Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
3 јуни 2009
Мислења
349
Поени од реакции
350
Едно прашање, посебно упатено до оние што често летаат со ВизЕр.
Со оглед дека димензиите на мала кабинска торба и голема кабинска торба (таа што се доплаќа) се 43х32х25 и 56х45х25, соодветно, дали јас мојот ранец за лаптоп (значи не торба) со димензии 36х23х54 треба да го ставам како голема кабинска торба (и да си доплатам соодветната сума0? Фала. :)
Не би требало да ти прават проблем ако го означиш како мала кабинска торба.
Само знај дека во тој случај тоа е единствената торба која смееш да ја носиш горе.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Не би требало да ти прават проблем ако го означиш како мала кабинска торба.
Само знај дека во тој случај тоа е единствената торба која смееш да ја носиш горе.
Тоа знам, било да си доплатам за голема кабинска торба или не, една таква торба внесувам горе. Со опцијата priority boarding следува и помал личен предмет (ташна некоја, или помал ранец). Тоа го знам.
Проблемот е да не ми направат проблем при чекирање или слично, затоа што стварно е прилично голем ранец за лаптоп. А вака ми е 450 денари, 900 за двата лета, да не си ризикувам, пошто веројатно многу поскапо ќе ме фати на лице место да го платам тоа.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
349
Поени од реакции
350
Тоа знам, било да си доплатам за голема кабинска торба или не, една таква торба внесувам горе. Со опцијата priority boarding следува и помал личен предмет (ташна некоја, или помал ранец). Тоа го знам.
Проблемот е да не ми направат проблем при чекирање или слично, затоа што стварно е прилично голем ранец за лаптоп. А вака ми е 450 денари, 900 за двата лета, да не си ризикувам, пошто веројатно многу поскапо ќе ме фати на лице место да го платам тоа.
Досега само еднаш ми мереле ранец, секогаш друг пат било од око, дури и да бил преполн.
Инаку да, тоа и ми беше малку чудно, толкав ранец за лаптоп :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Досега само еднаш ми мереле ранец, секогаш друг пат било од око, дури и да бил преполн.
Инаку да, тоа и ми беше малку чудно, толкав ранец за лаптоп :)
Epa 17-inchen laptop i zemav prilicno golem ranec vo koj ke mi sobere i povekje raboti, ne samo laptopot i osnovnite pridruzni komponenti. Enivej, fala za odgovorite, verojatno kje si dokupam golema kabinska torba, realno ne e nishto vo sporedba so cenata na biletite.
Problem e dimenzijata, ne tolku tezhinata.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
izgleda najglup sum formatot na telefon mi pravi problem da se registriram za da cekiramlet so wizz
pomagajte:)[DOUBLEPOST=1498487241][/DOUBLEPOST]pominav rezervirav karta no citav pozad stranici status pisuva potvrden ama ima kako da cekram podatoci za paos i slicno...............za printanje karta nekoj vikaat na aerodrom ke ti isprintaat

ps: planiram na podolgo za rabota (barcelona) kartata mi e vo eden pravec da si se cekiram so bugarskiot pasos posto vo spanija bi vlegol so pasos von eu ?ima nekoj iskustvo okulu toa posto na kopnena granica e druga prikazna .falaa
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво,би сакала да прашам дали некој знае зошто не можам да се пријавам?Од лаптоп кога пробувам ми пишува ,,Нема опција за пријавување на интернет на овој аеродром“.Пробав и од телефон но повторно не можев.Дали некој знае што е проблемот и што треба да правам?
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Здраво,би сакала да прашам дали некој знае зошто не можам да се пријавам?Од лаптоп кога пробувам ми пишува ,,Нема опција за пријавување на интернет на овој аеродром“.Пробав и од телефон но повторно не можев.Дали некој знае што е проблемот и што треба да правам?
Успешно ти е плаќањето? Ако да најверојатно е се океј, јас пред некој ден летав за Келн, и го имав истиот проблем, неможе да се чекира онлајн од нашиот аеродром. Визз шалтерот се отвара 2 часа пред летот, таму покажи пасош и ќе ти извадат карта.
 
Член од
27 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Успешно ти е плаќањето? Ако да најверојатно е се океј, јас пред некој ден летав за Келн, и го имав истиот проблем, неможе да се чекира онлајн од нашиот аеродром. Визз шалтерот се отвара 2 часа пред летот, таму покажи пасош и ќе ти извадат карта.
Да,парите ми се земени и се е во ред.Благодарам многу.[DOUBLEPOST=1498651842][/DOUBLEPOST]
Да,парите ми се земени и се е во ред.Благодарам многу.
Да те прашам уште нешто,на каса бесплатно те чекираа или ?
 
Последно уредено:

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Да,парите ми се земени и се е во ред.Благодарам многу.[DOUBLEPOST=1498651842][/DOUBLEPOST]
Да те прашам уште нешто,на каса бесплатно те чекираа или ?
Да
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Имал некој проблем со онлајн чекирање?
После последната опција, стискам Yes, I Confirm и пак ме враќа горе, да ми ги покаже моите податоци
upload_2017-7-4_18-53-39.png




Ова стои како известување

upload_2017-7-4_18-53-54.png
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Mорам да изберам седиште за го резервирам летот?

Ги платив картите без да изберам седиште зошто седиштата со избор се доплаќаа, е сега, кај да ја најдам картава за да ја испечатам, не можам да се снајдам?
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Има агенција во Скопје што може да ми резервира лет со визаир?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Јас сега без проблем напраив онлајн чек-ин.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Дечки, имам повратна карта за во септември со WizAir. Колку ќе треба да приплатам пример ако сакам сега да си одам? Во Германија сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom