Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
@Inglourious Basterd до каде е коалицијата Грујо и Љубе? Нели договорени биле сигурно да растурат на локалните? Нешто и смеење спомнуваше, како оди? Овие твоиве тука барем храбри се и се глупираат иако знаат дека не се во право. Ти како?[DOUBLEPOST=1493661832][/DOUBLEPOST]
Не е така?
Ova generaliziranje i zborenje vo tugjo ime za celi organizacii odi vo prilog na tezata deka sebe proglasenite demokrati znaat sve i znaat sto e najdobro za site ostanati
I ne, ne e taka.bar za mene. Ebati promenata ako se smenil kurto so murto
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
не давал мандат мочкото... кој не дава бе, спомни му Хојт Ји одма ќе дај :icon_mrgr:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ova generaliziranje i zborenje vo tugjo ime za celi organizacii odi vo prilog na tezata deka sebe proglasenite demokrati znaat sve i znaat sto e najdobro za site ostanati
I ne, ne e taka.bar za mene. Ebati promenata ako se smenil kurto so murto
Јас колку што знам во Левица има луѓе кои сакаа да одат во коалиција со Сдсм, тие немаат против.
Што се однесува до еве да речеме партијата на Павле, бидејќи има повеќе гласачи кои ги знам, исто и тие немаат проблем. Е сега за сите нормално дека не може да се знае, ама дека сакаат нови избори или вмро да е на власт, тоа сигурно не сакаат.
 
S

silmarillion

Гостин
Жорж кажа да не се праиме ја нисам одавде!!! Идам одма да однесам кило зејтин у црква а гарант и нулата ќе падне у Сенатор вечерва!!!
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Јас колку што знам во Левица има луѓе кои сакаа да одат во коалиција со Сдсм, тие немаат против.
Што се однесува до еве да речеме партијата на Павле, бидејќи има повеќе гласачи кои ги знам, исто и тие немаат проблем. Е сега за сите нормално дека не може да се знае, ама дека сакаат нови избори или вмро да е на власт, тоа сигурно не сакаат.
Kako sto ima lugje sto bea za koalicija,ima i lugje sto bea protiv. Imase glasanje,se izglasa protiv koalicija.
Da pogodam,sleden "argument" kje bide deka ako sme demokrati kje sme odele so demokratskata partija sdsm na demokratskiot pat za drzvava.
Ne znam dali primetuvate, ali i sdsm kako i mvro imaat PR centar. Poslednoto sto go pedlaat sdsm e deka ako zemjata saka da trgne po demokratskiot proces,mora sdam da osnova vlada.
Ne se site isti be
Sdsm se obrazovani i prefineti apashi. Za razlika od nebanjatite i neobrazovanite apashi.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.950
Поени од реакции
11.577
Со вакви пишувања не го оптоварувај форумов. Само трошиш место.[DOUBLEPOST=1493662035][/DOUBLEPOST]
Ако не е јасно, џабе ти објаснувам 100 пати.
Tebe ne ti e jasno, mene mi e jasno. Na izbori ne se glasa za vlada. Toj shto ima najmnogu pratenici (a nema apsolutno mnozinstvo) ne mora da znachi deka kje napravi vlada. Ne znam tebe shto ne ti e jasno vo ovoj muabet.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.644
Поени од реакции
36.308
... барем некои роми, турци, срби торбеши и ,,предавници,, ја почитуваат Македонија како држава, знаме, јазик и се интегрирани малтене како македонци само во документ може да му се ,,примети,, националноста за разлика од другиот ТВОЈ број што малтене се состои од мал број роми кои само се вртат де таму де ваму да не го спомнам тапанарот, голем дел турци под принуда не знам дали се воопшто се турци оти во ,,документот,, веќе се друга националност под принуда и гласаа за тие што мораа да гласат, за да главни за кој се тепаш во муабет (прашање дали си ТИ македонец воопшто), а мислиш дека се македонци што ВИ донесоа гласови се апсолутни албански етникум кој не ја цени ниту Македонија како држава, ниту јазикот ( или ич македонски или го зборуваат српскиот останато од екс ЈУ), ниту знаме никаде на ниедно место, е сега со таа нивна Тиранска платформа убаво ќе Ви го наденат, а Вие порадувајте се кој ќе ја има власта уште некоја недела ал оној ал овој :(
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
... барем некои роми, турци, срби торбеши и ,,предавници,, ја почитуваат Македонија како држава, знаме, јазик и се интегрирани малтене како македонци само во документ може да му се ,,примети,, националноста за разлика од другиот ТВОЈ број што малтене се состои од мал број роми кои само се вртат де таму де ваму да не го спомнам тапанарот, голем дел турци под принуда не знам дали се воопшто се турци оти во ,,документот,, веќе се друга националност под принуда и гласаа за тие што мораа да гласат, за да главни за кој се тепаш во муабет (прашање дали си ТИ македонец воопшто), а мислиш дека се македонци што ВИ донесоа гласови се апсолутни албански етникум кој не ја цени ниту Македонија како држава, ниту јазикот ( или ич македонски или го зборуваат српскиот останато од екс ЈУ), ниту знаме никаде на ниедно место, е сега со таа нивна Тиранска платформа убаво ќе Ви го наденат, а Вие порадувајте се кој ќе ја има власта уште некоја недела ал оној ал овој :(
Не се ваљда тоа оние албанци кои 10 години владееа заедно со ВМРО??
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Според мои сознанија, на 100 метри од собранието се собрале стотици граѓани албанци вољни да влезат и да ја вршат работата што требаше полицијата да ја врши. Цела среќа што Села и пред и после линчувањето побарал да не се доближат. Цела среќа што преживеа. И он и Македонија. А за злосторниците, голема несреќа што преживеа. Ем поголем херој ем многу лична мотивација за задоволување на правдата.
Sela prvo kreva tenzii,pa posle e mirotvorec. Dajte mu na covekot ministerstvo za vnatresni,ako dozvoli DUI.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.136
Поени од реакции
11.206
Епа тоа е стварта, да беше јак програмер немаше 10 00000 мислења во темава да има, ќе го болеше Стојко кој е на власт. Најмалце се тие зависни од владата
Баш за СДСМ ќе беше ,оти грујо ќе донесеше закон со 33% данок,ти текнува? А програмериве ќе беа директно засегнати од тој закон, затоа што тие најмногу проекти фаќаат странство.Ова неколку месеци пред бомбите беше мислам.
 
A

apidrone

Гостин
Да да, као онаа србинкана на протестите на терористиве, живее во Скопје 40 години, многу ја сака Македонија ама не знае македонски.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Според мои сознанија, на 100 метри од собранието се собрале стотици граѓани албанци вољни да влезат и да ја вршат работата што требаше полицијата да ја врши.
Ова официјална вест е или така мислиш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom