UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.878
Поени од реакции
24.417
Браво Баерн, браво Анчелоти што излезе машки на Бернабеу и пружи огромен отпор, не за џабе си доктор по ова натпреварување. Браво за Левандовски што повреден изигра 90 минути, браво за Боатенг и Хумелс што повредени изиграа 120 минути, поготово за Хумелс. Браво Ноер, људино, голман како тебе тешко дека пак ќе види фудбал.

Како и секогаш, Баерн достоен противник, сите дуели со нив се вакви. Жално што судијата остави свој белег врз натпреваров, мораше Касемиро да добие црвен картон пред Видал, дури имаше две ситуации каде што можеше да погаже црвен картон. Исто и за вториот гол на Роналдо, чист офсајд. пак ќе кажам колку и да ми е мило Реал што помина, криво ми е што имаше судиски нерегуларности.

Реал ко Реал, на праг беше да си направи од готово вересија. Добар натпревар одиграа, токму тоа што се бараше од нив, головите ги примија поради глупоста на Касемиро да направи пенал (една од полошите утакмици во неговата кариера) и глупоста на Рамос да си даде автогол (него не смее ништо да му се замери), се на се Баерн имаше 2 шута во рамки на гол само.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.159
Поени од реакции
57.647
Видал не требаше да добие црвен картон во 84та, туку во 50та.
Така немаше ни да дојдат до продолженија, немаше ни голот од офсајд да го има.

Тука ја згреши судијата.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Па тоа пишав, на Касемиро му прогледа, претходно на Видал, наредниот дали фаул што ќе го направеа он, Видал или Хумелс се знаеше дека ќе биде црвен. :toe:[DOUBLEPOST=1492550692][/DOUBLEPOST]
Срамно, дно, не ми се верува еј :facepalm:
Ќе ви го шитнеме Хамес за 15 милиони за да не се нарушат односите :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Знаете која е слабата точка на Реал...? Е така, молете се утре да поминеме и да се сретнеме со нив во полуфинале :icon_mrgr:
Да ти кажам реално, јас како фан на Јуве во моменталнава криминална ситуација, за утре највеќе се плашам од судиите... Ама ич к*р не ме боли за Меси Нејмар и остали џуџиња, страв од судијата ме фаќа..
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.251
Поени од реакции
29.211
Да не пишувам и ја мислам вака.
"Katastrofalno sudenje, sudie totalno unistisva jos ednu dobru utakmicu. Ne trebase da ima crven, nemase penal, imase cist ofsajd za vtor gol. I jos nekolko greske ss ofsajdi i korneri. I pokraj toj sto u dve utakmice Bayern imase 3 suta u gol i ne dade niedn gol od igru, a Real bese mnogo podobar protivnik i imase mnogo povise sanse, mene ne mi praviv merak ovakvi pobede i prolazi. Nema da slavimo "remontadu" kako nekoi zajci. A ovia fanovi na Farcu sto krekav mnogo pa ke gi kazu da idev da se pokriev pod kebe, zasto posle tj kriminal na vek ss PSG u koj imase 8 greske u njinu korist oni da zboriv za sudie e tragikomedija "
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796

Него Реал има 5 победи у последните 5 меча против Баерн.

Лестер у второ ги униште Атлетико, напаѓаа цело време, шанси имаа ама успеа да издржи екипата на Чоло до сам крај и според мене може и не заслужија да идат понатаму.

Срамно второ полувреме имаа и чиста среќа шо Махрез е себично копиле иначе имаше прилика да биде 2 пати асистент али логично се одлучи да солира.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.252
Поени од реакции
4.478
Акo Видaл дoбиеше црвен у 50тa минутa, Бaерн гoлoт немaше дa гo видaт дo крaј, сеa демек oштетени се.

Рoнaлдo кoјa мaшинa 5 гoлa прoтив Бaерн, greatest of all time

П.С Не нaвивaм зa Реaл
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Да ти кажам реално, јас како фан на Јуве во моменталнава криминална ситуација, за утре највеќе се плашам од судиите... Ама ич к*р не ме боли за Меси Нејмар и остали џуџиња, страв од судијата ме фаќа..
Па те фаќа страв, пошо јуве и судија ти е ко патлижан и сирење. Не знаете што, ако судијата не е ваш.
Пошто "не беа ваши" ве вратија во шеста лига..

Па сеа се плашел...какви патетики боже мој..
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.307
Да ти кажам реално, јас како фан на Јуве во моменталнава криминална ситуација, за утре највеќе се плашам од судиите... Ама ич к*р не ме боли за Меси Нејмар и остали џуџиња, страв од судијата ме фаќа..
Единствено треба да ти биде страв ако им се погоди денот и влезе се шо ќе шутнат. Барса е толку греота за гледање сезонава шо дури и да ни помагаат судиите не се надевам на пласман против најдобрата одбрана во Европа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom