Фан Клуб: Вардар

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Итало, новиот шпиц што треба да биде главен напаѓач и голгетер на Вардар сезонава ќе го носел бројот 48. Знам ќе речат некои небитна ствара е тоа али колку само ми кршат филм вакви бројки. Ај некој резервист или бек или оној дефанзивниот везен од Гана да земе таков бош број, ама тапа ми е за некој голгетер/шпиц да игра со ваков број.
Оф топик Ѓурѓевиќ и Леонардо у Партизан носеа 32 и 42 и заедно постигнаа преко 40 гола па бројот ништо не мора да значи ;)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Оф топик Ѓурѓевиќ и Леонардо у Партизан носеа 32 и 42 и заедно постигнаа преко 40 гола па бројот ништо не мора да значи ;)
Па не реков дека нешто значи во поглед на тоа како игра али лично мене тапа бројки ми се, ко голман да земе 5ка да носи лол

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
http://sport.com.mk/?ItemID=6CA762755C88364FADCD6C314E3D9905

Наводно уште во мај сме имале висока понуда за Елиф Елмас, ама после тоа се избацил Фенербахче и го собрал. А пред скоро време некој ми спомна дека нашиве го барале и требало да дојде кај нас, ама една од пречките било тоа што не му било ветено место во стартни 11, ама не баш најсигурни извори така да не значи дека е вистина.

Иначе, и мене ептен ме нервираат со бројкиве, и Фелипе земал 70ка носи, мада знаев дека бразилецов некој ваков број ќе земе, затоа што повеќето „привлечни“ бројки се зафатени
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Никаква тампон зона на јужна, заради казната е тоа и не знам што си прави филмови самоил кога пола карти за тие два блока се продадоа одма кога ги пуштија, требаше да кажат уште тогаш а не ден пред утакмица. Карти за таму зимаа луѓе што иначе седат у б4. На исток имаат ставено ограда кај што ќе се гостинските, пола трибина. Повеќе и не верувам да бидат. Али ако се десат глупости, пак ќе бидат заради нивни пропусти.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
И сеа ќе си оди ли Сергеј или тоа беше се шпекулации?
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Никаква тампон зона на јужна, заради казната е тоа и не знам што си прави филмови самоил кога пола карти за тие два блока се продадоа одма кога ги пуштија, требаше да кажат уште тогаш а не ден пред утакмица. Карти за таму зимаа луѓе што иначе седат у б4. На исток имаат ставено ограда кај што ќе се гостинските, пола трибина. Повеќе и не верувам да бидат. Али ако се десат глупости, пак ќе бидат заради нивни пропусти.
Толку е глуп и неупатен што не ни знае што се дешава :sramezliv:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
колку што знам да , ама мислам до кај 7 и 30 најкасано .
Али каков секс со јужна човече ... Блок 5 и 6 за гости , блок 4 тампон зона со знаме на УЕФА и блок 3 2 и 1 за нас .
А кутрите продаваат карти на сите за сите блокови ... шта речи
Јас сум блок 2, па очигледно ми се посреќило да бидам меѓу наши а? :pos:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не бе како да нема пренос на Мрт или Собраниски, ќе им ебам педерите па не се игра во Нов Зеланд, на Градски се игра.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Djabe e vo ovaa drzava se znae Zoran Zaev i Nikola Gruevski narodo ne se zamara so sport prvo gledat politika posle sport,zatoa taka ni se nastroeni i mediumite.Trazam nekjna intervju od Sergej Samsonenko deka izjavuva deka ke go napuste Vardar nema nikade samo gluposti pisuvat.Sranje u boja!!
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Стадионов според ТикетПлус по се изгледа ќе биде распродаден :aplauz:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Линк кога ќе најдете праќајте одма во групава не за џабе лажев на работа дека сум болен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom