Струмица

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Абе как шо ви казах 10 денара ке биде па после ке га покачат на 20 денара а шо си викате шо се 10 денара е замислејте на ленинова , центаро и булеваро не смеет да се паркират па ке се паркират тама и замислејте 30 коли по 10 денара 300 денара 300 по 30 за еден месец ти излева 9000 денара епа тава не е малце а мозно е и повеке коли да се паркират оти и 19 ке биде у новио трговски и ке има и други глупости така да исплаке се .
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
У Солун има дека да паркираш, а у Венеција повеќе вода има отколку пат :)
Там има само 3 големи паркинг места на 10 спрата зграда и се чека пола саат за да влезаш...треба да почекаш кола да излезе и ти на нејно место да се паркираш....:wink:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Абе как шо ви казах 10 денара ке биде па после ке га покачат на 20 денара а шо си викате шо се 10 денара е замислејте на ленинова , центаро и булеваро не смеет да се паркират па ке се паркират тама и замислејте 30 коли по 10 денара 300 денара 300 по 30 за еден месец ти излева 9000 денара епа тава не е малце а мозно е и повеке коли да се паркират оти и 19 ке биде у новио трговски и ке има и други глупости така да исплаке се .
Ile, duso... lani da ne bese na polaganje matematika? : )

Kolku koli zbire na parkingo? Kak moze da recunas oti ke se parkirat samo eden saat na den :ass:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
паркингот ќе биде полн 24/7, посебно летно време кога ќе си дојдат печалбарите со бемвињата
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Там има само 3 големи паркинг места на 10 спрата зграда и се чека пола саат за да влезаш...треба да почекаш кола да излезе и ти на нејно место да се паркираш....:wink:
Венеција е друг есап, светски познато туристичко место и нормално да е скапо у ПМ...а там е повеќе вода отколко пат...па саа види си, колко треба да е паркинго там, а колку у Солун, шо има и премного паркинзи...
Струмичката катна гаража треба да собире околу 400 коли. А оти ќе работе, ќе работе, ут шо ќе мора...оти пајако ќе ти лапа коолта...
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Струмичката катна гаража треба да собире околу 400 коли. А оти ќе работе, ќе работе, ут шо ќе мора...оти пајако ќе ти лапа коолта...

A од кога ќе почне со работа?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Нова година изгледа...така има маабете
 
Член од
13 април 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
@bama:
Струмица Е град. Ама ного ајване шетат по него...
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
А некоо банче тука треба ли заради навреди?
Навреди на членове, не на политички фаци...на такви навреди мисљам...
kmitev:
Сигурен ли си оти сообраќајо е небезбеден сега заради фонтаанте и зашо?
Сигурен ли си оти без тендер е градано?
ЗАШО сите тии одлуки Совето ЕДНОГЛАСНО ги носеше?
И нормално оти сите тии пари са уд мене уд тебе...за да се ГРАДЕ градо! Питаш ли ме мене ка живејаах у тај смрдежо шо са викаше пазар у сабота сељандуурта коо ќе ми блокираше се?
pazar mora da
ima pitas li ti deka taj tvojo dobar gradonacalnik deka ni ja iskopa uclica i veke 3 godina ja asvaltira ( opravduvanje nikoj ne mu gi sakal parite za da asvaltira ) , a mu gi sakat parite za fontoni na pocetoko so napravi napravi edna mladinska ne mi go pavdi plus pateka na bairo na nekoj mesta so ja npraviija polosa druga prikazna , trebase da ima tabli so vezbi nacrtano na nih i nih gi nema ama prv e da se pojava na lovana vecer i na izbor na sportist i da ne redam drugi raboti, pazi go filmo tipo si grade zgradi na tranzito pa od gore mu tera na grujo da mu go dade drzavnoto zemjiste oti nekoj neka go pite kolku pari napravi so zemjisteto na skaniot strumicki gradonacalnik


PAZORO KE SI BIDE PAZAR A TI E SELJACITE PORIZVEDUVAT HRANA SO TI JA JADES GUZVA BESE I PA KE E


so ke napravat sega ke go zatvorat bulevaro nema da moze da se parkira za da rabote garazata od pajoko parite nemat da odat vo opstinata tuka vo tipo so ke go zema tenderot za pajak tava e tava
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Tva za patistata e tocno. Jas ziveam u dzeb - veke 15 godini i uste ne e asfaltiran pato. Tama kaj makpetrol sprema dobrejci.. pocnaa da go rpava pred 1 nedela, iskoopaa pato i zavrna i saa e kako niva.. covek nema od deka da pomine ako pomines kal do kolena ke si... znaci palmite doagaat na 2 mesto, prvo trebase da se sredat drugite povazni raboti!
 
Член од
13 април 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
ne se sekiri....takvi ni se rabotte sekojpat...na prvo mesto se najsporednite ne6ta a vaznite ostanuvat za kraj...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom