Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Ти ако си задоволен и немаш ништо против да ти рокнат некој од фамилија и не се буниш, кој сум јас да кажам.
Па од моја гледна точка си никој и ништо така да во право си , нит те прашав нит ме интересира што имаш да кажиш.[DOUBLEPOST=1493509228][/DOUBLEPOST]
Е па добро тогаш, ќе го имаме тој факт у предвид.
Обично некои работи одат заедно така да незнам што ти е толку чудно.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
сакале или не сакале најлошото следува кога груевски ќе го испратиме во затвор (а си заслужи),мислите дека ќе се расправа за економија и интеграција во ЕУ на македонија? Има Заев долгови за враќање првите 2-3 години ќе се ебаваат со исполнување глупи албански национални прашања а 4 та година тешко дека ќе ја дочека како премиер, а после тоа мислам дека редно е некоја 3 та партија конечно да замеша прсти во мак политичка сцена
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ти кажав јас сум поминал и многу полоши времиња од овие сега што ти мислиш дека се лоши, така да немора ти ништо да ми докажуваш. Ти реков прее да сме здрави и живи по некоја година ке правиме муабет.
Ако лично за тебе некои други времиња биле полоши од овие денешниве, не значи дека општо тие времиња се полоши, односно дека за сите било тоа така.
Што си дочекавме.
Што дочекавме?

Во вакви ситуации тенка е линијата помеѓу предавство и патриотизам. Обично победникот одлучува кој е бил што.
Одлучувал победникот, во минатото, кога информациите ти биле сервирани од прв, на трет, на петти човек, преку братучеди, до внуци и разно разни муабет. Сега, одлучува здравиот разум.

За мене тотално небитна информација.
И за мене, чисто ти давам пример како си нагаѓаме и си пуштаме шпекулации во темава.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.781
Поени од реакции
24.064
Познати кучуња сте 100 на 1. Ама Заев ќе ви ги ебе мајките на дечиња како тебе. И да , живи луѓе ќе јаде, а ние ќе уживаме од страна.
Многу мразам дечиња на глава со кечиња што се силат како да се мечиња а поише личат на мачиња.
 
M

mar30

Гостин
Нешо ми мириса ради шо е овој Хојт Ји тука па да замаскираат демек се дешава нешо
http://novatv.mk/ojo-izdade-naredba-za-priveduvane-15-uchesnitsi-vo-nasilstvata/

Али 15 учесници? Барем 6 души беа со фантомки на главите, се поздравуваа со џандарите на влегување во Собрание лабавица ко на свадба да влегуваат, останатите 300 души фрлаа со фотељи и триподи по пратенициве и брково пуштил обвиненија само за 15 души?
Не смрди многу, не...
Они ако сакале да убијат некого ке го убиеле ко шо кажа Груевски на интервју,така да нема никаква потреба сега невини совесни граџани да малтретираат со обвиненија.
Иначе мислеле дека го убиле Села затоа престанале со газењето,ако он скинеше конци ке беше интересно.Срека у несрека,али сам си го барал Села ко што кажа Груевски онака со мафијашка насмевка.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
И тебе да ти се соберат 300 испрани да фрлаат со фотељи и ти ќе се усереш ебати умрената.
Trikot e vo toa da ne si dozvolish 300 isprani da frlaat fotelji po tebe, sedi si madro da ne nosish modro. E sega ako go pravish toa shto go pravish zatoa shto nekoj od gore USA/EU/SJO te ima za muda zatoa shto si usral neshto vo politichkata kariera toa ti e toa. Ke mochash vo gashti.[DOUBLEPOST=1493511056][/DOUBLEPOST]
Од кај да знам ја, секакви приказни ќе се вртат сега, ја коментирам шо видов на снимките, а дали имало помочани и посрани, дали некој го издркал врз онесвестениот Села или му прднал у фаца, дали некој и се заканил на Рада дека ќе и прави генгбенг (халкидики протестантите на Заев му се заканиле), дали на некој му напикале дршка од знаме у газ не знам и не ме интересира, ама битно ќе чуеш и прочиташ стотици “сведоштва“ и “инфо од прва рака“ што и како се случило.
E ajde pa ti sega, go napravi ova Holivudska opera od sapunica, demek "Pizza Gate in Macedonian Prliament". There is a nice ring to it, isn't there:pos:
Ako nekoj se pomochal od strav, toa e privatna rabota, bozhe moj, mozhe da mu se sluchi na sekoj vo takva guzhva, ne e toa sramota, normalna bioloshka reakcija kaj nekoi individui koga se pod stres. Na toj shto ke priznae, pola mu se prostuva e stara narodna izraka. Ne se izmochal vo gaki tuku prostata napravila mal kiks od momentalna vozbuda razbira se, i popushtila za del od sekunda. Normalna chovechka reakcija.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.781
Поени од реакции
24.064
"Народот" на вмро-дпмне, освен од општински куропушачи е сочинет и од "патриоти" кои се клањаат на хрватска и идолизираат хрватски фашисти.
Ова статус на еден од тепачите и вмровските "патриоти".
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=297917920643951&id=100012772354384

http://www.antifasisticki-vjesnik.org/hr/prenosimo/3/Ustaski_pozdrav_i_medu_nasilnim_prosvjednicima_u_Skoplju/155/
Конспирасиво за усташка солидарност ви е исто како тоа дека ``народот`` сака промена на власта.
Епа исти таков ``народ`` сака и забрана за странски платформи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
@Syn додека си тука, глеам си активен. Да повлечам се' кажано за вработениот во мвр. Стојам на ставот дека ако е лично обезбедување, не смее да го прави тоа ама вработениот во мвр во тој момент изиграл НАЈПАМЕТНО што може, дефинитивно. Најпрофесионално, најприсебно.
ama ne e privatno obezbeduvanje, toa treba da razgranicis, na primer zaev imal privatno obezbeduvanje, ovoj e licno.
Ova so zakon mu sleduva na poranesen minister za vnatresni raboti i istiot treba da e obucen kadar od mvr, a ne nekoe nabildano random covece, zatoa i imal dozvola da vnese ogneno oruzje vo sobranieto i gi pominal bez problem bezbednosnite proceduri, sto pod difolt i znaci deka ima celosno pravo da go upotrebi vo dadena situacija ( na primer ako zivotot na spasov e zagrozen ), a vo cetvrtokot imase niza primeri kade on imase celosna osnova da go upotrebi, i toa ne aludiram na pukanje vo vozduh.
Ama kako sto razbrav, tezok profesionalec bil, i svaka mu cast na nacinot na koj sto reagiral, i toa racunaj za kakov haos stanuvase zbor, nieden demonstrant nemase ni grebnatinka, a najverojatno spored kazuvanjata na niza luge sto se nasle tamu, od novinari do Zaev, negovata reakcija bila glavna pricina zasto tolpata za moment se pripitomila i se povlekla ...
Potoa dojde i gjorcev, pa kolku tolku pratenicite koi bea napadnati bea bezbedni, a i policijata poleka pocna da se '' konsolidira '' iako da ne se lazeme, cavkov si teral po smislena agenda.

taka da u sportski zargon kazano, tipot najverojatno e man of the match.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
http://www.libertas.mk/video-dodeka-zaev-i-ostanatite-gi-mavaat-i-gagaat-artan-grubi-slobodno-si-pominuva/

Го имаш до тебе човекот кој вадеше лисици на Кале, јавно на тв викаше дека Учк владеела со Македонија, и ти му се тргаш да помине. Најпатриотскиот чин во целата работа. Ама добро тие сакале Македонци да тепаат, во ред, надвор пред вратата имаш десетина кои изгласаа амнестија, ама нив не смее да се тепаат. Па како да се тепаат кога еден од нив додека Талат дава заклетва збори на телефон, а после кога има народ во собраниската сала тој прави муабет со некој од патриотите.
Лажен патриотизам на дело.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.167
Поени од реакции
8.467
http://www.libertas.mk/video-dodeka-zaev-i-ostanatite-gi-mavaat-i-gagaat-artan-grubi-slobodno-si-pominuva/

Го имаш до тебе човекот кој вадеше лисици на Кале, јавно на тв викаше дека Учк владеела со Македонија, и ти му се тргаш да помине. Најпатриотскиот чин во целата работа. Ама добро тие сакале Македонци да тепаат, во ред, надвор пред вратата имаш десетина кои изгласаа амнестија, ама нив не смее да се тепаат. Па како да се тепаат кога еден од нив додека Талат дава заклетва збори на телефон, а после кога има народ во собраниската сала тој прави муабет со некој од патриотите.
Лажен патриотизам на дело.
аман бе, пред ден два не можевте да го преплачите Села сега зошто не бил тепан Груби, крај не може да ви се најде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom