Attack on Titan ( Shingeki no kyojin)

Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Посрање филм од ова одамна не сум гледал. Тешка мизерија. Не се држат до изворниот материјал, цела приказна во филмот е аууууу лоша, се е измешано. Али, али барем стаса to second base, sort of.
 

MikioBo

Учител на машини
Член од
22 ноември 2009
Мислења
256
Поени од реакции
174
Посрање филм од ова одамна не сум гледал. Тешка мизерија. Не се држат до изворниот материјал, цела приказна во филмот е аууууу лоша, се е измешано. Али, али барем стаса to second base, sort of.
Јас не се ни замарам со live action верзии на аниме или манга, затоа што сеуште немам слушнато за било како пример за live action адаптација која не биле ужасна.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
702
Поени од реакции
987
Излезе филмот ? Според трајлерот не ни планирам да го гледам
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Јас не се ни замарам со live action верзии на аниме или манга, затоа што сеуште немам слушнато за било како пример за live action адаптација која не биле ужасна.
Излезе филмот ? Според трајлерот не ни планирам да го гледам
Прв ми е овај од аниме адаптацииве, арно досега си ги одбегнував. Ужас беше ова, ужас.
 

MikioBo

Учител на машини
Член од
22 ноември 2009
Мислења
256
Поени од реакции
174
Ruroni Kenshin, Oldboy, Battle Royale...
Во право си за овие, премногу генерализирав. Повеќе мислев на live action на помодерниве shounen anime, каде се потребни повеќе ефекти за да се пренеси приказната во филмска форма (а ефектите речиси секогаш се shitty). Но после овие твоиве примери, ми идат идеи за многу други аниме кои можат да имаат квалитетна live action адаптација.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.121
Поени од реакции
9.749
Го изгледав и јас. Неизмерно заразно и предобро аниме. Само крајот не ми се допадна баш, требаше нешто повеќе да откријат за минатото. Aјде ваљда во втората сезона.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.121
Поени од реакции
9.749
Добро ја има негде 5тата ОВА епизода A choice with no regrets episode 2 ????
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.121
Поени од реакции
9.749
Втората сезона е одложена за Јануари 2017 (n)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.121
Поени од реакции
9.749
Толку беше од втора сезона?
Трета кога?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom