Најекономично греење и ладење

Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Mislenje za Emmeti klima uredi dali gi ima vo mk i dali se kvalitetni i ako gi ima vo mk kade moze da se nabavat
 
Член од
30 август 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, би сакал мислење за Carrier 42QHC018DS*/38QHC018DS или предлог за друга клима во таа категорија.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.189
Фала за советот ;)
Дојдоа денес и го сменија на лице место :)
Молам, иако за на Леов бољерите се млати многу празна слама, тврдам дека Леов е една од ретките фирми која си ја поштува дадената гаранција скоро безусловно
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.388
Поени од реакции
21.940
Имам едно прашање и пошто не се разбирам многу од темава би ве замолил за совет.

Се работи за стан околи 70м² во кој нема посојани жители но сепак може да се деси и на зима за недела, две, три... да има некој па се поставува прашање за греење. Дали е добра опција да се стави инвертер кој на зима би можел да го топли станот и ако да, кои модели би биле соодветни? На разни страни што на темава се спомнату сум гледал но има многу избор и разлика во цени. Фала однапред за секој совет или сугестија. :)
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Имам едно прашање и пошто не се разбирам многу од темава би ве замолил за совет.

Се работи за стан околи 70м² во кој нема посојани жители но сепак може да се деси и на зима за недела, две, три... да има некој па се поставува прашање за греење. Дали е добра опција да се стави инвертер кој на зима би можел да го топли станот и ако да, кои модели би биле соодветни? На разни страни што на темава се спомнату сум гледал но има многу избор и разлика во цени. Фала однапред за секој совет или сугестија. :)
Do koja suma na pari bi dal za inverter ima razlicni klasi so razlicni ceni sepak ti odlucisi do koja cena eve nekolku predlozi Vivax https://klimi.mk/product.php?id=95
Gree https://klimi.mk/product.php?id=203
Haier https://klimi.mk/product.php?id=221
Carrier https://klimi.mk/product.php?id=218
Toshiba https://klimi.mk/product.php?id=214
Spored cenata so koja ja imas za klima ti odlucisi ova e eden moj predlog na klima uredi
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
31
Поени од реакции
32
Имам едно прашање и пошто не се разбирам многу од темава би ве замолил за совет.

Се работи за стан околи 70м² во кој нема посојани жители но сепак може да се деси и на зима за недела, две, три... да има некој па се поставува прашање за греење. Дали е добра опција да се стави инвертер кој на зима би можел да го топли станот и ако да, кои модели би биле соодветни? На разни страни што на темава се спомнату сум гледал но има многу избор и разлика во цени. Фала однапред за секој совет или сугестија. :)
Земи си Cooper&Hunter Arctic до -25 на греење, Јас зимово одлично поминав со нив, земав 5-ка и 3-ка, за 72 квадрата плаќав помеѓу 3500 и 4300 денари за струја Поздрав
 
Член од
19 септември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
12
Здраво, би сакал мислење за Carrier 42QHC018DS*/38QHC018DS или предлог за друга клима во таа категорија.
Имам постирано за мината кочан зима, со 2.5 и 3.5 во 68 м2 пројдов одлично. иако мислам дека одреден период кога беше највлажно се мачеа малце, може требаше да купам 5.5 и 2.5 али тоа е завршено веќе. Реално стоплен со 2 деца дома, работеа 5 месеци без да ги изгасам, сметките за струја беа ок (види на постот ги има точно). Инаку јас ги земав од Грција, ми испаднаа двете скоро како за цена од една 3.5 тука. поздрав.
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
166
Поени од реакции
190
Имам едно прашање и пошто не се разбирам многу од темава би ве замолил за совет.

Се работи за стан околи 70м² во кој нема посојани жители но сепак може да се деси и на зима за недела, две, три... да има некој па се поставува прашање за греење. Дали е добра опција да се стави инвертер кој на зима би можел да го топли станот и ако да, кои модели би биле соодветни? На разни страни што на темава се спомнату сум гледал но има многу избор и разлика во цени. Фала однапред за секој совет или сугестија. :)
70м2 е цел стан или една просторија од целиот стан? Ако се повеќе собри како е распоредот бидејќи со една клима повеќе соби многу тешко се затоплуваат?
Како е со изолација градбата ?
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Pozdrav do site, braos za mnogute korisni soveti sto moze da se naucat ovde i uste povaznite realni iskustva na korisnici...
Imam klima Daikin Iverter FTX50GV za koja ima pozitivni korisnicki iskustva spodeleni na forumov so koi i jas ke se slozam i ke dodadam deka ako nekoj bara klima sto ke mu zagree golema dnevna soba nema da zgresi so ovaa. Ja imam godina i 7-8 meseci seuste e pog garancija koja e trigodisna, isterav dve zimi i greese muski. Zboram za greenje na najgoren sprat vo kukja so 4 nadvoresni zida i zboram za pravilno redovno tekovno cistenje na filtrite na vnatresna edinica i resetkata odnosno krilcata na nadvoresnata edinica i zboram za smaluvanje i zgolemuvanje temperatura a ne gasenje pa forsiranje. E sega dojde vreme za promena i ke se selam vo stan vo zgrada kaj sto ima centralno greenje i kade ima poveke sobi ama i dosta pomala dnevna soba pa ovoj teskasov ke bide previse za tamu i resiv da go prodavam i sum na raspolaganje za poraki vo inbox ako e nekoj zainteresiran za da se dogovorime za nekoja logicna cena.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
82
Поени од реакции
68
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom