Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Имам Самсунг с7 еџ, неколку пати го имав пикнато под вода и немаше проблем, се до вчера. Го пикнав во вода и незнам шо се деси зелен се напрај екранот, и после се исклучи и толку цркна, уште не се уклучва. Дали некој има искуство со ваква работа, шо можи да е заебано (се надевам не е матичната:unsure:)? и дали ќе поможи ориз како шо прочитав на интернет?
Имаш гаранција??

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.476
Поени од реакции
6.677
Имаш гаранција??

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Имам, ама на гаранцијата пиши дека не важи ако во апаратот влезат течности, па дури и да е водоотпорен
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ми треба совет за најдобра заштита за galaxy s7 edge ?
Глеав некое видео на јутуб дека tempered glass фолиите не биле добри зошто уствари го гребеле стаклото и екранот изгледал ко да има помал квалитет (нешто ко помала резолуција да има).

Чаре ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.721
Поени од реакции
38.958
Ми треба совет за најдобра заштита за galaxy s7 edge ?
Глеав некое видео на јутуб дека tempered glass фолиите не биле добри зошто уствари го гребеле стаклото и екранот изгледал ко да има помал квалитет (нешто ко помала резолуција да има).

Чаре ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
cuvaj go kako ocite, najdobra zastita. Inace tie stakla i sranja nisto ne ti pomagaat duri i ako padne tel ke ti se skrsi ekranot mesto toa staklo. Zemi mu silikonska maska nekoja podebela kolku tolku da go upie potresot dokolku ti padne.
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Ми треба совет за најдобра заштита за galaxy s7 edge ?
Глеав некое видео на јутуб дека tempered glass фолиите не биле добри зошто уствари го гребеле стаклото и екранот изгледал ко да има помал квалитет (нешто ко помала резолуција да има).

Чаре ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Панцир фолија.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ми треба совет за најдобра заштита за galaxy s7 edge ?
Глеав некое видео на јутуб дека tempered glass фолиите не биле добри зошто уствари го гребеле стаклото и екранот изгледал ко да има помал квалитет (нешто ко помала резолуција да има).

Чаре ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Заоблена фолија, подобра од панцир, не ја подига футрола и слично, лепи исцело и нр е толку мека како панцир ...
Јас имам таква залепено
Ако сакаш пиши ПП
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Го пукнав екранот на телефонот (Galaxy S5) и во моментот свири и вибрира кога стигаат известувања, светкаат тие копчињата што се лево и десно, меѓутоа на екранот нема ништо, само црно, па поради тоа не можам преку усб да ги префрлам старите слики и контакти на новиот тел (бидејќи бара да го отклучиш телефонот за да префрлуваш слики).
Знае ли некој некаков друг начин да си ги префрлам сликите на новиот телефон?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Го пукнав екранот на телефонот (Galaxy S5) и во моментот свири и вибрира кога стигаат известувања, светкаат тие копчињата што се лево и десно, меѓутоа на екранот нема ништо, само црно, па поради тоа не можам преку усб да ги префрлам старите слики и контакти на новиот тел (бидејќи бара да го отклучиш телефонот за да префрлуваш слики).
Знае ли некој некаков друг начин да си ги префрлам сликите на новиот телефон?
Да се штекне екран само на конекторот и да се извади се што треба од податоци
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.247
Со намера сум да земам HTC наредниов период, а немам претходно искуство. Сѐ уште не сум одлучил кој модел, па едно општо прашање и насока, дали имаат некои маани, на што конкретно треба да се внимава итн.?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Со намера сум да земам HTC наредниов период, а немам претходно искуство. Сѐ уште не сум одлучил кој модел, па едно општо прашање и насока, дали имаат некои маани, на што конкретно треба да се внимава итн.?
На кој модел ХТЦ со намера да земеш ??


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.786
Поени од реакции
10.588
Совети како xperia m4 aqua да ја намали потрошеноста на батерија?
Дали некој го тестирал под вода?
И зошто некогаш се случи тел.да ми блокира и да се рестарт самиот
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.721
Поени од реакции
38.958
Совети како xperia m4 aqua да ја намали потрошеноста на батерија?
Дали некој го тестирал под вода?
И зошто некогаш се случи тел.да ми блокира и да се рестарт самиот
Zs mnogu gree zatoa se restartira, probaj da go osvezis softverot, preinstaliraj go.
 
Член од
16 мај 2014
Мислења
461
Поени од реакции
369
Dali znae nekoj imam Samsung J3 2016 kupen od T mobile pred edna nedela , mnogu mi trosi baterija koga e vo miruvanje , najvekje Google play services? Imam dva takvi drugiot normalno si raboti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom