Zemjata, pa mesto tie da se macat, ne napravile nas od chovekoliki majmuni. Na toa asocirash?
 
Последно уредено:

Zassin

Star Platinum
Член од
30 август 2017
Мислења
45
Поени од реакции
23
[DOUBLEPOST=1504369792][/DOUBLEPOST]
Mislis na celata Anunnaki teorija, deka nivnata atmosfera na planetata Nibiru(t.e 10 planeta vi nasiot solaren sistem) se ostetila, pa za da ja popravat im bilo potrebno zlato, pa edinstveno planeta najblisku do niv so dovolno, pa during I poveke zlato, bila Zemjata, pa mesto tie da se macat, ne napravile nas od chovekoliki majmuni. Na toa asocirash?
Мислев на тоа дека на некоја раса и текнало да изиграваат богови па со свои научни експерименти почнале да прават некаква вештачка еволуција. Па затоа првите луѓе ги нарекле богови поради недостаток на научни факти. А и во историјата боговите во главно се претставени со човечки изглед со исклучок на одредени митологии. Можеби таа напредна раса изгледала идентично на човекот, од таму ми е идејата дека може сме нивни клонови. И веројатно користеле нивна днк за да ја започнат еволуцијата на приматите. Па тука е можно да се создала во текот на експериментите нова врста на днк. Мешана од вонземјаните и приматите и со текот на еволуцијата продолжила да се развива како една днк човечка.


Sent from my SM-G318H using Tapatalk[/QUOTE]Pa I toa go kazav so mojot prv statement. Gi spomnav Anunnaki kako najpoznat primer za taa teorija. Deka so mivno nioinzinerstvo I implantacija na nivnata DNK vo DNKta na covekolikiot majmun ne sozdale nas vo nivniot image kako workforce.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Pa I toa go kazav so mojot prv statement. Gi spomnav Anunnaki kako najpoznat primer za taa teorija. Deka so mivno nioinzinerstvo I implantacija na nivnata DNK vo DNKta na covekolikiot majmun ne sozdale nas vo nivniot image kako workforce.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
Да така нешто. Само јас мислам дека уште од кај приматите почнале тие експерименти. Според мене затоа приматите се поделиле во два правци на развиток едниот кон денешните мајмуни а другиот кон човеколики мајмун па се до човек.[DOUBLEPOST=1504387300][/DOUBLEPOST]Извини малку претходниот коментар беше лошо исцениран пошо тешко ми беше од телефон да одговарам и пишувам
 

Zassin

Star Platinum
Член од
30 август 2017
Мислења
45
Поени од реакции
23
Да така нешто. Само јас мислам дека уште од кај приматите почнале тие експерименти. Според мене затоа приматите се поделиле во два правци на развиток едниот кон денешните мајмуни а другиот кон човеколики мајмун па се до човек.
Mene mi se cini malku far-fetched, deka sme sozdadeni of vonzemjani. Poveke mi Ima smisla deka sme si se razdelile vo evoluciskata pateka of drugite primati cisto oaradi to sho se nqsle uslobi za nasha evolucija I adaptacija, no sekoj so svoeto. I jas porano epten veruvav vo conspiracy theories, pa denes se gleda deka epten pomalku veruvam.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Mene mi se cini malku far-fetched, deka sme sozdadeni of vonzemjani. Poveke mi Ima smisla deka sme si se razdelile vo evoluciskata pateka of drugite primati cisto oaradi to sho se nqsle uslobi za nasha evolucija I adaptacija, no sekoj so svoeto. I jas porano epten veruvav vo conspiracy theories, pa denes se gleda deka epten pomalku veruvam.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
Па да во право си секој со своето. Еден ден како и да е ќе дознае човештвото како сме настанале. До тогаш можеме само да даваме теории.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 

Zassin

Star Platinum
Член од
30 август 2017
Мислења
45
Поени од реакции
23
Па да во право си секој со своето. Еден ден како и да е ќе дознае човештвото како сме настанале. До тогаш можеме само да даваме теории.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Ke bide. Do togas ima use dosta napredok za covestvoto kako najintelegenten vid na planetava da go sfati znacenjeto na nivnito postoenje I univerzumot kako celina.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Jas kako vernicka veruvam vo teorijata kreacionizam-deka nie i drugite formi na zivot sme sozdadeni od Gospod.No,mislam deka ovaa teorija e povrzana so drugite,deka e mozno site teorii da se tocni-ili celosno ili do nekade.Jas mislam deka Gospod e napredno sushtestvo,koe ja ima sposobnosta da se preobrazuva vo povekje formi,kako energija i kako fizicko telo.Jas veruvam deka e mozno da sozdal mnogu razni formi na zivot,na povekje planeti i deka od vreme na vreme pravi tie da evoluiraat,na primer majmunite mu se cinele premnogu ednostavni,pa reshil da im dade pogolemi sposobnosti i taka doshlo do nas,a i deka slicno postapuva so vonzemjanite,ednostavno nishto ne moze tuku taka da nastane,mora nekoj ili neshto da go sozdalo,a i ponatamu da sozdava.Sozdadeni sme so nekoja pricina koja ne ni e jasna,a mozebi i ne treba da ni e jasna,tuku samo treba da gledame za dobro da go iskoristime nasheto postoenje. Ve molam,ne me napagjajte so osuda.Jas samo si go kazuvam moeto mislenje,no go pocituvam i tugjoto,i se nadevam deka i vie kje go pocituvate moeto. :) ;)
 

Zassin

Star Platinum
Член од
30 август 2017
Мислења
45
Поени од реакции
23
Jas kako vernicka veruvam vo teorijata kreacionizam-deka nie i drugite formi na zivot sme sozdadeni od Gospod.No,mislam deka ovaa teorija e povrzana so drugite,deka e mozno site teorii da se tocni-ili celosno ili do nekade.Jas mislam deka Gospod e napredno sushtestvo,koe ja ima sposobnosta da se preobrazuva vo povekje formi,kako energija i kako fizicko telo.Jas veruvam deka e mozno da sozdal mnogu razni formi na zivot,na povekje planeti i deka od vreme na vreme pravi tie da evoluiraat,na primer majmunite mu se cinele premnogu ednostavni,pa reshil da im dade pogolemi sposobnosti i taka doshlo do nas,a i deka slicno postapuva so vonzemjanite,ednostavno nishto ne moze tuku taka da nastane,mora nekoj ili neshto da go sozdalo,a i ponatamu da sozdava.Sozdadeni sme so nekoja pricina koja ne ni e jasna,a mozebi i ne treba da ni e jasna,tuku samo treba da gledame za dobro da go iskoristime nasheto postoenje. Ve molam,ne me napagjajte so osuda.Jas samo si go kazuvam moeto mislenje,no go pocituvam i tugjoto,i se nadevam deka i vie kje go pocituvate moeto. :) ;)
Jas pretezno me sum religiozna licnost. Tie tintiri mintiri of biblijata nitu kako dete ne mi privlekuvake vnimanie. O !oram da priznam deka tvojata teorija email dosta dobro formulirana, i toa deka nastanokot na novi vidovi e rezultat na nekoe ponapredno sustestvo, koe pak e samiot proizbid na drugo ponapredno sustestvo e dosta interesen, kako meprekinliv ciklus. Megutoa jas pak ke si se zadrzam za teorijata na evolucija I Darvinizmot, megutoa tvoeto mislenje mnogu go pocituvam.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Jas pretezno me sum religiozna licnost. Tie tintiri mintiri of biblijata nitu kako dete ne mi privlekuvake vnimanie. O !oram da priznam deka tvojata teorija email dosta dobro formulirana, i toa deka nastanokot na novi vidovi e rezultat na nekoe ponapredno sustestvo, koe pak e samiot proizbid na drugo ponapredno sustestvo e dosta interesen, kako meprekinliv ciklus. Megutoa jas pak ke si se zadrzam za teorijata na evolucija I Darvinizmot, megutoa tvoeto mislenje mnogu go pocituvam.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
Sekoj ima pravo na svoe mislenje. :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Za toa si vo pravo, megjutoa vo nashevo opshtestvo, ncie mislenje moze da "navredi" nekoj dokolku ne se sovpagja so negovite mislemjami idei.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
Da,ima takvi.No,koj znae kaj bi bil svetov koga site bi bile poslozni ? Taka,mnogu brgu bi se nashle reshenija za ogromni problemi,osobeno za bolestite. :)
 

Zassin

Star Platinum
Член од
30 август 2017
Мислења
45
Поени од реакции
23
Da,ima takvi.No,koj znae kaj bi bil svetov koga site bi bile poslozni ? Taka,mnogu brgu bi se nashle reshenija za ogromni problemi,osobeno za bolestite. :)
Dokolku celoto covecko vnimanie bi bilo svrteno kon napredok ma cevoshtvoto, namesto kon konflikti, politika, korupcija I koj koho poprvo da zaebe, nie bi hi imale skoro site prashanja odgovoreni. We will ascend as a species to a new, enlightened species that can pretty much do as it pleases.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Dokolku celoto covecko vnimanie bi bilo svrteno kon napredok ma cevoshtvoto, namesto kon konflikti, politika, korupcija I koj koho poprvo da zaebe, nie bi hi imale skoro site prashanja odgovoreni. We will ascend as a species to a new, enlightened species that can pretty much do as it pleases.

Sent from my Lenovo A3500-FL using Tapatalk
Se soglasuvam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom