Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Не, немам толку приходи. Подобро ти мисли што ќе правиш. Јас твојата плата неделно ја заработувам.
Now thats gangsta! Почињеш се поише и поише да ми се допаѓаш Жорж! Имаш некој притаен swag.

 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099

2012
Прослава на денот на Албанското знаме

Кажи нешто за ова..
Tokmu taka. Sekoj pat koga sdsm-dpmne kje dojde na vlast,se natrpevaruvaat koj povekje koncesii kje dade na albancite za da tece kriminalot bez problem.
Dovolno?
Da pogodam,poso 2012 se obesilo zname,sea treba da go usvoime za drzavno?
Isto taka,poso terorist bese primen vo parlament/minister,sea treba da go stavime pretsedatel na sobranie? Oh wait...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.178
Поени од реакции
81.254
Предавниците тераат албанска агенда против македонското мнозинство. Сите шќиптари ги собраа против македонците.
Каква албанска агенда? Мислиш на амнестијата на воените злосторства?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Пробувате со тензии? Нема да ви успее. :icon_lol:
Jas ne probuvam.
Makedoncite najcesto gubat koga probuvaat so etnicki tenzii
Albancite od druga strana,od teroristi stasaa do pretsedateli i klucni faktori. Sve sto trebase se 15 godini da se smenat ulogite.teroristite stanaa zrtvi,zrtvite dzelati.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Jas ne probuvam.
Makedoncite najcesto gubat koga probuvaat so etnicki tenzii
Albancite od druga strana,od teroristi stasaa do pretsedateli i klucni faktori. Sve sto trebase se 15 godini da se smenat ulogite.teroristite stanaa zrtvi,zrtvite dzelati.
Па ако не пробуваш не го ставај линкот.

Иначе сликата е од друга железница и ставиле албанско знаме. Глупи се бе мислите и сите се како вас и не знаат да проверат што како е и од каде е. :pos:

Untitled.jpg
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Па ако не пробуваш не го ставај линкот.

Иначе сликата е од друга железница и ставиле албанско знаме. Глупи се бе мислите и сите се како вас и не знаат да проверат што како е и од каде е. :pos:

Прегледај го приврзокот 169870
Jedini nacin da se pobie ili potvrdi,da se proveri bilten na svr kumanovo.
Ili nema.potreba? Poso ti debunk odma so stock photo.
Btw mislis deka za sekoja vest se stava slika od lice mesto?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.644
Поени од реакции
36.308
...нема да заврши драга, овде 80 % од никови се од албански етникум кои позади никови глумат македонци и провоцираат со разни коментари вешто пишувајќи ,, правилно кирилично писмо,, така да овде не барај умност...
... еве го првиот кој сам се јави ! :cool:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.141
Поени од реакции
85.470
партијата на Павле, бидејќи има повеќе гласачи кои ги знам, исто и тие немаат проблем.
Павле Трајанов? Па ни неговите дома не гласаат за него, а не пак другиве гласачи што ги спомињаш :LOL:
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Па ако не пробуваш не го ставај линкот.

Иначе сликата е од друга железница и ставиле албанско знаме. Глупи се бе мислите и сите се како вас и не знаат да проверат што како е и од каде е. :pos:

Прегледај го приврзокот 169870
Btw,kaj vide photo shop na albansko zname na linkov?
http://m.mkd.mk/crna-hronika/na-zheleznichka-rampa-zakachil-dve-albanski-znaminja
I da ti pomognam da me razotkries kako lazgo,poveli
 

Attachments

Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Ти немаш осетено демократија да знаеш што е демократија ?
Треба време да помине за да осетиме демократија (треба да живееш некаде 10-тина година), Американците ни помагаат со пари, подршка ама ко што гледаш до сега сите мислат за својот џеб, па америте не рестартираат на одреден период.
Да немавме проблеми со соседите, до сега ќе бевме во Нато и Еу, е тогаш доаѓа моментот на слобода и голема промена во размислувањето и пополека градење на демократија (ко во Шведска, Германија итн), ко што сега тоа е во пост-комунистичките земји, меѓу кои Романија и Бугарија (не дека им е сјајно, ама сигурно се на подобар пад од претходно).
Странците ни кажуваа дека груевски не го бива (од 2009 наваму), но груевски ги имаше сите медиуми и ќе ја извртеше вистината или ќе направеше хаос пред извештајот од брисел (ко на пример тепање ученици у автобус).
Е сега ти што не знаеш да го разбереш дипломатскиот речник, дека судство не чини, дека медиумите не чинат тоа е друго.
За колку го изнајмуваш мрморецот? Имам тон чоколади за виткање.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.972
Ако некој дојде пред тебе и се дере „ќе те убијам“ при што ти нанесува тешки телесни повреди и нема намера да престане, ти ќе речеш не го судете овој, ништо страшно?
Абе само да ви се деси ова на вас, на ваша кожа. Е тек тогаш МОЖДА ќе ја видите разликата. А ќе ви се случи, вмро е познат по тоа дека ги убива своите.
кој е тешко повреден ??полицаец, демонстрант, не верувам дека некој пратеник е тешко повреден...
Па и во меѓусебните тепачки на пратениците во собранието имаше повреди, ама никој не е уапсен, имаат имунитет за дела со казна до 5г затвор... ( треба прво имунитетот да им го тргнат)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom