Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
За шо бе ќе војуваш воину еден виртуелен?
за то шо во собрание 69 пратеници имаат желба да формираат влада онака како шо е предвидено со закон и устав?
Кој се национални интереси на повеќенационална држава?
Од повеќенационална ќе стани бинационална.Кој се националните интереси на Германија која истотака е повеќенационална држава,ко на пример 7 милјони турци?
 
Последно уредено:

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Од повеќенацијонална ќе стани бинационална.Кој се националните интереси на Германија која истотака е повеќенационална држава,ко на пример 7 милјони турци?
Не беше на час кога се учеше буквата Ј и нејзината употреба?
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Не баш тој ден избегав од на час,страшна работа еј!
Уште една потврда дека си неписмен.

*неписмен
Вид збор: Придавка
1. Што не знае да пишува и да чита.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
@Peja989

Мислам дека е редно време да апдејтираме со нова анкета. Доста и беше на оваа, изгуби во атрактивност, не те биват тебе за анкети признај си, мирно повлечи се и предај ја власта :Д
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.511
Поени од реакции
22.994
Абе една иста мантра цело време ја вртите,да се протестирало Тетово ,Гостивар .Тоа е исто ко да бараш сега србиве шо протестираат против Вучич,да одат Прешево или во Бујановац,зошто не отидоја дали не се храбри или одењето таму е надвор од разумот?Стварно не ми е јасен вашиот поданички однос спрема албанциве?Народот шо излегува на протести едноставно не сака бинационална или федерална држава.Исто така не сака да биде прогласен за геноциден народ.
Pred dve tri nedeli nazad bese tetovo, gostivar, cair i KICEVO. Otkako i vo kicevo napravija protest ostanaa na ovie. Utre i da ss protestira tamu ke ti rece vo aracinovo, zajas i nekoe drugo random selo... Komedija, ko toa nesto da menja.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Уште една потврда дека си неписмен.

*неписмен
Вид збор: Придавка
1. Што не знае да пишува и да чита.
Досаден ко утрински тенкосеритис,влезен во филм дека е интелектуалец,ај не досадви сега.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Досаден ко утрински тенкосеритис,влезен во филм дека е интелектуалец,ај не досадви сега.
Од кога, правилно пишување и почитување на македонската граматика се смета за интелектуализам?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Од кога, правилно пишување и почитување на македонската граматика се смета за интелектуализам?
Па гледам на форумов секој си пишува на својот дијалект,не знам зошто се замараш со мене или си можда реинкарнација на Блаже Конески?Види ги само кумановци си цепет на својот дијалект па никогаш не се замараш со нив?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
togas,vo duhot na dobri megjuetnicki odnosi angaziraj se da ima i makedonski jazik vo kicevo,tetovo,gostivar... poso neli dvojazicnost
Колку што знам таму македонците не зборуваат на албански со институциите, поправи ме ако грешам.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Па гледам на форумов секој си пишува на својот дијалект,не знам зошто се замараш со мене или си можда реинкарнација на Блаже Конески?Види ги само кумановци си цепет на својот дијалект па никогаш не се замараш со нив?
Повеќенацијонална и милјони не се никакви дијалектизми. If you know what i mean...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom