Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
Краснодар играат со 18 годишно дете во нападот оти повреден им е Смолов
Не ме чуди Црвена Ѕвезда да направи изненадување во Русија, веќе го покажаа квалитетот и против појак тим на хартија како Спарта а и Русиве не се многу стабилен тим
Дома Краснодар не кикса веруј ми ,максимум што може да извади Ѕвезда е нерешено,само погледни ги последните утакмици на Краснодар дома :) Само од Селта Виго имаат изгубено во Европа Лига,кој патем беше полуфиналист :)))))))
 
M

MD_

Гостин
Дома Краснодар не кикса веруј ми ,максимум што може да извади Ѕвезда е нерешено,само погледни ги последните утакмици на Краснодар дома :) Само од Селта Виго имаат изгубено во Европа Лига,кој патем беше полуфиналист :)))))))
Кога можат тимови како Амкар, Урал да им кинат бодови не гледам зошто и Ѕвезда не би можела да остане непоразена
Пак ќе кажам првиот голман им е повреден, единствениот добар класичен напаѓач исто така, Лаборде не им е сигурен за утакмицава така да се е можно

Попрво би ја изиграл Брага двојка на 1.7 со Хафна отколку Краснодар 1 на 1.8 сепак секој со својот избор :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.303
Кога можат тимови како Амкар, Урал да им кинат бодови не гледам зошто и Ѕвезда не би можела да остане непоразена
Пак ќе кажам првиот голман им е повреден, единствениот добар класичен напаѓач исто така, Лаборде не им е сигурен за утакмицава така да се е можно

Попрво би ја изиграл Брага двојка на 1.7 со Хафна отколку Краснодар 1 на 1.8 сепак секој со својот избор :)
По оваа твојата логика, пиши си и Милан 2ка.Кога може емполи,кротоне да ги победуваат во италијанско зш не шкендија ?
 
M

MD_

Гостин
По оваа твојата логика, пиши си и Милан 2ка.Кога може емполи,кротоне да ги победуваат во италијанско зш не шкендија ?
Логикава ти вришти

Прво зборував за формата на Краснодар која не е баш најдобра во последно време, второ и тие тимови како Емполи и Кротоне се класа над Шкендија
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.303
Логикава ти вришти

Прво зборував за формата на Краснодар која не е баш најдобра во последно време, второ и тие тимови како Емполи и Кротоне се класа над Шкендија
Па ти таква логика имаш пријателе.Кога можеле Амкар и Урал.
Др е европски купови друго е домашно првенство.
Сигурно не мислам дека Шкендија ќе победи вечер, туку ти пишав така да видиш колку ти е глупава логикта.
А тоа дека Емполи биле класа за Шкендија :tapp: Исто колку што е Амкар за Звезда класа.
 
M

MD_

Гостин
Па ти таква логика имаш пријателе.Кога можеле Амкар и Урал.
Др е европски купови друго е домашно првенство.
Сигурно не мислам дека Шкендија ќе победи вечер, туку ти пишав така да видиш колку ти е глупава логикта.
А тоа дека Емполи биле класа за Шкендија :tapp: Исто колку што е Амкар за Звезда класа.
Јас ви кажувам дека формата им е лоша, им фалат играчи, дека им е прв сериозен тест за разлика од Ѕвезда која елиминираше 3-0 тим како Спарта Прага а вие ми кажувате за ланските резултати и вредноста на трансфермаркет (@Џони Вајсмилер параметар) ви е најголема причина зошто ќе победеле инаку ќе е местена нели

Инаку да 1 класа над Шкендија е Емполи сигурно, а Амкар се нешто послаби од Ѕвезда иако нема голема разлика во квалитет
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.303
Не ја врти сеа темата.Ти реплицирав стрикно за глупавата логика дека кога можеле Амкар и Урал можеле и Звезда.
Ако гледаш така и Фенер го примал од тимови коои што се 0 во споредба со вардар.
Нема врска, џабе ќе муабетиме.Кажете некој тип да фатиме и тоа е.
 
M

MD_

Гостин
Не ја врти сеа темата.Ти реплицирав стрикно за глупавата логика дека кога можеле Амкар и Урал можеле и Звезда.
Ако гледаш така и Фенер го примал од тимови коои што се 0 во споредба со вардар.
Нема врска, џабе ќе муабетиме.Кажете некој тип да фатиме и тоа е.
Што се фати толку како слеп за стап.
Џони наброја еден куп тимови што требало да тепаат ако не наместеле, само реплицирав на тоа дека кога може просек тимови како Амкар и Урал да вадат позитивен резултат на Краснодар што не би и Ѕвезда ? Далеку се од добра форма Краснодар, без разлика дали киксовите биле во домашна лига или надвор

Фенер и Турските тимови се посебна приказна за себе, мада во прва лига таму нема тимови кои се 0 во споредба со Вардар во тоа сум 100% сигурен
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.274
Паок - 1 Лудогорец - 1 3+ Вардар - ГГ и Алтах - ГГ3+ би требало да има околу 10/12 коеф
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Колку само Краснодар ќе ја издува звезда.
Ко ураган ќе ја однесе накај Србија

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.274
Лудогорец 1во 1 и 3+ има 2 коефициент.Е оваа ако не заврши вака, нема теорија да ме убеди некој дека не е местена.Сериозен сум.
Според мене Лудогорец,Паок,Динамо З се зицерите за денес,ама во оваа европа лига скоро никогаш не испаѓаат како што изгледа па да видиме вечер
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Kacanov kopile edno da ti se naredat na zenati site od forumov

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
84
Manchester United 2
Liverpool 1
Arsenal 2
Chelsea GG
Atletico Madrid 2
Sevilla 1
Barcelona 1
Real Madrid 2
Sporting Lisabon 2
Benfica 1
Braga 2
Dortmund 2
Basel 1
Napoli 2
Roma 2
Milan 2
Lazio 1
Domzale 1
Која од овие е несигурна и би требало да ја тргнам?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
Manchester United 2
Liverpool 1
Arsenal 2
Chelsea GG
Atletico Madrid 2
Sevilla 1
Barcelona 1
Real Madrid 2
Sporting Lisabon 2
Benfica 1
Braga 2
Dortmund 2
Basel 1
Napoli 2
Roma 2
Milan 2
Lazio 1
Domzale 1
Која од овие е несигурна и би требало да ја тргнам?
Среќно со погаѓање на сите овие :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom