Струмица

Член од
8 јуни 2005
Мислења
69
Поени од реакции
0
kmitev дај смири се малко...и не вреги ного
Ај кажи ми друг градоначалник кој направи нешто повеке за Струмица никој...епа шо јадаш трици...и некој шо си га купил Беласица има пари и шо сака ке права со них тава е негово право и не ти немаш право да му се мешаш ак не ти чине градо земи исели се од него ! ! !
bama aj ti smiri se.znaci taka gradonacalniko i sovetnicite na edna opstina rabotat za nas zitelite na taa opstina znaci oni(gradonacalnik,sovetnici)postojat radi nas a ne obratno.I ne vregam nego kazuvam vistini.Ako i ti si slepec......izvini ,demokratija e ne e feudalno opstestvo.A gradonacalniko sigurno ne vade od dzebo i ja grade strumica nego nego krade od Strumica(mene,tebe itn.) i si praa polozenjeto.TAva e za osuda a ne za mit.Slepci
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
bama aj ti smiri se.znaci taka gradonacalniko i sovetnicite na edna opstina rabotat za nas zitelite na taa opstina znaci oni(gradonacalnik,sovetnici)postojat radi nas a ne obratno.I ne vregam nego kazuvam vistini.Ako i ti si slepec......izvini ,demokratija e ne e feudalno opstestvo.A gradonacalniko sigurno ne vade od dzebo i ja grade strumica nego nego krade od Strumica(mene,tebe itn.) i si praa polozenjeto.TAva e za osuda a ne za mit.Slepci
pa normalno deka ke krade nikoj vo denesno vreme ne e lud da pravi proekti taka a za nego da nema nisto
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
А некоо банче тука треба ли заради навреди?
Навреди на членове, не на политички фаци...на такви навреди мисљам...
kmitev:
Сигурен ли си оти сообраќајо е небезбеден сега заради фонтаанте и зашо?
Сигурен ли си оти без тендер е градано?
ЗАШО сите тии одлуки Совето ЕДНОГЛАСНО ги носеше?
И нормално оти сите тии пари са уд мене уд тебе...за да се ГРАДЕ градо! Питаш ли ме мене ка живејаах у тај смрдежо шо са викаше пазар у сабота сељандуурта коо ќе ми блокираше се?
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
леле ...тука ако не се среди до ќотек ќе дојде ...btw сега струмица залича на град мислам дека не е уво да се карат е со права и как права негова работа важно го среди градо а дали има за него или не тава има кој да го гледа....:salut:
 
Член од
7 октомври 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
pa zaev prava za grado ama ne e i cvekence :smir: za miriane igurno cepka od parite
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
игралиштето кај монополо добија кошеви со амблем на општина струмица, алал му вера на ЗАЈКО ЗАЕВ ооти човеко среди ги сите игралишта у струмица

БЗЗ=Браво За Заев
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
леле ...тука ако не се среди до ќотек ќе дојде ...btw сега струмица залича на град мислам дека не е уво да се карат е со права и как права негова работа важно го среди градо а дали има за него или не тава има кој да го гледа....:salut:

Така си е важно права...
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
од неофицијални но прилично доверливи извори дознавам дека до крајот на оваа година на улиците на СТРУМИЦА треба да се појави автомобил "ПАЈАК"

па нека ни е честито, добра или лоша идеја на советот на општина СТРУМИЦА ?
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
од неофицијални но прилично доверливи извори дознавам дека до крајот на оваа година на улиците на СТРУМИЦА треба да се појави автомобил "ПАЈАК"

па нека ни е честито, добра или лоша идеја на советот на општина СТРУМИЦА ?
Za so e taj pajak, za so ke sluze? Znam ima edna interesna kolicka za cistene na ulicite...
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
ако, супер, нека го донесат пајакот. па после ќе видиме дали на сегде ќе се паркираат со колите. многу ме нервираат, посебно преку летото кога ќе дојдат печалбари со новите коли и ги паркираат на сред улица шо се вика...
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Супер, конечно ќе се стави колку-толку ред во паркирањето на сред улици!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ако, супер, нека го донесат пајакот. па после ќе видиме дали на сегде ќе се паркираат со колите. многу ме нервираат, посебно преку летото кога ќе дојдат печалбари со новите коли и ги паркираат на сред улица шо се вика...
поготово тие германците... дојџланд шваба:pos2:


нека со донесе пајак, море не 1 , 2 нека се донесат... таму мора на булеварот да ги чистат... поготово од новиот кружен тек до центарот...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Од тава шо чујах по градо:
Ќе има пајак служба по градо ут ка ќе са пуште катната гаража.
Забранно ќе биде паркиране у центаро по Ленинова и Булеваро. Колите ќе паркират у гаражата, и на центаро.
Ќе биде забранен влез за запрежни коли и трактори у градо.
По моо, требаше Ленинова и Булеваро да се прошират на три ленти за сметка на прешироките тротоаре, и дел од жардинерите меѓу двете ленти.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Струмица ке заличи на град...:)
 
V

Viktoranius

Гостин
Од тава шо чујах по градо:
Ќе има пајак служба по градо ут ка ќе са пуште катната гаража.
Забранно ќе биде паркиране у центаро по Ленинова и Булеваро. Колите ќе паркират у гаражата, и на центаро.
Ќе биде забранен влез за запрежни коли и трактори у градо.
По моо, требаше Ленинова и Булеваро да се прошират на три ленти за сметка на прешироките тротоаре, и дел од жардинерите меѓу двете ленти.
Се најубаво ке заличе на град...
Струмикс само да те питам оти мааш на СТРУМИЧКИ ДИЈАЛЕКТ ?:pos2::pos2::pos2: Баш ме насмеја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom